Muğla seçim haberleri
HABER

Muğla AKP'de aday adayı süreci başladı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Muğla AKP'de aday adayı süreci başladı

Muğla AKP'de aday adayı süreci başladı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Muğla AKP'de aday adayı süreci başladı

AKP Genel merkezinin aldığı karar doğrultusunda Muğla'da da 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi için aday adaylığı başvuru süresi başladı.

Belediye başkan adaylıkları için 5-12 Kasım 2018, il genel ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı için başvurular 5 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında yapılacak.

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AKP Muğla il merkezinde düzenlediği basın toplantısında, belediye başkanlığı, il genel ve belediye meclis üyelikleri için başvuru sürecinin başladığını duyurdu.

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete şunları söyledi;

"Belediye başkanlığı aday adaylığı sürecimiz 5-12 Kasım'da, il genel ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı süreci ise 5 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Aday adayı olacak teşkilat mensuplarımız bu süreç içerisinde görevlerinden istifa edecek. Aday adayı olacak partililerimiz başvurularını bizzat kendileri yazılı olarak yapacaklar."

Adaylık ücretleri

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete, başvuru aidatlarını şöyle açıkladı;

"Büyükşehir belediye başkanı aday adaylarından 10 bin, nüfusu 50 bin ile 200 bine kadar olan ilçeler için 2 bin 500 lira, nüfusu 50 bin ve daha az olan ilçeler için bin 500 lira, büyükşehir belediye meclisi üyesi aday adayları için bin lira olarak belirlendi."

Kadınlar ve engelliler

AKP'de Kadın aday adayları açıklanan başvuru aidatlarının yarısını, engelli adaylar dörtte birini ödeyerek aday adayı olabilecekler.

TAGS:

AKP Muğla İl Başkanı Kadem Mete

Muğla Yerel Seçim

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi