Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği açıldı

Bodrum | Haber | News

HABER

Yalıkavak, Gündoğan ve Gümüşlük‘e hizmet verecek

Bodrum Belediyesi Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 24.06.2020 - Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği açıldı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği’ni hizmete açtı.

Bodrum Belediyesi Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği'nin açılışına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Emel Çakaloğlu, Tayfun Yılmaz, Turgay Kaya, Önder Batmaz, Kent Konseyi Başkanı Arif Yılmaz ile hayvan severler ve sokak hayvanları gönüllüleri katıldı.

Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği açıldı 2

Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği açıldı

Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Haklarını Koruma Çalışma Grubu ile Bodrum Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü’nün ortak çalışması olan "Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği" Başkan Aras’ın Yalıkavak, Gündoğan ve Gümüşlük‘te yaşayan sokak hayvanlarına daha iyi hizmet verebilmek için Yalıkavak’ta bir klinik hazırlanması talimatı ile kuruldu.

Yalıkavak Hizmet Binası altında kurulan klinikte, özellikle Yalıkavak ve bölgesinde yaşayan sahipsiz kedilerin kısırlaştırma operasyonları yapılacak. Merkezde sokak canlarının ilk aşılamaları ile çipleme faaliyetleri de gerçekleştirilecek.

Çok sayıda hayvanseverin hazır bulunduğu açılışta konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, can dostların çok daha iyi koşullarda yaşaması için çalışmaya devam edeceklerini belirterek "Bodrum’da çok büyük gönüllü grubumuz var. Onlarla birlikte sahipsiz canların kılına bile zarar gelmemesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" dedi.

Başkan Aras konuşmasını şöyle sürdürdü:

Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği açıldı 3

Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği açıldı

"Salgın döneminde özellikle herkes evde iken sokakta kalan canlarımıza destek olan onları besleyen, suyunu veren, rahatsız olduğu zaman kliniğe getiren, bütün gönüllülerimize, Kent konseyimize herkese şükranlarımı sunuyorum. Bodrum'da böyle bir iş birliği lazımdı. Bunu daha da Geliştirmek niyetindeyiz. En önemlisi koordinasyonu ve işbirliğini sağlayabiliyor olmamız. Kent konseyimizin devreye girmesini, çok önemsiyoruz. Tabii sadece sokak hayvanları için değil Bodrum’u ilgilendiren diğer bütün sosyal, politik, ekonomik, çevre ne varsa her konuda omuz omuzayız. Kent Konseyimizin Mahallelerimizde daha fazla teşkilatlanmasını sağlayacağız."

Yeni barınaklar

Barınaklar için yeni projeler üzerinde çalıştıklarını kaydeden Başkan Aras, Bodrum'da Yeşil enerji ile çalışan, çevreye duyarlı, yağmur suyunu hasat eden sokak hayvanlarımızın çok rahat yaşayabileceği, barınabileceği temizlik ortamlarının çok rahat sağlanabileceği bir sistemi hayata geçirmek istediklerini ifade etti.

Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği açıldı 4

Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği açıldı

Yalıkavak'ın ardından Konacık mahallesinde de bir merkez oluşturulacağını belirten Aras, ilçede bu merkezlerin sayısını artıracaklarını açıkladı.

Başkan Aras Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniğinin açılışından önce Sokak Hayvanları için gönüllü olarak çalışacak kişilere gönüllü kartlarını verdi. Ardından Kliniğin açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminden sonra Kliniği gezen Başkan Aras, görevli veterinerden yapılacak işlemler ile ilgili bilgiler aldı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Yalıkavak Kısırlaştırma Kliniği

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri