Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

İmara açılan alanlar için eylem

Bodrum | Haber | News

HABER

Ya Kent Ya Ortakent eylemi

İmara açılan kamu arazileri için eylem

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 13.09.2020 - İmara açılan alanlar için eylem

Bodrum’un Ortakent Mahallesinde, imara açılıp satışa çıkarılan yaklaşık 1 milyon metrekarelik alan için CHP Bodrum İlçe Başkanlığı eylem düzenledi. "Ya Kent Ya Ortakent" adlı etkinliğe CHP milletvekilleri, belediye başkanları, parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Bodrum'da Özelleştirme İdaresi tarafından imara açılarak satışa çıkarılan yaklaşık 1 milyon metrekarelik alan içerisinde yer alan Ortakent'in Kabakum Plajı’nda eylem yapıldı.

Ya Kent Ya Ortakent eylemi 2

Ya Kent Ya Ortakent eylemi, 13 Eylül 2020, Ortakent

Eyleme CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin ve Suat Özcan, CHP PM Üyesi Gizem Özcan, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Bodrum Kadın kolları, CHP Bodrum Kadın Kolları mahalle sorumluları, partililer, STK, DKÖ temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Ya Kent Ya Ortakent eylemi 3

Ya Kent Ya Ortakent eylemi, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil karahan konuşuyor

"Ya Kent Ya Ortakent" sloganıyla düzenlenen eylemde CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan şunları söyledi;

Burada bir rant yaratılmaya çalışılıyor. Yakın zamanda göreceksiniz. AKP burayı kreş, arıtma tesisi alanı gibi küçük metrekarelerle süslemeye çalışacak. Bu da bir oyunun parçası, bunun da farkındayız.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Ya Kent Ya Ortakent eylemi 4

Ya Kent Ya Ortakent eylemi

Hali hazır planlı alanlar, Bodrum’un kaldırabileceği kapasitenin çok üzerinde. Bir de plansız kamusal alanların tekrar imara açılması tehlikesi ile karşı karşıya kalıyoruz. Tamamen bizim tasarrufumuz dışında, bize sorulmadan, kamuya sorulmadan, halka sorulmadan kamunun elindeki araziler imara açılıyor. Daha sonra da özelleştirme yoluyla satışa çıkarılmak isteniyor.

Ya Kent Ya Ortakent eylemi 5

Ya Kent Ya Ortakent eylemi

Eylemde CHP Muğla milletvekilleri, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP PM Üyesi Gizem Özcan da yaptıkları konuşmalarla alınan kararı protesto ettiler.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

İmara açılan alanlar için eylem

Ya Kent Ya Ortakent

Bodrum Haberleri