Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Süperstar Ajda Pekkan'dan barınağa ziyaret

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil doğru haber...

English News

Visit to the shelter from superstar Ajda Pekkan - CLICK

 

48haber.com.tr

Paylaş


48 Haber Ajansıı (GHA) - 01.09.2023 - Süperstar Ajda Pekkan, Torba Mahallesinde bulunan Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezini ziyaret etti.

Sokak hayvanlarına olan ilgisiyle tanınan ünlü sanatçı Ajda Pekkan, Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezini ziyaret ederek bakım merkezindeki sokak hayvanlarıyla ilgilendi. Ziyarette Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, Bodrum Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Engin Doğan, Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Temsilcisi İnci Kutay, gönüllüler ve belediye personeli Sanatçı Ajda Pekkan ile birlikte bakım merkezini gezdi.

Süperstar Ajda Pekkan'dan barınağa ziyaret 1

Süperstar Ajda Pekkan'dan barınağa ziyaret - 48 Haber Ajansı

İlk olarak yavru köpeklerin olduğu bölümü gezen Pekkan, daha sonra yaralı ve hasta sokak hayvanlarının tedavilerinin gerçekleştiği üniteyi ziyaret etti. Duygu dolu anların yaşandığı merkezde Ajda Pekkan, kedilerin ve yasaklı ırkların bulunduğu ve bakımlarının yapıldığı alanları da inceledi.

VİDEO

“Bodrum Belediyesi çok büyük reformistler yapıyor”

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Süperstar Ajda Pekkan, Bodrum Belediyesi’nin hem kültür ve sanat anlamında hem de sokak hayvanları konusunda yaptığı çalışmalarını beğendiğini ifade ederek şöyle dedi:

Bodrum Belediyesi çok büyük reformistler yapıyor. Sanata çok değer verdiği için biz de sanatçı olarak destek vermek istiyoruz. Bundan sonra hep birlikte ilerleyelim ben de Bodrum’a yeni yeni alışıyorum. Daha çok yerleşik olmak istiyorum. Elim kolum hep buralarda olacak. Sokak hayvanlarının sahiplenilmesi lazım. Sokaktakileri de korumak lazım. Görmemezlikten gelmek çok büyük bir vicdansızlıktır. Ben insanoğluna yakıştıramıyorum. Çocuklara da eğitim vermek lazım. Çocuklar oyuncak gözüyle görüyorlar. Onların da bir canı var, onlar sevgi istiyorlar. Aç oldukları zaman kimseyi ısırdıklarını görüyor musunuz? Hayır. Bu diğer hayvanlar için de geçerli. Onlara yardım etmezsek hiçbir şey yapamıyorlar. Eğer sahiplenilmiyorsa onları kısırlaştıralım. Caddelere salmayalım onlar korumasız. İnsanlar çocukları çok seviyorlar ben en başta bebekleri çok seviyorum. Aksilikler olmazsa bundan sonra hep beraber çok güzel ilerleyeceğiz.

Süperstar Ajda Pekkan'dan barınağa ziyaret 2

Süperstar Ajda Pekkan'dan barınağa ziyaret - 48 Haber Ajansı

Ünlü Sanatçıdan Sahiplenme Çağrısı

Sokak hayvanlarının sahiplenilmesinin gerekliliğine vurgu yapan ünlü sanatçı Pekkan, “Sokak hayvanlarının sahiplenilmesi lazım. Sokaktakileri de korumak lazım. Görmezlikten gelmek çok büyük vicdansızlık. Onlara yardım etmezsek hiçbir şey yapamıyorlar” diye konuştu.

“Onların yeri doğal ortamlarıdır”

Torba barınağının ve Turgutreis’teki rehabilitasyon merkezinin daha iyi şartlarda tekrar inşa edileceği bilgisini paylaşan Başkan Aras, şunları söyledi:

Barınağımızı hep beraber tekrar inşa edeceğiz. Burada bütün hayvanseverleri bir araya toplayarak hem burası hem Turgutreis’teki Rehabilitasyon Merkezimizde yenileme yapacağız. Onlar çok iyi şartlarda burada zaman geçirecekler ve tedavi edilecekler. Sahipsiz hayvanlarımızın yeri barınaklar değil. Onlar doğal ortamlarında yaşamak üzere yasalarla da korunuyorlar. Onların yeri doğal ortamlarıdır. Sahipsiz hayvanlarımızı kısırlaştıracağız. Onların popülasyonunu kontrol altında tutacağız.

Süperstar Ajda Pekkan'dan barınağa ziyaret 3

Süperstar Ajda Pekkan'dan barınağa ziyaret - 48 Haber Ajansı

Ajda Pekkan’ın bir kültür elçisi olduğunun altını çizen Başkan Ahmet Aras, şöyle devam etti:

Ajda Hanım Bodrum’u çok seviyor. Biz de yine Ajda Hanımın kendi tensipleriyle onu Bodrum'un kültür ve sanat elçisi olarak da ilan etmiştik. O günden beri her zaman ortak projelerde faydalı işler yapalım birlikte diye söylemişti. Öncelikle ilk hedefi canlarımızdı, çocuklarımızdı. Sonra da kütüphane yapacağız” dedi.

Zaman zaman okullarda eğitimlerin yapıldığı ve Kent Konseyinin gönüllülerine eğitim verdiğini belirten Başkan Aras, Ajda Pekkan’ın da bu eğitimlere katılarak bilinçlendirme çalışmalarında yer alması için davette bulundu. Ünlü sanatçı, iş birliği içinde çalışmalarını yürüteceklerini söylerken daveti memnuniyetle karşıladı.

Merkezde yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler alan Süperstar, rehabilitasyon görevlilerine ve Başkan Aras’a teşekkür etti.

Süperstar Ajda Pekkan'dan barınağa ziyaret 4

Süperstar Ajda Pekkan'dan barınağa ziyaret - 48 Haber Ajansı

48haber.com.tr

ENGLISH

Visit to the shelter from superstar Ajda Pekkan

Superstar Ajda Pekkan visited Bodrum Municipality Stray Animals Temporary Care Center in Torba District.

Famous artist Ajda Pekkan, known for her interest in stray animals, visited the Bodrum Municipality Stray Animals Temporary Care Center and took care of the stray animals in the care center. During the visit, Bodrum Mayor Ahmet Aras, Bodrum Deputy Mayor Ummahan Yurt, Bodrum Municipality Veterinary Services Manager Engin Doğan, City Council Animal Rights Protection Working Group Representative İnci Kutay, volunteers and municipality staff visited the care center with Artist Ajda Pekkan.

Pekkan, who first visited the section with puppies, then visited the unit where the treatment of injured and sick stray animals. At the center where emotional moments were experienced, Ajda Pekkan also examined the areas where cats and prohibited breeds are found and cared for.

“Bodrum Municipality is making great reformists”

Answering the questions of the members of the press, Superstar Ajda Pekkan stated that she liked the works of the Bodrum Municipality both in terms of culture and art and on stray animals:

“Bodrum Municipality is making great reformists. As an artist, we want to support him because he values art so much. Let's move forward together from now on, and I'm just getting used to Bodrum. I want to be more established. My arm will always be here. Stray animals need to be adopted. It is necessary to protect the people on the street. To ignore it is a great disgrace. I don't like human beings. Children also need to be educated. Children see through the eyes of toys. They also have a soul, they want love. Do you see them biting anyone when they're hungry? No. This goes for other animals as well. They can't do anything if we don't help them. If not adopted, let's get them neutered. Let's not let them out on the streets, they are unprotected. People love children very much, I love babies first and foremost. If there are no setbacks, we will progress very well together from now on.”

Visit to the shelter from superstar Ajda Pekkan

Visit to the shelter from superstar Ajda Pekkan - 48 Haber Ajansı

Adoption Call from Famous Artist

Emphasizing the necessity of adopting stray animals, the famous artist Pekkan said, “Street animals should be adopted. It is necessary to protect the people on the street. To ignore it is very dishonest. They can't do anything if we don't help them." he said.

“Their place is in their natural habitat”

Sharing the information that the bag shelter and the rehabilitation center in Turgutreis will be rebuilt under better conditions, Mayor Aras said:

“We will rebuild our shelter together. We will gather all animal lovers here and renovate our Rehabilitation Center both here and in Turgutreis. They will spend time here in very good conditions and will be treated. Shelters are not the place for our stray animals. They are also protected by law to live in their natural habitat. Their place is in their natural habitat. We will sterilize our stray animals. We will keep their population under control.”

Underlining that Ajda Pekkan is a cultural ambassador, President Ahmet Aras continued:

“Ms. Ajda loves Bodrum very much. We also declared her as Bodrum's culture and art ambassador, with Ajda's own convictions. Since then, she had always said that let's do useful work in joint projects together. First of all, his first target was our souls, our children. Then we will build a library.” said.

Stating that trainings are held in schools from time to time and the City Council provides training to volunteers, Mayor Aras invited Ajda Pekkan to participate in these trainings and take part in awareness raising activities. The famous artist welcomed the invitation, saying that they would carry out their work in cooperation.

Superstar, who received detailed information about the work done at the center, thanked the rehabilitation staff and President Aras.

Mugla News

TAGS;

Ajda Pekkan

Bodrum Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi

Bodrum Haberleri