Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'un da artık kitap fuarı var...

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil doğru haber...

English News

Bodrum now has a book fair... - CLICK

 

48haber.com.tr

Paylaş


48 Haber Ajansı (GHA) - 27 Ocak 2024 - Bodrum'un da artık kitap fuarı var... / Bodrum now has a book fair...

Bodrum Belediyesi ve Gümüşlük Akademisi Vakfı iş birliği ile düzenlenen “Bodrum Kitap Günleri” fuarı açıldı. Ne rede, ne zamana kadar açık olacak? HABERDE...

Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş. organizasyonuyla Herodot Kültür Merkezinde 3 Şubat'a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak olan kitap günlerinin açılışı bugün yapıldı.

Bodrum Kitap Günleri fuarı 2

Bodrum Kitap Günleri Fuarı - 48 Haber Ajansı

Açılışa Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı temsilen Bodrum Belediyesi Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Tuna Işın, belediye meclis üyeleri, onur konuğu Yazar Latife Tekin, eski Turizm Bakanı Bahattin Yücel, belediye birim müdürleri, vatandaşlar, yazarlar ve basın mensupları katıldı.

Bodrum Kitap Günleri Fuarı - 48 Haber Ajansı 5

Bodrum Kitap Günleri Fuarı - 48 Haber Ajansı

Banu Tarancı’nın sunumuyla gerçekleşen Kitap Günleri etkinliğinde açılış konuşmaları yapılırken Yazar Latife Tekin çok heyecanlı ve sevinçli olduklarını belirterek kitap günleri ile ilgili bilgiler verdi. Tekin, “Bodrum’un çok çekici bir doğası var. Hem duyarlılık oluşturmak hem de ‘doğamızı nasıl koruruz’ diye edebiyatçılar, okurlar, Bodrumlular olarak konuşma fırsatı bulabilmek düşüncesiyle temamızı ‘doğayı korumak’ olarak belirledik. Pek çok yazarımız gelecek. Pek çok konuda tartışmalar sürecek. Bu, ilk kitap günleri. Gelenekselleşmesini istiyoruz” diyerek Başkan Ahmet Aras’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

VİDEO

Başkan Vekili Emel Çakaloğlu ise Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını tebrik ederek başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

"Kitap Günleri, yazarlar ile okuyucularının buluşması, okuma alışkanlığının gelişmesi, yazarlarımızın kitaplarını tanıtabilmeleri gibi pek çok fayda için gerçekleştirilir. Kültürel buluşma noktası olarak değerlendirdiğimiz etkinliğimizi değerli kılan yayınevlerimize, yazarlarımıza, misafirlerimize, siz değerli dostlarımıza katılımlarınız için teşekkür ederim. Bodrum'un zengin edebi mirasının korunması ve geliştirilmesi, çağdaş yaşamın ayrılmaz parçası olan kitapların kentimizde okur yazarlara rahatlıkla ulaşması, kıymetli yazarlarımızın eserleri ile hayat felsefelerinin benimsenmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gençlerimizi, çocuklarımızı ve tüm kitapseverleri, Bodrum yaşayanlarını 3 Şubat’a kadar devam edecek olan etkinliğimizde görmekten mutluluk duyacağız.

Bodrum Kitap Günleri Fuarı - 48 Haber Ajansı 3

Bodrum Kitap Günleri Fuarı - 48 Haber Ajansı

Etkinlik alanında belediyenin İklim Değişikliği ve Sıfır Atık, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri müdürlüklerinin stantları yer alırken çeşitli yayınevlerinin kitapları da okuyucuyla buluşuyor.

Doğayı Okumak temasıyla gerçekleşen fuarın ilk gününde;

Şükrü ErbaşDünya Şairin Hem Ana Rahmidir Hem de Mezarıdır

Nazlı ErayHayat Dediğimiz Şu Hezeyan

Deniz Yüce Başarır ile Başar BaşarırHalikarnas Balıkçısı’ndan Günümüze Bu Coğrafyanın Edebiyata Yansıyan Renkleri” söyleşileri gerçekleştirildi.

Bodrum Kitap Günleri Fuarı - 48 Haber Ajansı 4

Bodrum Kitap Günleri Fuarı - 48 Haber Ajansı

Bodrum Kitap Günleri ile ilgili detaylı bilgiye; https://www.bodrum.bel.tr/etkinlik.php?id=1489/Fuar-Bodrum_Kitap_Gunleri adresinden ulaşılabilir.

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

ENGLISH

Bodrum now has a book fair...

"Bodrum Book Days" fair, organized in cooperation with Bodrum Municipality and Gümüşlük Academy Foundation, was opened. Where and until when will it be open? IN THE NEWS...

The opening of the book days, which will host visitors until February 3, was held today at the Herodotus Cultural Center, organized by Bodrum Municipality Culture Inc.

Representing Bodrum Mayor Ahmet Aras, Deputy Mayor of Bodrum Municipality Emel Çakaloğlu, CHP Bodrum District Mayor Tuna Işın, municipal council members, guest of honor Writer Latife Tekin, former Minister of Tourism Bahattin Yücel, municipal unit managers, citizens, writers and members of the press attended the opening. .

While the opening speeches were made at the Book Days event with the presentation of Banu Tarancı, Author Latife Tekin stated that they were very excited and happy and gave information about the book days. Tekin said, “Bodrum has a very attractive nature. We determined our theme as 'protecting nature' with the idea of raising awareness and having the opportunity to talk about 'how can we protect our nature' as writers, readers and Bodrum residents. Many of our writers will come. Discussions will continue on many issues. This is the early book days. "We want it to become a tradition," he said and thanked Mayor Ahmet Aras for his support.

Deputy Mayor Emel Çakaloğlu started her speech by congratulating Bodrum Mayor Ahmet Aras' candidacy for Muğla Metropolitan Municipality Mayor and continued as follows:

"Book Days are held for many benefits such as meeting authors and readers, developing reading habits, and enabling our authors to promote their books.

I would like to thank our publishing houses, writers, guests, and you, our valued friends, for your participation, which made our event, which we consider a cultural meeting point, valuable. We will continue our work to preserve and develop Bodrum's rich literary heritage, to ensure that books, which are an integral part of contemporary life, easily reach the literate people in our city, and to embrace the works and life philosophies of our valuable writers. "We will be happy to see our young people, children, all book lovers and Bodrum residents in our event that will continue until February 3."

In the event area, there are stands of the municipality's Climate Change and Zero Waste, Press and Public Relations, Parks and Gardens and Cleaning Affairs directorates, while books from various publishing houses meet the readers.

On the first day of the fair, which was held with the theme of Reading Nature;

Şükrü Erbaş “The World is Both the Womb and the Grave of the Poet”

Nazlı Eray “This Delirium We Call Life”

"The Colors of This Geography Reflected in Literature from the Fisherman of Halicarnassus to the Present Day" interviews were held with Deniz Yüce Başkar.

For detailed information about Bodrum Book Days; It can be accessed at https://www.bodrum.bel.tr/etkinlik.php?id=1489/Fuar-Bodrum_Kitap_Gunleri.

Mugla News

TAGS;

Bodrum Kitap Günleri Fuarı

Bodrum

Bodrum Haberleri