Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediye Başkanı hayat kurtardı

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Belediye Başkanı hayat kurtardı

Bodrum Belediye Başkanı hayat kurtardı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - Bodrum Belediye Başkanı hayat kurtardı

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon denizde boğulan bir kadının hayatını kurtardı. Ağabeyi Mahmut Kocadon'la bir restaurantda yemek yerken kadının boğulduğunu gören Kocadon elbiseleriyle suya atlayıp kadını kurtardı. Belediye başkanı Kocadon'a Bodrum Ticaret Odası Başkanı olan ağabeyi Mahmut Kocadon'da yardım etti.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve abisi Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon Bodrum'da restoranda yemek yerken denizde çırpınan birisini fark etti. Kıyafetleri ile denize atlayan Başkan Kocadon ve ağabeyi Mahmut Kocadon boğulmakta olan kadını denizden çıkardı.

İlk müdahaleyi sahilde yapan Kocadon, durumu 112 sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Bodrum Devlet Hastanesine kaldırılan vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Biz restoranda otururken ailece yüzüyorlardı. Daha sonra yanındaki çocuklar uzaklaştı ve bayanı hareketsiz olarak gördüm. Hemen denize atladım. Karnına basarak ters çevirip sahile çıkardık. Sağlık ekipleri geldi ve müdahale etti. Şu an sağlık durumu iyiymiş" dedi.

Mehmet Kocadon

Mahmut Kocadon

Bodrum Haberleri