Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Sokağım Temiz Bodrum Temiz kampanyası

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Çevre Günü etkinliği

Bodrum Belediyesi dalgıç takımı

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 06.06.2021 - Sokağım Temiz Bodrum Temiz kampanyası

Bodrum'da "Sokağım Temiz Bodrum Temiz" kampanyası düzenlendi. Bitez Koyu’nda deniz dibi temizliği gerçekleştirildi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Bodrum Belediyesi “Sokağım Temiz Bodrum Temiz” temizlik hareketiyle Bitez Ağaçlı Kafe’de etkinlik gerçekleştirdi. Dizi ve film oyuncularının da katıldığı etkinlikte Bodrum Belediyesi dalgıçları Bitez koyundan atık çıkardı.

Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bitez Mahallesi Muhtarı Seda Özgüçlü, Bodrum Kent Konseyi Çevre ve Ekoloji Meclisi üyeleri çevre gönüllüleri öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Sokağım Temiz Bodrum Temiz kampanyası 2

Sokağım Temiz Bodrum Temiz kampanyası

Bodrum belediye Başkanı Aras, "Temizlik İşleri Müdürlüğümüz Bodrum’da atık ve çöp toplama konularında yenilikçi paylaşımcı ve teknolojiyi de kullanan yeni fikirler ile çalışmalar yapıyor. Özellikle temizlik hareketi, Bodrumluların, Bodrum’u sevenlerin, tatile gelenlerin herkesin desteğini alacağız. Temizlik hareketimizde katılımcılığı artıralım" dedi.

Sokağım Temiz Bodrum Temiz kampanyası 3

Sokağım Temiz Bodrum Temiz kampanyası

Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Bodrum’da Pandemi nedeni ile artan nüfus yoğunluğuna dikkat çekerek günde yaklaşık 650 ton katı atığı 600 emekçi personelle topladıklarını ifade etti. Yılmaz, "Bodrum’da doğa kazanacak sloganı ile başladığımız bu yolda doğa çevreye ve vatandaşlarımıza hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, sabah saatlerinde Bodrum Belediyesine bağlı dalgıçlar Bitez Koyu’nda Deniz dibi temizliği gerçekleştirdi. Toplanan atıklar, farkındalık yaratmak için Bitez Ağaçlı Kafe önünde gerçekleşen sergi alanına getirildi.

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Sokağım Temiz Bodrum Temiz kampanyası

Bodrum Haberleri