Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da gündem bu; "Salonumu geri ver!.."

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Belediye ile MHP karşı karşıya geldi

English News

This is the agenda in Bodrum; "Give me back my hall!" - CLICK

 

48haber.com.tr

Paylaş


48 Haber Ajansı (48HA) - 02.05.2023 - Bodrum'da gündemin ilk maddesi; "mal sahibi kiracı anlaşmazlığı!" Düğün da yapılan çok amaçlı salon mal sahibi CHP'li belediye ile MHP'yi karşı karşıya getirdi. Detaylar haberde...

Bodrum Belediyesi'nden yapılan açıklama ve iddialara göre mülkiyeti Bodrum Belediyesi'ne ait olan Mumcular Çok Amaçlı Salonu Ramazan Ayı'nda iftar yemekleri tertiplenmesi amacıyla MHP Bodrum İlçe Başkanlığı'na kiralandı. Ancak yine belediyenin açıklamasında yer alan iddialara göre MHP Bodrum İlçe Başkanlığı salonu boşaltmadı. Üstelik iddialara göre salonu seçim ofisi olarak kullanmaya başladı.

Bodrum Beleidye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, arşiv - 48 Haber Ajansı

Bunun üzerine Bodrum belediye Başkanı Ahmet Aras devreye giriyor. Aras önce MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak’ı arıyor ama çözüm bulunamıyor. Aras bu kez yine iddialara göre MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'la ve CHP eski milletvekili, Başkent Üniversitesi'nin kurucusu Mehmet Haberal ile görüşüyor ama yine sonuç alamıyor. Aras bu kez Bodrum Kaymakamlığı ile MHP Bodrum İlçe Başkanlığına resmi yazıyla başvuruyor ve binanın boşaltılmasını istiyor.

Mumcular Çok Amaçlı Salonu 1

Mumcular Çok Amaçlı Salonu, Nisan 2023

Düğün salonu seçim ofisi mi oldu?

Konu yerel ve ulusal medyada, düğün salonunun peşkeş çekildiği şeklinde ve başka başlıklar altında haber olunca Aras bu kez kamuoyu açıklaması yayınlattı ve durumu kamuoyuna da duyurdu. Ama o duyuruyla birlikte bir başka durum ortaya çıktı. İddialara göre, MHP Bodrum İlçe Başkanlığı Mumcular Düğün Salonu'nu iftar amacıyla kiraladı ancak Ramazan Ayı'ndan sonra boşaltmayarak seçim ofisi yaptı. İşte ne olduysa da bundan sonra oldu.

Mumcular Çok Amaçlı Salonu 2

İşte belediyenin kmuoyu açıklaması;

"KAMUOYU BİLGİLENDİRMESİ

Bodrum Belediyesi hüküm ve tasarrufunda bulunan, Mumcular Mahallesi’ndeki çok amaçlı salonun kullanımı ile ilgili bazı basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar ile ilgili olarak kamuoyu bilgilendirmesi gereği duyulmuştur.

Bahse konu bina, Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Ramazan Ayı boyunca kullanılmak üzere belediyemizden talep edilmiştir. Kendilerine, Ramazan Ayı içerisinde, haftada bir gün iftar programı düzenlemeleri için onay verilmiştir.

Yapılan resmi yazışmalara rağmen Ramazan Ayı sonunda, ilgili siyasi parti tarafından bina boşaltılmamıştır. Bunun üzerine Belediye Başkanı Ahmet Aras, MHP Bodrum İlçe Başkanı Tayyar Şafak’ı arayarak, hüküm ve tasarrufu Bodrum Belediyesi’ne ait olan binanın boşaltılmasını kendisine iletmiştir. Ancak yapılan tüm görüşmelere rağmen binanın boşaltılmaması üzerine konu ile ilgili olarak hem MHP Bodrum İlçe Başkanlığı’na hem de Bodrum Kaymakamlığı’na yazı yazılarak binanın bir an önce boşaltılması talep edilmiştir.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, ilgili partinin üst yönetimi ile de iletişime geçerek amacı ve süresi dışında kullanılmak istenen salonun terk edilmesi konusunu iletmiştir.

Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında iddia edildiği gibi belediyemizin hüküm ve tasarrufunda bulunan çok amaçlı salon, kimseye peşkeş çekilmemiştir, izin verilmemiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bodrum Belediye Başkanlığı"

Mumcular Çok Amaçlı Salonu kamuoyu acıklaması

Mumcular Çok Amaçlı Salonu kamuoyu acıklaması

48haber.com.tr

ENGLISH

This is the agenda in Bodrum; "Give me back my wedding hall!"

The first article of the agenda in Bodrum; "Landlord Tenant Dispute!" The wedding hall became the election office. The owner of the CHP, the municipality and the MHP came face to face. Details are in the news...

According to the statements and allegations made by the Bodrum Municipality, the Mumcular Wedding Hall, which is owned by the Bodrum Municipality, was rented to the MHP Bodrum District Presidency during the month of Ramadan. However, according to the allegations in the municipality's statement, the MHP Bodrum District Presidency did not empty the hall. Moreover, he allegedly started to use the hall as an election office.

Thereupon, Bodrum mayor Ahmet Aras stepped in. Aras first calls MHP Bodrum District President Tayyar Şafak, but no solution can be found. According to the allegations, Aras is meeting with MHP Deputy Chairman Celal Adan and CHP ex-deputy Mehmet Haberal, the founder of Baskent University, but still no results. This time, Aras applied to the Bodrum District Governor's Office and the MHP Bodrum District Presidency with an official letter and asked for the building to be evacuated.

The wedding hall became the selection office?

When the subject was reported in the local and national media, such as the wedding hall was given away and under other headings, Aras published a public statement this time and announced the situation to the public. But with that announcement, another situation arose. Allegedly, MHP Bodrum District Presidency rented the Mumcular Wedding Hall for iftar purposes, but did not empty it after Ramadan and made it an election office. Here's what happened after that.

Here is the municipality's kmuoyu statement;

"PUBLIC INFORMATION

It was deemed necessary to inform the public about the use of the multi-purpose hall in the Mumcular District, which is under the jurisdiction and disposition of the Bodrum Municipality, regarding the shares made in some media organs and social media accounts.

The building in question was requested from our municipality to be used during the month of Ramadan by the Bodrum District Presidency of the Nationalist Movement Party. They were approved to organize an iftar program once a week during the month of Ramadan.

Despite the official correspondence, the building was not evacuated by the relevant political party at the end of Ramadan. Thereupon, Mayor Ahmet Aras called MHP Bodrum District President Tayyar Şafak and conveyed to him the evacuation of the building, whose jurisdiction and disposal belongs to the Bodrum Municipality. However, as the building was not evacuated despite all the negotiations, a letter was written to both the MHP Bodrum District Presidency and the Bodrum District Governorate, demanding that the building be evacuated as soon as possible.

Bodrum Mayor Ahmet Aras also contacted the senior management of the relevant party and conveyed the issue of leaving the hall, which was intended to be used outside of its purpose and time.

As claimed in some media organs and social media accounts, the multi-purpose hall, which is under the jurisdiction and disposal of our municipality, was not donated to anyone, nor was it allowed.

It is announced to the public with respect.

Bodrum Mayor's Office"

Mugla News

TAGS;

Mumcular Çok Amaçlı Salonu

MHP Bodrum İlçe Başkanlığı

Bodrum Haberleri