Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Başkan zorunlu tatilde!..

Bodrum | Haber | News

HABER

Başkan zorunlu tatilde!..

Başkan zorunlu tatilde!..

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Başkan zorunlu tatilde!..

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 2006 yılında hakkında açılan bir davada alınan kararı geç uygulattığı iddiasıyla hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldı ve yaklaşık 1 ay görevden uzaklaştırıldı. Kocadon kararı, "1 aylık tatil" olarak yorumladı.

Kocadon, Bodrum Belediyesi tarafından yıkım kararı alınan bir duvarın geç yıkıldığı gerekçesiyle yargılandığı davadan verilen 38 günlük hak mahrumiyeti kararı nedeniyle görevine zorunlu olarak ara verdi.

Bodrum Kaymakamlığı, Muğla Valiliğinden gelen talimat üzerine, Bodrum Belediyesi Meclis üyelerini 4 Ekim 2018 tarihine kadar görev yapacak Başkan Vekilini seçmek üzere 7 Eylül günü Belediye Meclisi Toplantı Salonunda toplanmaya çağırdı. Eğer yapılan itirazlar kabul edilir ve Başkan Kocadon lehine yeni bir karar alınırsa bu meclis toplantısı yapılmayacak…

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

Konuyla ilgili Bodrum Belediye Meclisi olağan toplantısında değerlendirmede bulunan Başkan Kocadon şunları söyledi:

“Bugünden itibaren, tabi daha yargılama süreci devam ediyor ama bir sonuç alamadığımız için kaymakamlıktan gelen tebligatlarla 1 ay belediye başkanlığı görevime ara veriyorum.”

1 ay tatil

“Bodrum’un en güzel mevsimi, en güzel ayları. Halkımızı Bodrum'a davet ediyorum. Belki sahilde bir restoranda, bir eğlence mekanında, bir gece kulübünde karşılaşabiliriz. Çünkü 20 yıla yakındır belediye başkanlığı yapıyorum. Hiçbir zaman böyle bir tatil yapamadım. Bunu da bir şansa çevirip halkımızla birlikte tatil yapma şansına sahip olurum..."

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

Bodrum Belediyesi

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon

Bodrum Haberleri