Muğla seçim haberleri
HABER

CHP Muğla eski milletvekillerinden Prof. Dr. Nurettin Demir, Büyükşehir aday adayı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

CHP Muğla eski milletvekillerinden Prof. Dr. Nurettin Demir, Büyükşehir aday adayı

Prof. Dr. Nurettin Demir, Büyükşehir aday adayı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - CHP Muğla eski milletvekillerinden Prof. Dr. Nurettin Demir, Büyükşehir aday adayı

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olabilmek için yapılan aday adaylığı başvuruları artıyor. Hali hazırdaki Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'e karşı şu ana kadar Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Tekirdağ Belediyesi genel Sekreteri Oral Karakaya ve CHP Muğla eski milletvekillerinden Prof. Dr. Nurettin Demir CHP’den Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Aday adayı olduğunu açıkladı.

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

CHP Muğla eski milletvekillerinden Prof. Dr. Nurettin Demir, partililere ve basına gönderdiği kısa mesajda şunları açıkladı;

Değerli hemşerilerim 15 Ekim 2018 Pazartesi saat 11’de CHP Muğla İl Başkanlığı’nda Büyükşehir Belediye başkanı aday adaylığımı açıklayacağım. Desteklerinizi beklerim.

Demir, Muğla CHP il merkezinde düzenlediği toplantıyla aday adaylığını kesinleştirdi. Toplantıya CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sandıkçıoğlu Başarır ile partililer katıldı.

Nurettin Demir yaptığı basın açıklamasında, Muğla’ya verdiği hizmetleri anlatarak, Muğla’nın sorunlarından bahsetti. Demir ön seçim vurgusu yaptığı konuşmada, “Önseçim yapmadan önce kamuoyu yoklamalarıyla STK ve diğer parti seçmenlerinin görüşlerinin alınması en doğru adayın belirlenmesi konusunda yararlı olabilir. Böylece tabanımızın desteğini alacak olan aday adayları, halkımızla temas etmiş olacaktır. Muğla'nın sorunlarını ve gereksinimlerini bilen adaylar ile seçime girilmesi, başarımızı arttıracaktır. Yerel ile kucaklaşan adaylar hem CHP'li seçmenlerin tamamından, hem de diğer parti seçmenlerinden oy alacaktır. Önseçimden çıkan adayların,31 Mart seçimlerini, partimizin oyunu arttırarak kazanacağına olan inancım tamdır. Türkiye'nin yerel seçimler tarihi bu tür başarı öyküleriyle doludur” dedi.

TAGS:

Muğla Seçim Haberleri

Yerel Seçimler

Yerel seçim 2019