Muğla seçim haberleri
HABER

CHP Marmaris ilçe yönetimi istifa etti

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

CHP Marmaris ilçe yönetimi istifa etti

CHP Marmaris ilçe yönetimi istifa etti

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - CHP Marmaris ilçe yönetimi istifa etti

CHP'de MYK'dan Parti Meclisi'ne giden belediye başkan adayları isimlerinin onaylanması ya da reddedilmesiyle ilgili olarak parti örgütlerindeki hareketlilik sürüyor. Marmaris'de MYK'den PM'ye giden listede adı bulunan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'ın yerine Mehmet Oktay'ın adının onaylanıp aday olarak açıklanması istifa getirdi. CHP Marmaris İlçe Başkanlığı yönetimi yedek üyelerle birlikte istifa etti.

CHP Marmaris İlçe Başkanı Tolga Akbay, istifalarla ilgili olarak, "Marmaris ilçe örgütünün siyasi iradesi hiçe sayıldı. Biz bu nedenle sabahleyin acil olarak toplandık. İrademizin hiçe sayılması kabul edilemez" dedi.

CHP Marmaris İlçe Başkanlığı yönetimi CHP PM'de yapılan oylamaya tepki göstererek yedek üyelerle birlikte istifa ettiklerini açıkladılar. İlçe Başkanı Tolga Akbay, yönetim kurulundaki asil ve yedek üyelerin istifasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Akbay, "MYK toplantısında mevcut Belediye Başkanı Ali Acar aday olarak açıklandı. PM toplantısında demokratik olmayan, hukuksuz, etik olmayan, anti demokratik bir şekilde başka bir isim getirildi. Bizim derdimiz isimler değil. Marmaris ilçe örgütünün siyasi iradesi hiçe sayıldı. Biz bu nedenle sabahleyin acil olarak toplandık. İrademizin hiçe sayılması kabul edilemez. Oy birliği ile CHP ilçe yönetim kurulu üyeleri olarak, yönetim kurulu üyeliğinden ve parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayız" dedi.

Gazetecilerin soruları üzerine Akbay, "3 bin 700 üyemizin yarısı istifa edebilir" ifadelerini kullandı.

Acar'dan basın toplantısı duyurusu

Bu arada Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'da sosyal medya hesabından bir duyuru yayınladı. Duyuru şöyle;

"Işıl ışıl bir Marmaris gününden herkese günaydın. Cennet gibi bir şehirde yaşamanın mutluluğu içinde size bir davetim var bugün. 31 Mart Mahalli İdare Seçimleri öncesinde CHP Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi'nin Marmaris ile ilgili almış olduğu karar konusunda bugün saat 14.45'te partimizin ilçe binasında açıklamam olacaktır. Tüm vatandaşlarımı Marmaris'in geleceği ile ilgili bu önemli toplantıya beklerim."

TAGS:

CHP Marmaris

Ali Acar

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi