Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi'nden UYARI

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

AMAN DİKKAT - Bu uyarılar çok önemli

English News


WARNING from Bodrum Municipality - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 24.06.2022 - Bodrum Belediyesi'nden UYARI / WARNING from Bodrum Municipality

Bodrum belediyesi orman yangınlarına karşı uyarı yayınladı. Madde madde neler yapılmaması gerektiği anlatıldı. AMAN DİKKAT - Detaylar haberde...

Bodrum Belediyesi, Marmaris’te süren orman yangını ve geçmiş yıllarda yaşanan acılardan yola çıkarak orman yangınlarına karşı uyarı yayınladı. Uyarı şöyle;

. Hava sıcaklıklarının artması, düşük nem oranı ve rüzgarla birlikte yangın riskinin üst seviyeye çıktığı bu dönemde halkımızın dikkatli ve duyarlı olması gerekmektedir.

. Bir önceki yaz, orman yangınlarına müdahalede yaşadığımız birlik ve beraberliği, emek ve gayreti yangınların çıkmaması için de göstermeliyiz.

. Muğla Valiliğinin aldığı ormanlık alanlara giriş yasağına riayet ederek ormanlık alanlarda ya da yakınlarında ateş, mangal yakmaktan kesinlikle kaçınmalıyız. (TIKLA YASAKLI ALANLAR LİSTESİNİ GÖR)

https://www.gumuslukrehberi.com/mugla-haber-637.html

. Düğünlerde, çeşitli etkinlik ve organizasyonlarda havai fişek, dilek balonu gibi yangına neden olacak maddelerin atılmaması konusunda gereken önem ve hassasiyetin gösterilmesi büyük önem arz etmektedir.

. Mercek görevi görebilecek cam ve plastik atıklar, otluk, makilik ve ormanlık bölgelere atılmamalı, görüldüğünde alınmalıdır.

. Seyir halindeki araçlardan atılan sigara izmaritlerinin ne kadar büyük bir tehlike yarattığı kaçınılmaz bir gerçektir.

. Çıkan yangınların büyük bir kısmının insan faktöründen kaynaklı olduğu unutulmamalıdır.

. Her türlü şüpheli durumda 112 Acil Çağrı Merkezi’ni aramalarını rica ederiz.

Orman Yangını Muğla, Haziran 2022, arşiv - GHA

Orman Yangını Muğla, Haziran 2022, arşiv - GHA

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen Gümüşlük Haber Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

WARNING from Bodrum Municipality

Bodrum municipality has issued a warning against forest fires. It was explained item by item what not to do. Details are in the news...

Bodrum Municipality has issued a warning against forest fires based on the ongoing forest fire in Marmaris and the pain experienced in the past years. The warning is as follows;

. Our people need to be careful and sensitive in this period when the risk of fire rises with the increase in air temperatures, low humidity and wind.

. We must also show the unity and solidarity, effort and effort we experienced in responding to forest fires the previous summer, to prevent fires.

. We should strictly avoid burning fires and barbecues in or near forested areas, by complying with the ban on entry to forested areas taken by the Muğla Governor's Office. (CLICK HERE TO SEE THE PROHIBITED AREAS LIST)

. It is of great importance to show the necessary care and sensitivity in not throwing fireworks, wish balloons, etc., which will cause fire in weddings, various events and organizations.

. Glass and plastic waste, which can act as a lens, should not be thrown into grassy, ​​scrub and forested areas, but should be taken when seen.

. It is an inevitable fact that cigarette butts thrown from vehicles in motion pose a great danger.

. It should not be forgotten that most of the fires are caused by the human factor.

. In any suspicious situation, we ask them to call the 112 Emergency Call Center.

Mugla News

TAGS;

Bodrum Belediyesinden uyarı

Orman yangını uyarısı

Bodrum Haberleri