Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Ahmet Aras'ın tezsiz yüksek lisans diploması

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Bodrum'da lisans savaşları!..

English News

License wars in Bodrum! - CLICK

 

Yalçın Çakır Youtube

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 19.11.2022 - Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın diplomalı paylaşımlarına AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in yanıtına yanıt geldi. Kim ne dedi? Hepsi tek tek haberde...

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras hafta başında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. CHP MUğla milletvekilleri, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı İlknur Ülküm Sefroğlu ile gerçekleştirdiği ziyarette Aras yanında getirdiği tezsiz yüksek lisans diplomasını da Kılıçdaroğlu'na gösterdi ve o anların görsellerini sosyal medya hesaplarından paylaştırdı. Paylaşımlarında görsellerini kullandığı diplomadan hiç bahsetmeyen Aras ziyaret sebebini şöyle açıkladı;

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras (Soldan sağa), arşiv- Aras sosyal medya

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras (Soldan sağa), arşiv- Kaynak: Aras sosyal medya

"Değerli Bodrumlular, iyi akşamlar.. Mensubu olmaktan gurur duyduğum partimizin grup toplantısına; Milletvekillerimiz, İlçe Başkanım ve Belediye Başkan Yardımcımla birlikte katıldıktan sonra toplantının ardından, Sayın Genel Başkanımızı ziyaret ederek kendisini, 2-4 Aralık tarihleri arasında Bodrum’da ev sahipliğini yapacağımız İklim Zirvesi’ne davet ettim. Her defasında olduğu gibi yine bizleri çok mutlu eden görüşmemiz için, Sayın Genel Başkanımıza teşekkür ederim."

İşte o paylaşım;

Gökmen'den itiraz

Bu paylaşımlardaki diploma detayını ön plana çıkartan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen oldu. Gökmen, "Kastamonu şehrini, üniversitesini hayatında kaç kez görmüş, bu programı nasıl kazanmış nasıl bitirmiş bizlere anlatsın ki biz de eğitimde geri kalmayalım" dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras (Soldan sağa), arşiv- Kaynak: Osman Gökmen sosyal medya

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras (Sağdan sola), arşiv- Kaynak: Osman Gökmen sosyal medya.

İşte Gökmen'in o paylaşımı;

Arast'tan Gökmen'e yanıt geldi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras bu eleştirilere ve çağrıya yine sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Aras, "sen" diye hitap ettiği Gökmen'e, "Yüksek lisans yapabilmek için öncelikle; Partiniz tarafından Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili yapılan Hamza Yerlikaya’nın SAHTE olduğu ortaya çıkan diploması gibi değil, gerçek bir lisans diplomasına ihtiyaç var. Bu konuda herhangi bir sorun yaşamadığını düşünerek, seni bilgilendirmeye devam ediyorum" dedi.

CHP heyeti, Kılıçdaroğlu ziyaret. Kasım 2022

CHP heyeti, Kılıçdaroğlu ziyaret. Kasım 2022

İşte o yanıt;

"Değerli Bodrumular, merhaba.. Bu akşam izninizle, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Sayın Osman Gökmen’in sosyal medya hesabından bana ilettiği bir ricasını yerine getireceğim.

Osman Kardeşim Yüksek Lisans konusunda sana yardımcı olmamı istemişsin.

Yüksek lisans yapabilmek için öncelikle; Partiniz tarafından Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sivas Milletvekili yapılan Hamza Yerlikaya’nın SAHTE olduğu ortaya çıkan diploması gibi değil, gerçek bir lisans diplomasına ihtiyaç var.
Bu konuda herhangi bir sorun yaşamadığını düşünerek, seni bilgilendirmeye devam ediyorum.

Osman Kardeşim, iki tip yüksek lisans var.

1- Tezli yüksek lisans; bilimsel araştırma yaparak bilgilere erişme, bilgiyi değerlendirme ve yorumlama yeteneğini kazanmak için yapılır. Bu nedenle, akademisyen olmak gibi bir niyeti olmayanlara önerilmez.

2- Tezsiz yüksek lisans; akademisyenlik yolunda kapsamlı bilimsel araştırmalar yapmak için değil, yapılan araştırmalardan elde edilmiş bilgileri kazanmak ve mevcut bilginin uygulamada nasıl kullanılacağını görmek içindir ki, benim seçimim de bu oldu.. Akademisyenlik gibi bir hedefim olmadığı için.

Dolayısıyla, siyaset alanında kendimi geliştirmek için pandemi döneminde Kastamonu Üniversitesi’nin Siyasal Bilimler Enstitüsü’nde "Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi" konusunda uzaktan eğitimle Yüksek Lisans yapmam sana neden garip geldi ?

Partinizdeki bazı arkadaşların yaptığı gibi parasıyla sahtesini satın almadığım için mi ?

Bu arada şunu da bil, uzaktan eğitimde ilgili üniversitenin bulunduğu kenti defalarca görmek gerekmiyor.

Yüksek Lisansım hakkında daha fazla bilgi almak istersen, öğrenci numaram olan 201129560 ile Kastamonu Üniversitesi’ne başvurabilirsin.

Anladığım kadarıyla Yüksek Lisans belgemi Sayın Genel Başkanımızla paylaşmam da sana garip gelmiş.

Osman kardeşim, bizim partimizde eğitimle ilgili her gelişme tam 99 yıldır önemlidir ve takdir edilir.

Sayın Genel Başkanımız da eğitime bu kadar önem veren bir Partinin Genel Başkanı olduğu için, bu konularda özellikle bilgilendirilir.
Bilgine, sevgiler, selamlar..
"

İşte o paylaşım;

Gökmen'den Aras'a yanıt;

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'den Aras'a anında yanıt geldi. Gökmen yanıtına bir de iddia ve o iddiayla ilgili hatırlatma ekledi.

İşte o yanıt;

"Sayın Aras!

Öncelikle şunu söylemek isterim ki, sizin hesaplarınızdan yapılan sosyal medya paylaşımlarını pek takip etmiyorum. Bunun sebebi sizin adınıza açılan hesaplardan, yine sizin adınıza başka şahısların bu paylaşımları yapmasıdır. İnşallah uzaktan eğitimle aldığınız diplomanız da başkaları tarafından sizin adınıza alınmamıştır diye düşünüyorum. Sayın Aras ne kadar şanslısınız…

Yıllarca kendi İlçesinde Askerlik Şubesi Başkanlığı yapmış kaç subay vardır?

25 günde Belediye Başkanı olan kaç kişi vardır.

Aynı bölüme aynı dönem kayıt olan Bodrum’dan 4 arkadaş olmasıda ne büyük şans değil mi?

Yalnız size Bodrumluların hazırladığı bir karne varki…

Kafana göre bilgilendirmelerin için teşekkür ederim ama Bodrum’da çok kullanılan bir sözü söylemeden geçmeyeyim 'Okumuşun cahili okumamışınkinden beterdir.'

Ayrıca Turgutreis’de yeni pazar yerinin alt katının su giderini unutmuşsun. Yağmur yağarsa fena olur. Demedi deme…"

Osman Gökmen'in Aras paylaşımı, Kasım 2022

Osman Gökmen'in Aras paylaşımı, Kasım 2022

Gökmen'in Aras'a yanıtı;

YENİ HABER SİTENİZ

Gümüşlüğe özel haber sitesi yayına başladı. Gümüşlük Haber Ajansı yayın grubu bünyesinde faaliyete geçen 48 Haber Sitesi'nde 7/24 canlı ve güncel haberlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca "Yetti Gari" köşesine yazabilirsiniz..

ENGLISH

License wars in Bodrum!

Bodrum Mayor Ahmet Aras's posts with diplomas were answered by AK Party Bodrum District President Osman Gökmen. Who said what? All in one additional news...

Bodrum Mayor Ahmet Aras visited CHP Chairman Kemal Kılıçdaroğlu at the beginning of the week. During his visit with Deputy and District President Halil Karahan, Aras showed Kılıçdaroğlu the master's degree without thesis that he brought with him and shared the images of those moments on his social media accounts.

Objection and criticism to these posts came from AK Party Bodrum District President Osman Gökmen. Gökmen said, "Let him tell us how many times he has seen the city and university of Kastamonu in his life, how he won this program and how he completed it, so that we do not fall behind in education."

Bodrum Mayor Ahmet Aras responded to these criticisms and calls again on his social media account. Here is that answer;

Reply from Aras to Gökmen;

"Dear Bodrum residents, hello.. With your permission, this evening, I will fulfill a request of the AK Party Bodrum District President, Mr. Osman Gökmen, which he conveyed to me from his social media account.

Brother Osman, you asked me to help you with your master's degree.

First of all, in order to do a master's degree; There is a need for a real undergraduate diploma, not like the diploma of Hamza Yerlikaya, who was made the Chief Advisor to the President, Deputy Minister of Youth and Sports, Vice Chairman of Vakıfbank and Deputy of Sivas by your party, which turned out to be FAKE.
Thinking that you have not had any problems with this, I continue to keep you informed.

Osman Brother, there are two types of master's degree.

1- Master's with thesis; It is done to gain the ability to access, evaluate and interpret information by doing scientific research. Therefore, it is not recommended for those who do not intend to become an academic.

2- Master's degree without thesis; This is my choice, not to do extensive scientific research on the path of being an academician, but to gain the knowledge gained from the researches and see how the existing knowledge can be used in practice. Because I do not have a goal of being an academician.

Therefore, why did it seem strange to you that I did a Master's degree in "Political Science and Public Administration" at Kastamonu University's Institute of Political Sciences during the pandemic period in order to improve myself in the field of politics?

Is it because I didn't buy a fake with his money like some friends at your party did?

By the way, know that in distance education, it is not necessary to see the city where the relevant university is located many times.

If you want to get more information about my master's degree, you can apply to Kastamonu University with my student number 201129560.

As far as I understand, it was strange for you to share my Master's certificate with our President.

My brother Osman, every development related to education in our party has been important and appreciated for 99 years.

Since our Honorable Chairman is the Chairman of a Party that attaches so much importance to education, he is especially informed about these issues.
For your information, love, greetings...
"

License wars in Bodrum!

License wars in Bodrum!

Gökmen's first post on this subject;

"Our Mayor of Bodrum, Mr. Ahmet Aras, has shown his success in municipality (!) in education as well, and as proof of this, he successfully completed his master's degree in Political Science at Kastamonu University and presented his diploma to the President, and he experienced the joy of report card.

With this outstanding effort, please set an example for us, the youth of Bodrum, act as a brother and help us to graduate. Let him tell us how many times he has seen the city and university of Kastamonu in his life, how he won this program and how he finished it, so that we do not fall behind in education."

Reply from Gökmen to Aras;

"Mr Aras!
First of all, I would like to say that I do not follow the social media posts made from your accounts. The reason for this is that other people make these shares on your behalf from accounts opened on your behalf. I hope that your diploma you received through distance education has not been taken on your behalf by others. Mr. Aras

how lucky are you…
How many officers are there who have served as the Head of the Military Branch in their District for years?
How many people become Mayor in 25 days?
Isn't it great luck to have 4 friends from Bodrum who were enrolled in the same department at the same time?
There is a report card prepared only for you by the people of Bodrum…
Thank you for informing your mind, but I should not pass without saying a word that is used very often in Bodrum, "The ignorant of those who have read is worse than those who have not."
Also, you forgot the water drain of the ground floor of the new market place in Turgutreis. If it rains, it will be bad. Don't say he didn't...
"

Mugla News

TAGS;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen

Bodrum Haberleri