Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bu fotoğrafta kimler var, bir bilseniz...

Bodrum | Haber | News

HABER

Gümbet Koyunda çevre temizliği

Bodrum protokolü çöp topladı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 09.08.2019 - Bu fotoğrafta kimler var, bir bilseniz...

Bu fotoğrafta yer alan isimleri duysanız ağzınız açıkta kalır. Hepsi de çöp toplayıp torbalara dolduruyorlar. Peki ama kim bunlar? Ve neden saatlerce kavurucu sıçakta çöp topladılar?

Gümüşlük Rehberi'nin notu;

Çevreyi ve doğayı kirletenler belki utanır diye görselleri blurladık ve bu başlığı kullandık. Kimse sizin uşağınız değil, çevreyi ve doğayı kirletmeyin...

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe 2

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı ile Bodrum Belediyesi arasında, hükümlüler için imzalanan “Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe” adlı protokol kapsamında Gümbet Koyunda çevre temizliği yapıldı. Temizliğe Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan ile siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileriyle oda başkanları da katıldı.

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe 3

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe

Bodrum’da geçtiğimiz hafta başlatılan “Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe” projesi kapsamında, Adaboğazı, Değirmenler Mevkii, Ali Kelle Ormanı-Kabakum bölgelerindeki temizlik çalışmalarının ardından bugün de Gümbet Koyunda çevre temizliği yapıldı.

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe 4

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nde kamuya yararlı bir işte çalıştırılma yükümlülüğü bulunan hükümlüler ile Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri görevlillerinin, Gümbet Koyu içindeki arıtma bölgesinden başlattığı kıyı temizliğine Bodrum protokolü de katıldı.

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe 5

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Serhat Işık, Denetimli Serbestlik Cumhuriyet Savcısı Hasan Boran Bozdoğan, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Yörükoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yarbay Ömer Faruk Karaşahin, Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutan Vekili TCSG 302 Komutanı SG Yüzbaşı Utku Meral, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, BODER Başkanı Halil Özyurt, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez ellerine eldiven giyerek Gümbet Belediye Kafe önünden sahil boyunca yürüyerek çöp topladılar.

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe 6

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe

Gümbet Koyunda çevre temizliği

Yerli ve yabancı turistlerin şaşkın bakışları altında, sahile ve yeşil alana atılan sigara izmaritleri, pet şişeler, naylon poşetler, cam atıklar ve daha birçok çeşit çöp protokol üyeleri, hükümlüler ve belediye temizlik görevlileri tarafından toplanarak poşetlendi.

Kıyı temizliği sonrasında gazetecilere açıklama yapan Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Şükrü Arslan, “Belediye işbirliğinde, farkındalık yaratmak için yapılan bu projenin çok güzel olumlu katkıları oldu. Yapılacak bu tür benzer programlarla Bodrum’a katkı sağlamayı düşünüyoruz. Projede emeği geçen, destek veren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe 7

Hep Birlikte Temiz Bir Geleceğe

Belediye olarak her türlü sosyal projenin içinde var olmaya devam edeceklerini belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Bodrum Adliyemiz ile imzaladığımız protokol kapsamında bir süredir devam eden proje sayesinde birçok bölgede çalışmalar yaptık. Hükümlülerimiz de bu projede bize çok ciddi fayda sağlıyor. Bu proje aynı zamanda, onların sosyalleşmesini, normal hayata ve iş hayatına alışmalarının önünü de açıyor. Bodrum’a çok yakışan bir proje ve biz buna katkımızı arttırarak devam edeceğiz. Bizler, Bodrum’un bu güzel arkadaşlık, dostluk, kardeşlik iklimini bütün kurum, kuruluş ve vatandaşlarımızla birlikte devam ettireceğiz.”

Yaklaşık üç saat süren temizlik çalışmaları sonunda sadece kıyıdan 2430 kg. çöp toplandı. Temizlik işlemi tamamlandıktan sonra, Gümbet Koyu’nun farklı noktalarına, üzerinde farkındalık mesajlarının yer aldığı tabelalar yerleştirildi.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri