Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Peksimet Çocuk Kütüphanesi yararına dayanışma gecesi

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Peksimet Çocuk Kütüphanesi yararına dayanışma gecesi

Peksimet Çocuk Kütüphanesi yararına dayanışma gecesi

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - Peksimet Çocuk Kütüphanesi yararına dayanışma gecesi

Peksimet Çocuk Kütüphanesi'ne maddi destek sağlamak amacıyla 28 Nisan 2019 Pazar günü Gümüşlük Mars Cafe'de dayanışma gecesi düzenleniyor. Halka açık geceye isteyen herkes katılabilecek.

Peksimet Çocuk Kütüphanesi yararına dayanışma gecesinde gönüllülerin bağışlayacağı küçük objelerle bir “Eşya Piyangosu” çekilişi yapılacak. Gecede ayrıca müzisyen Armağan Aykut Arslan konser verecek. Mars Cafe işletmecileri Halis Kul ve Mariëtte Wolters ise kütüphane yararına düzenlenen organizasyona ev sahipliği yapacaklar.

Peksimet Çocuk Kütüphanesi yararına dayanışma gecesi ile ilgili kütüphanenin kurucularından Feridun Büyükyıldız'ın sosyal medyada yayınladığı çağrı metni şöyle;

Peksimet Çocuk Kütüphanesi

Peksimet Çocuk Kütüphanesi

Eşya Piyangosu

"Aralık 2016’da Peksimet, Kadıkalesi ve Gümüşük’te yaşayan gönüllülerin kendi çabaları kurdukları “Peksimet Çocuk Kütüphanesi” 3 yıldır gönüllülerin çabaları ile faaliyetini sürdürmekte.

Kütüphanenin kuruluşu ile köydeki çocukların hayatları hızla değişti. Gitarları olmayan çocuklara gitar temin edilerek müzik dersleri almaları sağlandı, resim drama derslerinin yanı sıra bale eğitimi alır oldular.

Açılışı bine yakın gönüllü ile yapılan kütüphane bu yıla kadar gönüllü çabalarla yürüdü. Sürekli bir geliri, müstakil bir binası olmasa da bir çatı arasına kurulan renkli dünyada çocukların hayatları renklendi. Sadece köyün çocuklarının hayatları değişmekte kalmayıp anneleri de okuma yazma kurslarından mezun olup sertifikalarını aldılar. Geçtiğimiz yıl Aziz Nesin’in Pırtlatan Bal” oyununu sahneye koyan çocuklar bu yıl 6 Mayıs’ta ise “Duman avcıları” adlı tiyatroyu sahneye koyacaklar.

Peksimet çocuk kütüphanesinin maddi desteğe ihtiyaç duymaya başlaması ile Gümüşlük’te yaz kış yaşayan gönüllüler tekrar kolları sıvadılar.
Peksimet Çocuk Kütüphanesi’nin az da olsa maddi desteğe ihtiyacı var.
Bir gece düzenleyerek bu ihtiyacın karşılanması düşünülmüş.
28 Nisan saat: 18:00 ‘da gönüllülerin bağışlayacağı küçük objelerle bir “EŞYA PİYANGOSU” eğlenceli bir bağış gecesi düzenlenecek.

Müzisyen Armağan Aykut Arslan kütüphane yararına şarkılar söyleyecek. Mars Cafe ise kütüphane yararına düzenlenen organizasyona yazlık bahçesini açtılar.

Yeni seçilen Belediye Başkanımız Ahmet Aras ile kütüphanenin kuruluş aşamasında emeği geçen eski Başkan Mehmet Kocadon ve başkan yrd. Taner Uslu’nun da katılımları beklenmekte. Hem keyifli bir gece, hem de kütüphaneye küçük de olsa katkı sunmak isteyenler davetlidir.

Feridun Büyükyıdız / Facebook"

TAGS:

Peksimet Çocuk Kütüphanesi

Feridun Büyükyıldız

Gümüşlük