Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden Aras'a kınama

Bodrum | Haber | News

HABER

Kadın Meclisi'nden Aras'a kınama

Kadın Meclisi'nden Ahmet Aras'a kınama

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden Aras'a kınama

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi sosyal medyadan bir mesaj yayınlayarak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı, Kadın Meclisi üyelerine verilen randevuya katılmadığı için kınadı.

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden Aras'a kınama 1

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden Aras'a kınama (Görsel: Facebook)

Kadın Meclisi'nin açıklamasında, "Kadın Meclisi'ne yönelik yapılan tutumu protesto ettiğimizi belirtir, Kadın Meclisi'ne gösterilen bu tutumun kadını yok sayma, görmeme ve oyalama politikaları ile örtüştüğünü ifade etmek isteriz" denildi.

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden Aras'a kınama 2

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden Aras'a kınama (Görsel: Facebook)

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi açıklaması şöyle;

Kadın Meclisi

"KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ'NDEN
KAMUOYUNA DUYURU

24 Mayıs 2019 günü , BODTO'da, Kent Konseyi Seçimli Genel Kurul Toplantısı yapılıyor. Bir süre sonra salona Belediye Başkanı Ahmet Aras giriyor ve kürsüden salonda bulunanlara, "Ben Bodrum'u Kent Konseyi ve Meclisleri ile birlikte yöneteceğim. Kent Konseyi ve Meclislerden gelen görüşler benim için öncelikli ve yapılması gerekenler olacak" diyor.

Çok değil üç gün sonra; Tarih 27 Mayıs 2019, Belediye Başkanı Ahmet Aras ile saat 16.30 olarak verilen randevuyu gerçekleştirmek için Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak belediye binasındayız. Randevunun konusu ise, Kadın Meclisi raporunun iletilmesi ve Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın da imzacısı olduğu Kadın Erkek Eşitlik Biriminin oluşturulma aşamalarında izlenecek sürece vereceğimiz katkı ve görüşlerin yanısıra, gerçekleştirmek istediğimiz Eşitlik Birimi Çalıştay programını konuşabilmekti.

Bunu randevu için verdiğimiz dilekçede de belirtmiştik. Saat 16.15 'den 18.30'a kadar toplantı salonunda görüşmek için bekledik. Bir müddet sonra saat 17.30'da randevusu olan şehir tiyatroları ekibi de belediyeye geldi. Tüm bu saatler boyunca görüşmeyi yapabilmek hepimizin önceliği olduğu için beklemeye devam ettik.

Bu arada saat 18.30 da Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın 17.30'da randevusu olan şehir tiyatroları için gelen ekip ile görüştüğünü öğrendik. O andan itibaren orada olmamak gerektiğini düşündüğümüz için Belediye binasını terk ettik. Kadın Meclisi'ne uygun görülen bu yaklaşım, makul görülebilecek ya da meşrulaştırılarak normalleştirilecek bir tutum olarak değerlendirilemezdi.

8 mart 2018'de Kadın Meclisi'nin manifestosunun taleplerini, imza atarak taahütname altına alan bir siyasetçinin, seçildikten bir buçuk ay sonra, kentin kadınlarının ve kadın STK'larının bir araya gelerek oluşturduğu Kadın Meclisi'ne yönelik yapılan tutumu protesto ettiğimizi belirtir, Kadın Meclisi'ne gösterilen bu tutumun kadını yok sayma, görmeme ve oyalama politikaları ile örtüştüğünü ifade etmek isteriz."

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden Aras'a kınama 3

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi'nden Aras'a kınama (Caption: Facebook)

Açıklamaya ulaşmak için TIKLAYIN;

https://www.facebook.com/pg/bodrumkadinmeclisi/posts/

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi

Ahmet Aras

Bodrum Haberleri