Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Neyzen Tevfik anıldı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Bodrumlu Neyzen doğduğu evde anıldı

Şair Neyzen Tevfik

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 25.03.2021 - Neyzen Tevfik anıldı

Bodrum'da dünyaya gelen ney uztası ve şair Neyzen Tevfik doğduğu evde anıldı.

Bodrum Belediyesi, 142 yıl önce Bodrum’da dünyaya gelen şair ve ney ustası, Neyzen Tevfik Kolaylı için adının verildiği Neyzen Tevfik Caddesi üzerindeki heykeli önünde anma programı düzenledi.

Törenin ardından, Neyzen Tevfik'in doğduğu ve kısa süre yaşamı sürdürdüğü evin Bodrum Belediyesi girişimleri ile bir bölümünün Hatıra Evi'ne dönüştürülmesiyle ilgili çalışmalar yerinde incelendi.

Neyzen Tevfik anıldı

Neyzen Tevfik anıldı

Düzenlenen anma törenine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan yardımcısı Emel Çakaloğlu, Bodrum Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Tutkun ile meclis üyeleri katıldı. Törende Kültür Bakanlığı sanatçıları bestekar Bora Uyma ile Neyzen Yavuz Akalın ve kudümzen Selçuk Yazıcı Neyzen Tevfik’in bestelerini seslendirdi.

Belediyenin girişimleri ile Neyzen Tevfik Hatıra Evi yapımına başlandığını ifade eden Bodrum beleidye Başkanı Ahmet Aras katkılarından dolayı mülk sahibi iş insanı Ali Koçyiğit adına Deniz Karaca'ya teşekkür plaketi verdi.


MUĞLA SICAK HABER SON DAKİKA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm sondakika haberlerine, sıcak gelişmelere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 7/24 Muğla son dakika haberleri  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Neyzen Tevfik

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri