Muğla seçim haberleri
HABER

Bodrum CHP'den ittifak söylentilerine tepki

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Bodrum CHP'den ittifak söylentilerine tepki

Bodrum CHP'den ittifak söylentilerine tepki

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Bodrum CHP'den ittifak söylentilerine tepki

31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerine az bir zaman kala hala beleiye başkan adayı ismi açıklanmayan Bodrum CHP'de İYİ parti ile ittifak yapılacağı söylentilerine tepkiler devam ediyor. CHP - İyi Parti ittifakı ile Bodrum'da CHP'nin aday çıkartmayıp İYİ Parti adayı Mehmet Tosun'un destekleneceği söylentileri tepkilerin artmasına neden oldu.

CHP ile İYİ Parti arasındaki 31 Mart yerel seçimmleri için yapılacağı belirtilen ittifaklar tabanda tepkilere neden olmayı sürdürüyor. Bodrum’da belediye başkan aday adaylığı için başvuran 8 isim geri adım atmazken beklentiler Mehmet Kocadon'un yeniden aday gösterileceği şeklindeydi.

Ancak medyaya sızdırılan bilgilerde CHP - İyi Parti ittifakı ile Bodrum'da CHP'nin aday çıkartmayıp İYİ Parti adayı Mehmet Tosun'un destekleneceği söylentisine CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan'dan da tepki geldi.

Karahan'ın dedikodularla ilgili olarak şunları söylediği belirtildi;

Bodrum’da belediye meclis üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları ile tüm İlçe örgütü olarak kendi aday adaylarımızla yola devam etmek istiyoruz. Bizim dışarıdan bir adaya ihtiyacımız yok. Bodrum’da İyi Parti’nin oyu 19,90, CHP’nin ise 51,5. İttifakla Ak Parti geriletilmek isteniyorsa, başka yerlerde zorlanmalı.

TAGS:

CHP Bodrum

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi