Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

9. Bodrum Canlar Şenliği

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Şenliğe katılım yüksek oldu

English News


Sabahat Akkiraz concert in Bodrum - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08.05.2022 - 9. Bodrum Canlar Şenliği

Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği tarafından organize edilen Bodrum Canlar Şenliği 9. kez Kumköy İrmene Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Hoşgörü, kardeşlik, barış mesajlarının verildiği etkinlikte Ege Tahtacı Kızılcapınar Derneği Semah Grubu’nun ardından; Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Halk Müziği Topluluğu & Mekteb-i İrfan Zakirleri, Saygın Şahin, Erkan Oğur Müzik Okulu, Kum İrmene Derneği – Bir Saz Bir Söz Sanat Grubu ve İlhan Özçelik müzik dinletileri gerçekleştirildi. Etkinlikte Sabahat Akkiraz sahne aldı. Halk müziğinin güçlü sesi Akkiraz'ın konseri ile vatandaşlar, gerçek bir müzik şöleni yaşadı.

9. Bodrum Canlar Şenliği, Sabahat Akkiraz, Mayıs 2022

9. Bodrum Canlar Şenliği, Sabahat Akkiraz, Mayıs 2022

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, "Burada cem olduk, bir araya geldik. Aramıza virüs girdi, bizi iki sene ayırdı. Ama her şerde bir hayır var. Her musibetten bir güzel şey doğabiliyor" dedi.

Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, "Bu sıcak havanın asıl sıcaklığı bizlerin birlikteliği ve kardeşliği. Sizlerle birlikte olmanın, Bodrum Kaymakamı olarak mutlu ve haklı gururunu yaşıyorum" şeklinde konuştu.

9. Bodrum Canlar Şenliği

9. Bodrum Canlar Şenliği

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’un demokrasiyi, barışı, kardeşliği, dostluğu içselleştirmiş hoşgörülü havasının hepimiz için çok büyük bir şans olduğunu dile getirerek, "Biz gönül gözümüzle insana insan gözüyle bakıyoruz. Alevilik felsefesinin temelinde de koşulsuz bir sevgi vardır. Sizlerden aldığımız bu feyizle biz de topluma bu güzel duyguları aşılamaya çalışıyoruz çocuklarımıza geleceğimize bu güzel duyguları aşılamamız gerekmektedir" dedi.

9. Bodrum Canlar Şenliği, Osman Gürün, Mayıs 2022

9. Bodrum Canlar Şenliği

Pandemi nedeniyle 2 yıl yapılamayan 9. Bodrum Canlar Şenliği, bu yıl vatandaşların yoğun katılımıyla yeniden yapıldı. Şenliğe CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban ve Süleyman Girgin ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, İYİ Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, Bodrum İYİ Parti İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği üyeleri ve mahalle muhtarları ile binlerce vatandaş katıldı.

9. Bodrum Canlar Şenliği

9. Bodrum Canlar Şenliği, Mayıs 2022

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen Gümüşlük Haber Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

Sabahat Akkiraz concert in Bodrum

Organized by the Bodrum Alevi Bektashi Cultural Association, the Bodrum Canals Festival was held for the 9th time in Kumköy İrmene District.

Following the Aegean Tahtacı Kızılcapınar Association Semah Group, in the event where messages of tolerance, brotherhood and peace were given; Bodrum Alevi Bektashi Culture Association Folk Music Ensemble & Mekteb-i İrfan Zakirleri, Saygın Şahin, Erkan Oğur Music School, Kum İrmene Association - Bir Saz Bir Söz Art Group and İlhan Özçelik music concerts were held. Sabahat Akkiraz took the stage at the event. With the concert of Akkiraz, the powerful voice of folk music, citizens experienced a real musical feast.

Muğla Metropolitan Municipality Mayor Osman Gürün said, "We had a community here, we came together. The virus came between us, it separated us for two years. But there is good in every bad thing. From every misfortune, something good can come."

Bodrum District Governor Bilgehan Bayar spoke as follows: "The real warmth of this hot weather is our togetherness and brotherhood. As the District Governor of Bodrum, I am happy and justifiably proud of being with you."

Sabahat Akkiraz concert in Bodrum

Sabahat Akkiraz concert in Bodrum, May 2022

Bodrum Mayor Ahmet Aras stated that Bodrum's tolerant atmosphere, which has internalized democracy, peace, brotherhood and friendship, is a great chance for all of us. We are trying to instill these good feelings into the society, and we need to instill these good feelings in our children," he said.

The 9th Bodrum Canals Festival, which could not be held for 2 years due to the pandemic, was held again this year with the intense participation of citizens. CHP Muğla Deputies Mürsel Alban and Süleyman Girgin, Muğla Metropolitan Municipality Mayor Osman Gürün, Bodrum Governor Bilgehan Bayar, Bodrum Mayor Ahmet Aras, Bodrum CHP District President Halil Karahan, IYI Party Development Policies Deputy President for Tourism Mehmet Tosun, Bodrum IYI Party District President Nevzat Kanber, members of Bodrum Alevi Bektashi Cultural Association, neighborhood headmen and thousands of citizens attended.

Mugla News

TAGS;

9. Bodrum Canlar Şenliği

Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği

Bodrum Haberleri