Gümüşlük haberleri; Kardak Kayalıkları
HABER

Ege'de ardı ardına hafif şiddette depremler...

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABER

Ege'de ardı ardına hafif şiddette depremler...

Ege Denizi ve Gökova Körfezi sallandı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Ege'de ardı ardına depremler...

Deprem kuşaklarının ortasında yer alan Gökova Körfezi bugün hafif şiddette depremlerle ardı ardında sallandı. Gümüşlük, Turgutreis, Akyarlar ve sahil şeridinde hissedilen sarsıntıların en büyüğü 3.8'le saat 15:20'de meydana geldi.

İnternette sosyal medyada yayılan söylentiler ve abartılı, gerçek olmayan başlıklarla hit almaya çalışan bazı web siteleri nedeniyle hem yörelerimiz hem de insanlar gerçek olmayan bilgilerle kandırılıyor. Buna karşı Gümüşlük Rehberi olarak her zaman "abartısız" ve "doğru haber" ilkesiyle hareket edip gerçekleri aktarıyoruz.

Bu anlamda Gümüşlük Haber Ajansı'nın (GHA) geçtiği bilgilere göre bugün Gökova'da ardı ardına hafif şiddette sarsıntılar oldu. Ölen ya da yaralanan yok. Hasar yok. Hatta depremler çoğu kişi tarafından hissedilmedi.

Biz yine de doğru bilgileri sizlerle paylaşalım;

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Bölgesel Deprem Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) verilerine göre Gökova Körfezi'nde (bu haber yayına hazırlanırken 20.04.2018 TSİ 17:21) meydana gelen depremler şöyle;

Saat: 13:31:10 Derinlik(km): 7.5 Büyüklük(ML): 2.5
Saat: 15:14:21 Derinlik(km): 5.8 Büyüklük(ML): 3.1
Saat: 15:20:09 Derinlik(km): 11.8 Büyüklük(ML): 3.8

7/24 aktif deprem verileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. TIKLA

Ege'de deprem

Gümüşlük Haber