Muğla seçim haberleri
HABER

CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Gürün

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Gürün

CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Gürün

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - CHP'nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Gürün

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimleri için aday adaylarını merkezden belirlemeye devam eden CHP yönetimi aralarında Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayının da bulunduğu yeni yerlerin adaylarını açıkladı.

CHP Parti Meclisi, 8'i büyükşehir olmak üzere 212 seçim bölgesinde daha belediye başkan adaylarını belirledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun yeni adayları açıkladı. Torun, Aydın, Eskişehir, Muğla, Tekirdağ ve Hatay'da mevcut büyükşehir belediye başkanlarıyla devam kararı aldıklarını söyledi.

Açıklanan iller arasında yer alan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na mevcut başkan Osman Gürün yeniden aday gösterildi.

Muğla'da CHP'den aşağıdaki isimler büyükşehir belediye başkanlığı için aday adayı olmuştu;

. Mehmet Kocadon

. Prof. Dr. Nurettin Demir

. Oral Karakaya

. Osman Gürün

CHP'nin Muğla Büyükşehir adayı Osman Gürün

CHP'nin Muğla Büyükşehir adayı Osman Gürün

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün adaylığının açıklanmasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden bir teşekkür mesajı yayımladı.

Gürün mesajında şu görüşlere yer verdi;

"2014 yılında Büyükşehir Belediyesi oldunuz dediler ve bizler siz değerli hemşehrilerimizden aldığımız görev ve güvenle yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamıza hizmet etmeye başladık. Olmayan bir belediyeyi kısa zamanda kurarak 13 ilçemize, 566 mahallemize hizmetlerimizle ulaşıyor, memnuniyetiniz için çalışıyoruz.

2014'de başladığımız Büyükşehir Belediyesi çalışmalarımızda yatırım ve projelerle daha dün gibi gelen 5 yılımızı doldurmak üzereyiz. Yaklaşan yerel seçimler öncesi partimizin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilmemde desteğini esirgemeyen başta Genel Başkanı'mız sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere parti meclisimize, MYK üyelerimize, il ve ilçe örgütlerimize teşekkür ediyorum.

Vatandaşlarımızın güveni ve destekleri, onlardan aldığımız güçle 2019 Yerel seçimlerinde partimizin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak sevgi, hoşgörü ve güleryüzle hizmet anlayışı ile tüm Muğla'yı hizmetlerimizle kucaklamaya, değerli Muğlamıza değer katmaya devam edeceğiz. Çünkü biz Muğla'da yaşamaktan ve bu şehre hizmet etmekten gurur duyuyoruz."

Bazı ilçeler de açıklandı

CHP'nin Muğla Büyükşehir adayı Osman Gürün 3

CHP'nin Muğla Büyükşehir adayı Osman Gürün

CHP PM yaptığı toplantıda Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayının yanı sıra Dalaman, Datça, Kavaklıdere, Menteşe, Milas ve Ula CHP belediye başkan adaylarını da açıkladı. PM'nin kararına göre bu adaylar şöyle;

Dalaman - Muhammet Şaşmaz

Datça - Gürsel Uçar

Kavaklıdere - Kenan Ay

Menteşe - Bahattin Gümüş

Milas - Muhammet Tokat

Ula - Ümit Karaaslan

TAGS:

CHP PM

Muğla Yerel Seçim

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi