Muğla seçim haberleri
HABER

CHP, Bodrum'da Mustafa Saruhan dedi

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

CHP'nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan

Bodrum'da Mustafa Saruhan aday gösterildi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - CHP, Bodrum'da Mustafa Saruhan dedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partisinin 16 adayını daha açıkladı. Açıklanan yer arasında bulunan Bodrum'da Mustafa Saruhan CHP'nin belediye başkan adayı oldu. Yeni yerler ve adaylar listesi haberin sonunda...

CHP'nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan 2

CHP'nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan

Açıklama Torun'dan geldi

CHP'de 10 Şubat'ta yapılacak aday tanıtım toplantısı öncesi gözlerin çevrildiği genel merkezden 16 aday ismi daha açıklandı. Aralarında Muğla'nın Bodrum ilçesinin de bulunduğu yerlerin adaylarını CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun duyurdu.

CHP'nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan 3

CHP'nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan

Sürpriz isimler de var

Bodrum'da CHP'den mevcut 8 aday adayı içinden Mustafa Saruhan aday olarak belirlendi. Ankara Etimesgut’ta Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, İstanbul Maltepe’de mevcut başkan Ali Kılıç, İstanbul Silivri’de mevcut başkan Özcan Işıklar, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde mevcut milletvekili Mustafa Adıgüzel aday olarak yarışacaklar.

Bodrum'da neler olmuştu?

CHP'den Bodrum'da 8 aday adayı başvurusu oldu. CHP Bodrum belediye başkan aday adayları, Mehmet Kocadon'un Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterlmemesi ve İYİ Parti - CHP ittifak görüşmeleri sırasında yaptıkları açıklamalarla, CHP'nin Bodrum'da mevcut 8 aday adayından birisini aday göstermesini isteyerek bu aday etrafında kenetleneceklerini duyurmuşlardı.

Ahmet Aras, Kemal Güneri, Mehmet Özalın, Ali Öztürk, Mustafa Saruhan, Recai Seymen, Taner Uslu, Refik Ülgen'in CHP'den Bodrum'da aday adayı olduğu son yarışta CHP genel merkezinin tercihi Mustafa Saruhan yönünde oldu.

CHP MYK ve PM'nin günler süren toplantılarında Bodrum için karar açıklanmamış ve son toplantıda aday ismini belirleme yetkisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na devredilmişti.

Saruhan'dan ilk açıklama

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Mustafa Saruhan adaylığının açıklanmasının ardından sosyal medyadan şu duyuruyu yayınladı;

"Açıklamanın ardından beni telefonla arayan, çalışma ofisimize kadar gelip tebrik eden herkese teşekkürü bir borç bilirim. Görüyorum ki, bizim kendimize olan inancımız kadar, Bodrum yaşayanlarının bize olan inancı da yüksek. Artık görevi devralmanın zamanıdır. Artık Bodrum’u kazanma, Bodrum’a kazandırma zamanıdır. Akıl ile bilgi ile bilim ile halk ile hep birlikte olağanüstü hızla değişen Bodrum’u marka yapan tüm sektörlerle ekonomik dengeleri ve uzlaşmayı sağlamanın mümkün olduğunu biliyorum. Bunun için ekibimle birlikte elimizdeki her imkânı, her gücü bu amaçla kullanacağız.
“Martın Sonu Bahar”. Ama unutmayın ki, bu bahar, başka bahar. Bodrum’da iyi olanın değil, Halkının yanında, halkıyla yürüyen, halkıyla yaşayan bir yönetimin kazanacağı bir belediyenin temeli bugün atıldı. Bundan böyle hep birlikte, el ele tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Bize gönül veren, bizi eleştiren, inanan, inanmayan herkesin başkanı olmaya geliyoruz.
"

CHP'nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan 4

CHP'nin Bodrum adayı Mustafa Saruhan

Zabıta memurluğundan başkan adaylığına

Mustafa Saruhan belediye zabıtası olarak adım attığı yerel yönetim yolculuğunda 10 yıldan fazla Yalıkavak Belediye Başkanlığı yaptı. Ardından Bodrum'da belediye meclis üyesi oldu. Şimdi de Bodrum Belediye Başkan adaylığına kadar yükseldi. İşte kendi ağzından öz geçmişi;

"Geçmişi Bodrum’da 200 yıla dayanan bir ailenin ve esnaf bir babanın oğlu olarak 1969 yılında Bodrum’da doğdum. Meslek yaşamımda Yalıkavak Belediyesi’nde önce zabıta memuru, daha sonra zabıta amiri olarak Bodrum’a ve Bodrum Halkına hizmet verdim. 2004 yılından itibaren, doğup büyüdüğüm, atalarımın toprağında 10 yılı aşkın bir süre CHP bayrağı altında ve ilkeleri doğrultusunda belediye başkanlığı yaptım. Yalıkavak Belediyesi’nin kapanması ile 2014 seçimlerinde CHP’den Bodrum Belediye Meclis üyesi olarak seçildim, halen bu görevim devam etmektedir. 25 yıldır hayat arkadaşım olan eşim Hülya Hanım ile biri 23 yaşında, diğeri 12 yaşında iki oğlumuz var. "

Mustafa Saruhan Aday adaylığı videosu;

Mustafa Saruhan'ın seçim manifestosu;

OKUMAK İÇİN TIKLA

İşte son 16 aday

Adana Karataş: Mehmet Yıldız
Ankara Etimesgut: Celal Çelik
Antalya Kaş: Hayri Süt
Hatay Arsuz: Asaf Güven
Hatay Kumlu: Rıfat Akkuyu
Isparta Yalvaç: Erkan Ünal
İstanbul Maltepe: Alı Kılıç (Mevcut başkan)
İstanbul Silivri: Özcan Işıklar (Mevcut başkan)
İzmir Bayraklı: Serdar Sandal (Mevcut başkan)
Konya Halkapınar: Ahmet Özkaya
Konya Taşkent: Hilal Ülkü Küredi
Muğla Bodrum: Mustafa Saruhan
Muş Bulanık: Fikret Hamarat
Ordu büyükşehir: Musafa Adıgüzel
Samsun Bafra: Kemal Bütüner
Şanlıurfa Siverek: Mehmet Fatih Bucak

TAGS:

Mustafa Saruhan

Bodrum Yerel Seçim

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimi