Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediye Başkanı Aras'tan "enteresan" açıklama

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

"Başkan seçime değil Bodrum'a çalışıyor"

Kurban bayramı öncesi basın toplantısı - VİDEO HABER

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17.07.2021 - Bodrum Belediye Başkanı Aras'tan "enteresan" açıklama

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın basın toplantısı, "Başkan seçime değil Bodrum'a çalışıyor" başlığıyla servis edildi. Aras, Kurban Bayramı, imar, alt yapı, kazılar, yollar, su, temizlik konularında "yanlış bilinenleri" de düzeltti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kurban Bayramı öncesi basın toplantısı düzenledi. Ortakent Belediye Kafe’de gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkan yardımcısı Önder Batmaz ve Bodrum Belediye Başkan yardımcısı Tayfun Yılmaz da katıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın basın toplantısı 1

Tayfun Yılmaz, Ahmet Aras, Önder Batmaz (Soldan sağa), Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın basın toplantısı

Kurban Bayramı tatili boyunca 2 bin 500 kişilik belediye personeli ile 7/24 sahada olacaklarını belirten Ahmet Aras şunları söyledi;

MUĞLA tüm hastaneler

Muğla merkez ve ilçelerinde, mahalle ve köylerinde faaliyet gösteren kamu ve özels ektör hastaneleri, klinikler ve laboratuvarlara buradan ulaşabilirsiniz.

TIKLA MUĞLA HASTANELER LİSTESİ

Bir metre alan bile imara açılmadı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın basın toplantısı 2

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın basın toplantısı

Bu yapılan inşaatların izinlerini ya da imar planlarını yaptık ve imara açtık sanılıyor. Hayır. Bodrum 2014’e kadar 11 tane Belediye ile yönetiliyordu. Bu belediyelerin verdiği yaptığı imar planları ile ön gördüğü nüfus ve yapılaşma durumudur yaşanan şu an. Sebepsiz bir şekilde Bodrum çok yapılaştı, ‘Sana iskan, ruhsat veremem’ diyemezsiniz. Anayasal bir haktır bu. İki yıldır toplam 465 adet kaçak yapı yıkıldı. Bu bir rekordur Türkiye’de, bunu yapabilen başka bir belediye olduğunu ben düşünmüyorum. Ya siyasi düşünür ya bir daha seçilemeyeceğim diye düşünür. Ama bizim böyle bir derdimiz yok. Bodrum’un korunması gerektiğini düşünüyoruz.

VİDEO - 17 Temmuz 2021 - BBB Ahmet Aras basın toplantısı

İnşaat yasakları

"15 Haziran’da inşaat yasakları başladı. İnşaat yasaklarının talimatını Turizm Bakanlığı verir. '15 Haziran -15 Ekim arasında inşaat yasakları uygulanacak' der. Turizmi negatif etkileyecek olan hafriyat gibi çalışmaların, engellenmesi demek. Biz zabıtamızla 15 Haziran’dan bu yana da yaptığımız denetimler sonucunda 381 inşaat çalışmasını durdururken, ilgili firmalara 260 ceza keserek 27 şantiyeyi mühürlemişiz. Sokakta, caddede kamyon, beton mikseri gibi ağır tonajlı araçların denetimi zabıtamızda değildir. Zabıtamızın trafikte yetkisi yoktur, tamamen Jandarma ve emniyet trafik ekipleri denetimindedir. Belediyenin yol kesip de ‘Sen nereye gidiyordun’ demek gibi bir yetkisi yoktur. Yollardaki iş makineleri ve hafriyat kamyonlarının denetim yetkisi emniyet ve jandarma trafiktedir."

BODRUM Semt Pazarları

Bodrum merkez, mahalle ve köylerinde kurulan pazar yerleri ile gün ve saatlerine buradan ulaşabilirsiniz.

TIKLA BODRUM SEMT PAZARLARI LİSTESİ

Altyapı çalışmalarını kimler yapıyor?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın basın toplantısı 3

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın basın toplantısı

"Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Turizm Bakanlığı’mızın çalışmaları sürüyor. Ciddi mağduriyetler var. Yollar kazılıyor. İnşaat yasakları var, ama kamusal yapılan işler için söylemedim. Çünkü burada bir dakika beklemeye tahammülümüz yok. Bodrum’un nüfusu alt yapı konusunda yönetilemez bir atık üretiyor. Elektrik enerjisi için de hızla MUSKİ, Aydem gibi diğer birimlerimiz alt yapı çalışmalarını sürdürüyor, sürdürecek. Kışın çalış, yazın dur dersek iki yılda bitecek olan bu projeler 5-6 yıla uzayacaktır. Buna tahammül edemeyiz. Doğa, deniz, çevre tahammül edemez.

"Bir daha seçilemeyeceğimi bilsem de..."

Bodrum’un doğasını korumak ve altyapısıyla ilgili sorunları çözmek için gereken tüm çalışmaları kararlılıkla sürdüreceğini kaydeden Başkan Aras, bunun tüm siyasi sonuçlarına razı ve hazır olduğunu belirterek ilginç bir açıklamaya imza attı;

Bir daha seçilemeyeceğimi bilsem de 2024’e kadar Bodrum Yarımadasının yüzde 91 oranında alt yapısı çözülecek. O zamana kadar yaz kış çalışacağız. Neye mal olursa olsun. Biz bir dahaki dönemin hesabını değil, Bodrum’un hesabını yapacağız.”

Bayramda sokaktayız

Ahmet Aras, “Yaklaşık 1 milyon kişiyi Bodrum’da ağırlayacağımızı düşünüyorum. Şu anda 800 bin civarında nüfusumuz olduğunu tahmin ediyorum. Kurban Bayramı'nda bu rakam 1 milyonu geçebilir. Belediye olarak tüm personelimizle sahada olacağız. Çift mesai yapacağız, gerekirse hiç uyumayacağız; ben de Belediye Başkanı olarak sokakta olacağım” dedi.

TAGS;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Kurban Bayramı

Bodrum Haberleri