Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Şehir Tiyatrosu perdelerini açtı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Uçurtmanın Kuyruğu oyunu sahnelendi

Duygusal anlar yaşandı

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 27.03.2021 - Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu bir yıl sonra ilk oyununu 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde pandemi kurallarına uygun olarak yoğun katılım ile oynadı. Oyun sonunda duygusal anlar yaşandı.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Uçurtmanın Kuyruğu” adlı oyununun prömiyeri Nurol Kültür Merkezi’nde yapıldı. Dünya Tiyatro Günü bildirisini tiyatronun oyuncularından Cansın Yunt okudu. Aynı zamanda 3. Yaşını kutlayan tiyatronun oyununu izleyenler arasında Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Meclis üyesi Mehmet Kocair, Belediye Gıda A.Ş. Genel Müdürü Faruk Ulusoy, tiyatro sanatçısı Tijen Par ve Özlem Çakar da vardı.

“Uçurtmanın Kuyruğu 2

“Uçurtmanın Kuyruğu tiyatro oyunu, Bodrum Belediye Başkan YArdımcısı Emel Çakaloğlu

Savaş Dinçel’in yazdığı ve Ali Şahin’in yönetmenliğini yaptığı oyunda, Yerkan Kahraman ve Barış Hayta’nın performansları izleyicileri büyülerken, bir çok kişinin kendi hayatından kesitleri de bulduğu oyunda duygusal anlar yaşandı.

Oyunun bitiminde , sahneye yönetmen Ali Şahin tarafından çağrılan B.B.Ş.T. Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen gözleri dolarak şunları söyledi:

7 yıl önce Alev Gürcan’la bu yola çıktığımızda kimse inanmadı yapacağımıza. ‘Bodrum’da yerel tiyatro olmaz, seyirci bulamazsınız’ demişlerdi . Çok zorlandık ama yaptık. Sevgili Alev’i talihsiz bir kazada kaybettik ama Sevgili Rezzan Şebin’le yola devam ettik ve işte Şehir Tiyatrosu resmen kurulalı üç sene oluyor . Biz dört büyük iki çocuk oyunu oynadık, siz sevgili seyircilerimiz bizi hiç yalnız bırakmadınız.Covid 19 salgınında yeni oyun çalışan ve Dünya Tiyatro Günü’nde oyunu sahneye koyan ender tiyatrolardan biriyiz. Bu nedenle oyuncu arkadaşlarımı ve yönetmenimizi kutluyorum.

“Uçurtmanın Kuyruğu, Bodrum Nurol Kültür Merkezi

“Uçurtmanın Kuyruğu" tiyatro oyunu, Bodrum Nurol Kültür Merkezi

MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere buradan ulaşabilirsiniz  →  burayı tıklayın

Oyuncuları alkışlayarak sahneye gelen Rezzan Şebin de “çok duyguluyum şu anda. Ama öncelikle ilk duyurumuzun ardından, gece 23.00 ‘de mesaj atarak “belki yer kalmaz. Ben bu gece rezervasyon yapmazsam, belki yer kalmaz diye uyuyamam” diyen seyirciyi alkışladı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a, Belediye Destek Hizmetlerinin tüm birimlerine ve Faruk Ulusoy’a teşekkür eden Şebin, Emel Çakaloğlu ve Faruk Ulusoy’u sahneye davet etti.

“Uçurtmanın Kuyruğu, Bodrum Nurol Kültür Merkezi

“Uçurtmanın Kuyruğu tiyatro oyunu", Bodrum Nurol Kültür Merkezi

Bodrum Belediye Başkan yardımcısı Emel Çakaloğlu da ”Başkanımız programı nedeni ile katılamadı. Dünya Tiyatro gününüz kutluyor ve emekleriniz için hepinize teşekkür ediyoruz” diyerek sanatçılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Oyun hakkında

UÇURTMANIN KUYRUĞU

Yazan: Savaş Dinçel
Yöneten: Ali Şahin
Oyuncular: Yerkan Kahraman, Barış Hayta, Ali Şahin
Müzik: Burak Duman, Dekor Serkan/Kader Aktü, Kostüm Esra Meriç, Işık Murat Uzun
Asistanlar: Aylin Akcan, Sinem Kurt
Afiş Tasarım: Şahin Tuhan
Genel Sanat Yönetmeni: Hüseyin Akşen

MUĞLA SICAK HABER SON DAKİKA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm sondakika haberlerine, sıcak gelişmelere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 7/24 Muğla son dakika haberleri  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Uçurtmanın Kuyruğu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Bodrum Haberleri