Muğla seçim haberleri
HABER

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti

Marmaris'in CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar bugün (28.01.2019) düzenlediği basın toplantısıyla CHP'den istifa ettiğini açıkladı. CHP Parti Meclisi, MYK'dan gelen listede adı Marmaris Belediye Başkan adayı olarak önerilen Ali Acar'ı seçmedi. Onun yerine Marmaris CHP eski ilçe başkanı Mehmet Oktay'ı aday olarak seçmişti.

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti 1

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti

Marmaris'in CHP'li Belediye Başkanı Ali Acar sabah saatlerinde sosyal medya hesaplarından CHP Marmaris ilçe başkanlığında bir basın açıklaması yapacağını duyurmuştu. Ali Acar basın toplantısında CHP'den istifa ettiğini açıkladı ve kendisi ile birlikte partisinden 1600 üyenin de istifa ettiği söyledi. Ali Acar istifa dilekcesinde il merkezi yönetimi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi yönetimini suçlayarak şunları yazdı;

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti 2

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti

"Ben ve ekibim, 2014 yılından bu yana Büyükşehir Yasası'nı bahane ederek Marmaris ve diğer turizm merkezlerini görmemezlikten gelen, her türlü baskıyı uygulayan, bezdirme yöntemini seçen ve nihayetinde bu amacına ulaşan il örgütü ve büyükşehir belediye yönetiminin parti yöneticilerimizi ikna etmiş olduğunu anlamış bulunuyoruz."

Diktatörlerin değil, halkın kalesi

Marmaris Belediye Başkanı Alii Acar Facebook hesabından da istifası sonrası çok sert eleştirilerde bulundu. Eleştiri şöyle;

"Burası Marmaris! Diktatörlerin değil, halkın kalesi! Bizi buraya layık gören Marmaris halkı 31 Mart'ta da en doğru kararı verecektir. Perde arkasında saklananlar değil Marmaris halkı kazanacak! Yolumuz açık olsun."

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti 4

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar CHP'den istifa etti

Marmaris CHP ilçe yönetimi de istifa etti

Bu arada CHP Marmaris ilçe yönetimi de yedek üyelerle birlikte istifa etti.

CHP'de MYK'dan Parti Meclisi'ne giden belediye başkan adayları isimlerinin onaylanması ya da reddedilmesiyle ilgili olarak parti örgütlerindeki hareketlilik sürüyor. Marmaris'de MYK'den PM'ye giden listede adı bulunan Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar'ın yerine Mehmet Oktay'ın adının onaylanıp aday olarak açıklanması istifa getirdi. CHP Marmaris İlçe Başkanlığı yönetimi yedek üyelerle birlikte istifa etti.

CHP Marmaris İlçe Başkanı Tolga Akbay, istifalarla ilgili olarak, "Marmaris ilçe örgütünün siyasi iradesi hiçe sayıldı. Biz bu nedenle sabahleyin acil olarak toplandık. İrademizin hiçe sayılması kabul edilemez" dedi.

CHP Marmaris İlçe Başkanlığı yönetimi CHP PM'de yapılan oylamaya tepki göstererek yedek üyelerle birlikte istifa ettiklerini açıkladılar. İlçe Başkanı Tolga Akbay, yönetim kurulundaki asil ve yedek üyelerin istifasıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

Akbay, "MYK toplantısında mevcut Belediye Başkanı Ali Acar aday olarak açıklandı. PM toplantısında demokratik olmayan, hukuksuz, etik olmayan, anti demokratik bir şekilde başka bir isim getirildi. Bizim derdimiz isimler değil. Marmaris ilçe örgütünün siyasi iradesi hiçe sayıldı. Biz bu nedenle sabahleyin acil olarak toplandık. İrademizin hiçe sayılması kabul edilemez. Oy birliği ile CHP ilçe yönetim kurulu üyeleri olarak, yönetim kurulu üyeliğinden ve parti üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayız" dedi.

Gazetecilerin soruları üzerine Akbay, "3 bin 700 üyemizin yarısı istifa edebilir" ifadelerini kullandı.

TAGS:

CHP Marmaris

Ali Acar

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi