Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali sona erdi

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali sona erdi

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali sona erdi

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - Gümüşlük Klasik Müzik Festivali sona erdi

Bodrum Klasik Müzik Derneği tarafından “Suda”, “Taşta”, “Kumda” temalarıyla oluşturulmuş konserler dizisi şeklinde sunulan 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Taşta temasıyla “440 Tuş” konseriyle sona erdi.

Gümüşlük Antik Taş Ocağı’nın büyülü atmosferinde 1 Ağustos – 4 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalin kapanış konserini Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon başta olmak üzere, çok sayıda sanatsever izledi. Festivalin kurucuları piyanist Gülsin Onay ile piyanist Eren Levendoğlu da konser alanında hazır bulunarak festivali takip etti. 440 Tuş, gece boyunca klasik müzik severlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sundu.

“440 Tuş” (5 x 88 tuş), Gümüşlük Festival Akademisi’nde eğitim almış olan ve şu an dünya sahnelerinde isimlerini duyuran dört piyanist ile festivalin sanat danışmanı Gülsin Onay’ı aynı sahnede buluşturdu. Festivalin 15.yılının kutlandığı konserde, 5 piyanist ve 5 piyano ile 440 tuş hayat buldu.

Konserin sonunda ise festivale destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür edildi. Sunduğu katkılar için de Bodrum Belediyesi ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un adına Hülya Kocadon’a bir teşekkür plaketi takdim edildi.

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

10 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında kapılarını müzikseverler için açan 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, bu yıl da klasik müzikseverleri, “Taşta” başlığı altında, 25 asırlık Antik Taş Ocağındaki konserlere davet etti. Festival kapsamındaki “Suda” başlıklı konserlere de bu yıl yine yurdumuzdan ve dünyadan birbirinden değerli caz ve etnik müzik sanatçıları katıldı. “Kumda” serisi ise festivalin genç yeteneklerine ayrıldı.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, AB’nin EFFE etiketi ile onurlandırdığı az sayıdaki festival arasına girmiş olup, klasik müzik dünyasında 15 yıl içinde önemli bir yere gelerek, dünya müzik otoritelerinin yakından tanıdığı ve müzisyenlerce rağbet gören bir festival olma özelliğiyle ülkemizi, tüm dünyada tanıtma misyonunu sürdürmektedir.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, ilk defa 2004 yılında Piyanist Eren Levendoğlu ve Piyanist Gülsin Onay’ın önderliğinde, Bodrum’un tarihi değerleriyle öne çıkan şirin balıkçı kasabası Gümüşlük’te düzenlendi ve o günden beri de her yıl yazın en güzel akşamlarında klasik müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Gümüşlük haberleri