Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük ASKO'dan çalınan motorsiklet bulundu

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Hırsızlık olayı 4 günde çözüldü

Zanlılar yakalandı, motorsiklet bulundu

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - Gümüşlük ASKO sitesinden çalınan motorsiklet bulundu. Zanlılar gözaltına alındı.

Gümüşlük'ün en büyük toplu konutlarından olan ASKO'da uzun bir aradan sonra yine hırsızlık olayı yaşandı. ASKO sakinlerinden Can Demir'e ait Mondial marka yeşil renkli 48 BT 385 plakalı motorsiklet 09.01.2019 Çarşamba saat 23:00 sıralarında evinin önünden çalındı.

Jandarma yakaladı

Bu hırsızlık olayının ardından Turguteis'de de benzer hırsızlık olaylarının yaşanması üzerine Turgutreis Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri operasyon başlattı. Ve Turgutreis Jandarma komutanlığı ekipleri hırsızlık olayını 4 gün gibi kısa bir sürede çözerek zanlıları gözaltına aldı.

Gümüşlük ASKO sitesinde motor hırsızlığı 1

Gümüşlük ASKO sitesinde motor hırsızlığı

Turgutreis'de biri 18 yaşından küçük 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı ve sorgulandı. Sorgulama sonucunda çalınan motorsikletin Turgutreis - Gümüşlük arasındaki bir tatil köyü yakınındaki boş alana terk edildiği öğrenildi. Ve motorsiklet, sahibi olan Can Demir'e teslim edildi. Ancak motorsikletin oldukça hasarlı olduğu görüldü.

Motorsikleti görünce şok yaşayan Can Demir ne yapacağını şaşırdı. Çünkü motorun anahtar bölümü ve çeşitli yerleri kırılmış ve parçalanmıştı. Lastiklerinden biri de patlak olan motorsiklet bu haliyle sahibine teslim edildi.

Neler olmuşdu?

Gümüşlük ASKO sitesi eski yöneticilerinden olan Can Demir'in oğlunun kullandığı yeşil renkli Mondial marka Zone S 180 model motorsikleti hırsızlar alıp götürdü. Gümüşlük Jandarma Karakolu'na şikayetci olan Can Demir Gümüşlük Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Akşam saat 22:00 gibi motor kapının önünde duruyordu. Sonra bir baktık ki alıp gitmişler. Jandarmaya şikayetci oldum. Oğlumun kullandığı motordu. Hırsızların bir an önce yakalanmasını istiyorum."

Gümüşlük ASKO sitesinde motor hırsızlığı 2

Gümüşlük ASKO sitesinde motor hırsızlığı

Gümüşlük ASKO sitesinde geçen yıl da gece yarısı motorsiklet ve arabaların aküleri çalınmıştı. Gümüşlük Jandarma Karakolu ekiplerinin sık sık devriye görevi yaptıkları Gümüşlük'de çok sık görülmeyen hırsızlık olaylarının yeniden başlaması vatandaşları endişelendirdi.

Gümüşlük ASKO sitesinde motor hırsızlığı 3

Gümüşlük ASKO sitesinde motor hırsızlığı

TAGS:

Mondial Zone S 180

Gümüşlük haber

Gümüşlük