Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi

Bodrum | Haber | News

HABER

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi

“Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla yapılan Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Çalışmaları kapsamında dalış ekibi, bu hafta Torba plajı ve liman bölgesinde temizlik yaptı.

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi 1

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi

Bodrum Belediyesi Dalgıç Ekibi, dört yıldır Bodrum yarımadasının koy ve sahillerini temizleyerek yaz sezonu öncesindeki sezon hazırlıklarına destek oluyor. Sosyal sorumluluk niteliğinde bir proje olan “Denize En Çok Mavi Yakışır” Bodrum Belediyesi Deniz Dibi Temizlik Çalışmaları, çevreyi koruma bilincinin artırılmasına da katkı sunuyor. Çalışma kapsamında ekipler en son, 9 Mayıs Çarşamba günü Torba koyunu temizledi.

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi 2

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi

Torba Plajı, Bodrum Belediye AŞ Torba Cafe-Plaj önü ve liman bölgesinde, yaklaşık iki saat boyunca dalış yaparak denizin dibinde birikmiş atıkları toplayan ekipler, denizden 150 kg lastik, 30 kg cam, 50 kg plastik ve 35 kg alüminyum atık olmak üzere toplam 265 kg atık çıkardı. Bölgede hazır bekleyen Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerine dalgıçlar tarafından ulaştırılan atıklar, yerinde ölçülüp ayrıştırılarak geri dönüşüm için Konacık’taki Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi.

Etkinliğe öğretmenleri eşliğinde Bodrum Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi öğrencileri ile Özel Bodrum Fen Bilimleri Ortaokulu 7. Sınıf öğrencileri de katılarak çalışmaları takip etti, yetkililerden bilgi aldı.

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi 3

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi

Deniz dibi temizliği sırasında gerek denize girip güneşlenen gerekse kafelerde oturup dinlenen vatandaşlar ise dalgıçları seyrederek, sergiledikleri duyarlılık örneğinden dolayı hem dalış ekibini hem de proje sorumlusu Bodrum Belediyesi’ni tebrik etti.

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi 4

Dalış ekibi bu hafta Torba’yı temizledi

Bu sene 19 noktada planlanan deniz dibi temizlik çalışmaları, Torba’nın ardından son olarak Bodrum ilçe merkezinde yapılacak. Etkinlik kapanış töreniyle önümüzdeki yıl tekrarlanmak üzere sona erecek.

Kaynak ve görseller;

Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
Çarşı Mah. Neyzen Tevfik Cad. Belediye Meydanı No:1 Bodrum/MUĞLA
Tel: +90 (252) 316 77 18 Faks: +90 (252) 313 93 56
basin@bodrum.bel.tr - www.bodrum.bel.tr

Denize En Çok Mavi Yakışır

Bodrum Belediyesi Dalgıç Ekibi

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri