Muğla Haberleri
HABER

Muğla'da 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Muğla'da 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı

Muğla'da 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Muğla'da 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı

Muğla'da, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı binlerce kişinin katılımıyla coşkuyla kutlandı. 13 ilçeden ortak katılımla gerçekleştirilen kutlamalar, 'İnsanca, Özgürce, Kardeşçe, Yaşam' yürüyüşüyle başladı ve coşkuyla devam etti.

Menteşe'de düzenlenen 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı kutlamalarında Tertip Komitesi'nin çağrısı üzerine binlerce kişi, Atatürk Stadyumu yanındaki alanda bir araya geldi. Siyasi partiler ve sendikaların da destek verdiği kutlamalar, 'İnsanca, Özgürce, Kardeşçe, Yaşam' adı yürüyüşüyle başladı. Yöresel kıyafetlerle kutlamalara katılan kadınlar renkli görüntülere sahne olurken, Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyo Kültürel Alanı'nda bir araya gelen işçiler ve emekçiler de, yerel sanatçıların verdiği konserlerde keyifli vakit geçirdi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, ilçe belediye başkanlarının da katıldığı kutlamalarda, 'Faşizme karşı omuz omuza', 'OHAL kaldırılsın', 'Direne direne kazanacağız', 'Yaşasın 1 Mayıs', 'Susma sustukça sıra sana gelecek' sloganları atıldı.

Etkinlikler olaysız sona erdi.

Muğla 1 Mayıs

Menteşe

Muğla haberleri