Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da atık patlaması

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Atık miktarı bir anda 170 ton arttı

Atığı ayrıştırmanın önemi

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 28.05.2021 - Bodrum'da atık patlaması

Büyük göç alan Bodrum'da atıkların oranında adeta patlama yaşandı. Şizce günde kaç ton atık çıkıyordur bu şirin ilçeden?

Bodrum’da artan nüfusun etkisiyle toplanan atık miktarlarında da büyük bir artış yaşanıyor. Kısıtlamanın başladığı haftadan 1 hafta öncesinde 480 ton civarı bahçe ve ev eşyası atıkları toplanırken, son bir haftada bu miktarın 650 ton civarına çıktığını belirlendi.

Kısa sürede 170 ton gibi bir artışla karşılaşılan ilçede Gündoğan’da 45 ton, Mumcular’da 35 ton, Turgutreis’te 35 ton ve Bodrum Merkez’de 90 ton çöp miktarına ulaşıldı. Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yöneticileri bu artışa paralel olarak çalışmaların da hızlandırılıp vardiyalara takviye yapıldığı söyledi.

Bodrum belediyesi temizlik

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri

GÜMÜŞLÜK PAZARI TÜM BİLGİLER

Gümüşlük Pazarı yeni yerine taşındı. Gümüşlük pazarıyla ilgili tüm bilgilere buaradan ulaşabilirsiniz. Adres, navigasyon, canlı harita, servis, ürün, içerik bilgilerii  →  BURAYA TIKLAYIN.

Yerinde ayrıştırmanın önemi

Çöp miktarını azaltmak, kaynağında ayrıştırmak ve geri dönüşüme katkı sağlayarak, ekonomiye kazandırmak amacıyla uygulamaya koyulan “Sıfır Atık” projesinde de uygulamalar genişletildi.

Renkli konteynırlar

Bodrum genelinde, evsel nitelikte çöplerin atıldığı gri konteynır, geri dönüşüme gidecek atıkların mavi konteynır, tekstil atıkları için pembe, cam atıklar için ise yeşil beyaz konteynırlar yerleştirilmeye başlanırken, geri dönüşüme katılan atıkların yerinde ayrıştırılarak ekonomiye ve çevreye katkıda bulunulması hedefleniyor.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü

Bodrum Haberleri