Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Basketbol Federasyonu Yetkilileri Başkan Kocadon’u ziyaret etti

Bodrum | Haber | News

HABER

Basketbol Federasyonu Yetkilileri Başkan Kocadon’u ziyaret etti

Basketbol Federasyonu Yetkilileri Başkan Kocadon’u ziyaret etti

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Basketbol Federasyonu Yetkilileri Başkan Kocadon’u ziyaret etti

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret ederek hem basketbol hem de diğer spor dallarına verdiği desteklerden ötürü kendisine teşekkür etti.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri ziyaret 1

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri ziyaret

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligini şampiyon olarak tamamlayan Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı’nın şampiyonluk kupasını vermek için Bodrum’a gelen TBF yetkilileri, bu vesileyle Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u da ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete TBF As Başkanı Özden Pelister, Yönetim Kurulu Üyeleri Kemal Akar, Bahar Akgün, Genel Sekreter Serbülent Şengün, Ligler Direktörü Samer Şenbayrak, Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser, TKBL Koordinatörü Nahit Yeşiltepe, Bayan Milli Takımlar Menajeri Zeynepgül Ene ve Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı Başkanı Yiğit Özmen katıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri ziyaret 2

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri ziyaret

Bodrum’da basketbol ile diğer spor dallarına gösterdiği hassasiyet ve gençleri spora teşvik edici çalışmaları için Başkan Kocadon’a teşekkür eden As Başkan Pelister, “Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı’nın başarısının yanı sıra sizin de verdiğiniz destekler ile Süper Ligde Bodrum ismi yer almakta. Bodrumspor futbol takımının 2. Lig’de, Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı’nın da Süper Lig’de olması, yerel yönetimlerin spora ve sporculara ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı’nın şampiyonluk kupasını takdim etmeden önce sizi de ziyaret edip verdiğiniz destekler için size teşekkür etmek istedik. Bugün Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanımız Hidayet Türkoğlu da bizimle beraber gelecekti ancak son anda çıkan programları nedeniyle bize katılamadı. Sayın Türkoğlu sizlere sevgi ve selamlarını göndererek tüm bu çalışmalarınız için teşekkür ederek şampiyonlukta sizin de katkınız olduğu için sizi tebrik etmemizi söyledi” şeklinde konuştu.

TBF yetkililerine bu anlamlı ziyaretleri için teşekkür eden Mehmet Kocadon, Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligine Bodrum’dan şampiyon olarak bir takımın yükselmesinden dolayı mutlu ve gururlu olduklarını ifade etti. Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı’nın büyük bir başarı ve yüksek performansla Süper Lige yükselmeyi hak ettiğini belirten Kocadon, “Başta kulüp başkanı Yiğit Özmen, sporcular, teknik yönetim ve takımı destekleyen tüm Bodrumlulara teşekkür ederim. Bizlere büyük bir mutluluk yaşattılar. Bodrum Belediyesi olarak destek verdiğimiz takımların şampiyon olmaları, bizi daha da gururlandırıyor. Biliyorsunuz geçen sene Bodrumspor futbolda 2. Lige yükseldi ve ligde kalmayı da başardı. Bu sene de Kırçiçeği Bodrum Basketbol takımımız şampiyon oldu. Sırada Yalıkavak Kadın Hentbol takımımız var. Son maçlarını kazanırlarsa onlar da Süper Lige çıkacaklar. Halkoyunlarında Türkiye şampiyonu ekiplerimiz var, yelken ve diğer spor branşlarında da Bodrum’a birçok şampiyonluklar geldi. Bodrum’un gururu olan bu başarılarda emeği geçen herkese Bodrum Belediye Başkanı olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Bayan Milli Takımlar Menajeri Zeynepgül Ene’nin alt yapıya önem verilmesi gerektiği ile ilgili sözlerinin üzerine ise Başkan Kocadon cevaben; yerel yönetimlerin en önemli görevinin sağlıklı nesiller yetiştirmek olduğunu hatırlattı, Bodrum Belediyesi olarak sağlıklı gençler yetiştirebilmek için okullara ve spor kulüplerine her zaman destek olduklarının altını çizdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri ziyaret 4

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) yetkilileri ziyaret

Ziyaret sonunda TBF As Başkanı Özden Pelister, Mehmet Kocadon’a Türk Milli Takım formasını hediye ederek birlikte hatıra fotoğrafı çekildi.

Kaynak ve görseller;

Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Belediye Meydanı No:1 Bodrum/MUĞLA
Tel: +90 (252) 316 77 18 Faks: +90 (252) 313 93 56
basin@bodrum.bel.tr - www.bodrum.bel.tr

Türkiye Basketbol Federasyonu

Kırçiçeği Bodrum Basketbol Takımı

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

Bodrum Haberleri