Muğla Haberleri
HABER

Osman Gürün Bodrum Otogarı inşaatını inceledi

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Osman Gürün Bodrum Otogarı inşaatını inceledi

Osman Gürün Bodrum Otogarı inşaatını inceledi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Osman Gürün Bodrum Otogarı inşaatını inceledi

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, çalışmaları devam eden Bodrum otogarının inşaatını yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi alan Başkan Gürün kısa sürede inşaatın tamamlanarak Bodrum’a yakışan bir otogarın vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi.

Osman Gürün Bodrum Otogarı inşaatını inceledi 1

Osman Gürün Bodrum Otogarı inşaatını inceledi

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Torba kavşağında bulunan 30 bin 759 metrekare arsa üzerine 74 Milyon TL maliyet ile Bodrum’a kazandıracağı otogarın çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, devam eden otogar inşaatının çalışmalarını yerinde inceledi.

Bodrum Otogarı

Otogar inşaatı hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Gürün çatısından güneş enerjisi üreten ilk otogarı Menteşe ilçesinde hayata geçirdiklerini hatırlatarak şunları söyledi;

Osman Gürün Bodrum Otogarı inşaatını inceledi 3

Osman Gürün Bodrum Otogarı inşaatını inceledi

Bodrum’a kazandıracağımız bu otogarın özelliklerinden biri de Menteşe ilçemizde yapımını tamamlayarak hizmete sunduğumuz otogar gibi çatısından güneş enerjisi elde etmesi. Ayrıca yenilenen teknoloji ile elektrik arabaların sayısının sürekli arttığı günümüzde Bodrum otogarımızda bir ilki başlatacağız ve Türkiye’de ilk kez bir otogarda elektrikli araçların şarj edebileceği 6 ayrı elektrikli araç şarj istasyonu kurulacak."

Osman Gürün Bodrum Otogarı inşaatını inceledi 2

Osman Gürün Bodrum Otogarı inşaatını inceledi

Otogarın tamamlanmasıyla birlikte Bodrum şehir içi trafiğinin büyük ölçüde rahatlayacağını belirten Başkan Gürün; “Bodrum Otogarı’nın inşaat alanı 17 bin 117 metrekare, şehirlerarası otobüs peron sayısı 21, minibüs peron sayısı 45, minibüs depo peron sayısı 10, açık otopark sayısı 157 araç, kapalı otoparkı 19 araç ve engelli otoparkı da 8 araç olarak tasarlandı. Bodrum otogarımız herhangi bir aksilik olmaması durumunda 2020 yılında bitecek ve Bodrum’a yakışan bir otogarı güzide ilçemiz Bodrum’a kazandırmış olacağız. Çünkü Muğlamız hizmetin en iyisini hak ediyor” dedi.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Bodrum otogarı

Muğla haberleri