Spor Haberleri 1
HABER

Tüm amatör futbol müsabakaları iptal edildi

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Tüm amatör futbol müsabakaları iptal edildi

Tüm amatör futbol müsabakaları iptal edildi

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - Tüm amatör futbol müsabakaları iptal edildi

Muğla'da bu hafta sonu oynanacak tüm amatör futbol müsabakaları iptal edildi. Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu resmi internet sitesinden yayınlanan duyuruyla 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde oynanacak Süper ve 1. Amatör Lig müsabakalarının oynanmayacağı açıklandı.

Konuyla ilgili Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından yazılı açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"İstanbul Süper Amatör küme’de oynanan YILDIRIM BONASPOR-KÜÇÜKKÖYSPOR karşılaşması öncesi iki kulübün taraftarları arasında çıkan kavgada 17 yaşındaki küçükköy spor taraftarı Muhammet YÜCEL’in bıçaklanarak hayatını kaybetmesi nedeni ile büyük üzüntü içerisindeyiz.

Gerek bu olay ve gerekse son zamanlarda amatör futbol karşılaşmalarında artan şiddet ve yaşanılan üzücü olaylar nedeniyle; bu hafta 4, 5 ve 6 Ocak 2019 tarihlerinde Türkiye genelinde yapılacak tüm amatör futbol müsabakaları TFF Amatör İşler Kurulu’nun aldığı karar ile oynanmayacak.

Bu nedenle ilimizde de 05 ve 06 Ocak 2019 tarihlerinde oynanacak tüm amatör futbol müsabakalarımız ertelenmiştir. Müsabakaların yeni tarihleri en kısa zamanda açıklanacaktır. Yeniden aynı acıların yaşanmaması için Kulüplerimizin ve seyircilerin bu olaylardan ders çıkartmaları gerekmektedir.

Bu üzücü hadisede vefat eden kardeşimize Cenab-ı Allah’dan rahmet acılı ailesine sevenlerine ve spor camiasına baş sağlığı ve sabırlar dileriz.

ASKF"

Kaynak:

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

http://www.muglaaskf.com/05-ve-06-ocak-2019-tarihlerinde-oynanacak-butun-amator-futbol-musabakalarimiz-iptal-edilmistir/

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu

Spor haberleri