Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum'da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 30.10.2019 - Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 96'ıncı yıldönümü nedeniyle düzenenlenen fener alayına binlerce kişi katıldı. Fener alayının ardından Bodrum Belediye Meydanını dolduran binlerce vatandaş önce Hakan Doğanay'ın şovu ile ardından ise Suzan Kardeş konserinde Cumhuriyet Bayramı'nı coşkuyla kutladı.

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı 1

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dolayısıyla sabah saatlerinde ilçe stadında düzenlenen programın ardından akşam ilk olarak Bodrum Marina'dan başlayarak Belediye Meydanında sona eren fener alayı düzenledi. Fener alayı sırasında Neyzen Tevfik Caddesinde adeta insan seli yaşandı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce vatandaşın katıldığı fener alayında unutulmaz anlar yaşandı. Atatürk ve Türk Bayraklarıyla donatılan işletmelerden yakılan meşaleler geceyi gündüze çevirirken işletmelerden çalan marşlara fener alayına katılan herkes eşlik etti.

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı 2

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı

Cumhuriyet Bayramı

Fener alayının ardından ise meydanı dolduran binlerce vatandaş önce şovmen Hakan Doğanay'ın performansıyla ardından ise sahneye çıkan Suzan Kardeş'in konseri ile coştu.

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı 3

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı

Meydanı dolduran binlerce Bodrumlunun alkışlarıyla sahneye çıkan Bodrum Belediye başkanı Ahmet Aras 'Muhteşemsin Bodrum, ben size kurban olurum' diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü;

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı 4

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı

"Biz hepimiz Cumhuriyetimize kurban oluruz. Ata'mıza kurban oluruz. Cumhuriyet nefesimizdir. Cumhuriyet samarlarımızdaki kandır. Cumhuriyet çocuğumuzdur. Cumhuriyet gencimizdir. Cumhuriyet ilimdir, irfandır. Cumhuriyet bayrağımızdır. Cumhuriyet vatanımzıdır. Cumhuriyet bizim herşeyimizdir. O bize Ata'mızın armağanıdır ve emanetidir. Sonsuza kadar koruyacağız."

Başkan Aras'ın ardından sahneye çıkan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise şunları söyledi;

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı 5

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı

"Kahraman gazilerimiz, sevgili Bodrumlular, ülkemizin her yerinden bugün burada bulunan değerli misafirlerimiz bu güzel gecede sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin son devleti Atamızın en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti'nin 96'ıncı kuruluş yıl dönümünü bugün hep birlikte coşkuyla, gururla kutluyoruz. Bayramınız kutlu olsun. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın Türk Milleti."

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Suzan Kardeş meydanı dolduran binlere unutulmaz bir gece yaşatırken, başkan Aras Suzan Kardeş'in ilk şarkısını seslendirmesinin ardından sahneye çıkarak kendisine teşekkür çiçeği takdim etti.

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı 5

Cumhuriyet Bayramı Bodrum'da da coşkuyla kutlandı. Suzan Kardeş.

Bodrum Limanı içerisinde kurulan su perdesinden yayınlanan Türk Bayrağı, Atatürk ve çeşitli görseller ise herkesin büyük beğenisini topladı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri