Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Örgüt "görevden al" dedi. Gözler Aras'ta

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Dolgu değil doğru haber...

English News

The organization said "dismiss". All eyes on Aras - CLICK

 

48haber.com.tr

Paylaş


48 Haber Ajansı (GHA) - 20 Şubat 2024 - Örgüt "görevden al" dedi. Gözler Aras'ta / The organization said "dismiss". All eyes on Aras

Bodrum'da danışmanla CHP örgütü arasındaki karşılıklı suçlamalar sürüyor. Örgüt, "görevden alınmalı" dedi. Danışman, "hodri meydan..." Aras'tan "çok ağır suçlamalar" karşısında bir açıklama gelmedi.

Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın görev süresi içinde Bodrum'da belediye danışmanı olarak görev yapan Levent Arkan'a ait olduğu iddia edilen bazı ses kayıtları yayınlandı. Levent Arkan'ın bzı bölümleri için "deepfake" olarak tanımladığı (sanal zekan ile montajlanmış) bu ses kayıtlarından yola çıkılarak haberler yapıldı. Bu ses kayıtlarında Arkan'ın bazı iş insanları, yerel yönetici ve CHP Bodrum ilçe yöneticilerini ağır dille eleştirdiği öne sürüldü.

Bir internet sitesinde yayınlanan haberleri kaynak gösteren Arkan, "alkol kaçakçılığı", "kaçak inşaat", "kamu malı gaspı" iddialarının yer yeraldığı bir yazıyla isim vermeden bir gazeteciyi ve iddiaların yayınlandığı web sitesini hedef aldı ve "tetikçi" dedi.

Levent Arkan 18 Şubat 2024 tarihinde yayınlanan açıklaması şöyle;

"Her zaman olduğu gibi kimsenin söyleyemediklerini çok açık ve çok sinirli ifadelerle söylediğim özel konuşmamı gizlice kaydettirdikten sonra sözde haber sitesinde "skandal" başlığı ile paylaşan ve alkol kaçakçılığından kaçak inşaata, kamu malı gaspından gazeteci görünümü altında tehdit ve şantaja kadar bulaşmadığı suç kalmayan uzaktan kumandalı tetikçi ile yancılarının Bodrum Belediyesi'ni yıllarca nasıl kemirdiğini, bu ülkenin "en namuslu" gazetecilerinin sayesinde duymayan, bilmeyen kalmayacak. Çünkü benim hayatımda utanç duyacağım hiçbir şey yok. Olsa, bu tetikçilerin en çok uğraştıkları değil, en çok sevdikleri olurdum. Dolayısıyla, onlardan korkan onlar gibi olsun diyorum ve herkese mutlu bir pazar günü diliyorum."

İşte o paylaşım

CHP Bodrum'dan yanıt

Tuna Işın, CHP bayrak, Levent Arkan

Tuna Işın, CHP bayrak, Levent Arkan - Arşiv - 48 Haber Ajansı

Levent Arkan'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında yine isim vermeden çok ağır ifadelerle suçladığı iddia edilen CHP Bodrum İlçe yönetimi bir açıklama yayınlayarak Arkan hakkında, "suç duyurusu"nda bulunacaklarını duyurdu. İlçe yönetimi isim vermeden Aras'a da seslenerek, "görevden alınmalı" çağrısı yaptı.

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı sosyal medya hesaplarından yapılan yazılı açıklamada Levent Arkan’ın görevden alınması talep edilerek şöyle denildi;

Bodrum Belediyesi’nde Danışman sıfatıyla kendisini tanıtan Levent Arkan isimli şahsın, örgütümüze, sevgili Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Osman Gürün’e ve emekçi çalışan belediye personellerine yönelik hakaret ve küfür dolu ses kayıtları, örgüt olarak derhal yasal işlemleri başlatma hazırlığı içinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu şahsın derhal görevden alınması gerektiğini ve örgütümüzün onurlu ve haysiyetli emekçilerine söylediği çirkin sözler nedeniyle şiddetle kınadığımızı vurgulamak istiyoruz.

Partimiz hem yerelde hem de genelde 100 yıllık köklü bir geçmişe sahiptir ve partimizde hizmet veren herkes, geçmişten geleceğe kadar taşıdığımız değerlerin bir parçasıdır. Hiçbir sıfatı olmayan kişilerin bu tür çirkin söylemler karşısında sessiz kalmayacağımızı ve Bodrum Belediyesi personellerine yönelik mobbing, hakaret ve tacizlerin hesabını sormaktan çekinmeyeceğimizi bildirmek istiyoruz. Tüm belediye çalışanlarımıza ve örgütümüze sesleniyoruz: Asla yalnız değilsiniz. Bu tür davranışları sergileyenlerin, partimizin ve emekçilerimizin haysiyetini lekelemeye yönelik çabalarına karşı mücadele etmeye devam edeceğiz. Partimizin ve halkımızın itibarını korumak için gereken her adımı atmaya hazırız.

CHP Bodrum'un paylaşımı;

Levent Arkan'dan çok ağır yanıt

Bodrum Belediyesi'nde danışman sıfatıyla görev yapan Levent Arkan, CHP Bodrum İlçe örgütü resmi Facebook hesabından yapılan açıklamaya da çok sert ifadelerle yanıt verdi. Arkan, çok ciddi bir iddiayı gündeme getirip isim vermeden CHP Bodrum yöneticisi için, "Bodrum’u artık asker yönetiminden kurtarmak gerekli" dediğini öne sürdü.

Arkan'ın açıklaması şöyle;

"İlçe Başkanı olduğu partinin Belediye Başkanı’na Dibeklihan’da, yüzlerce kişinin içinde OÇ diyen bir şahısla; bu utanç verici olayın gerçekleşmesinden sonra sosyal medya üzerinden yaptığım uyarılara rağmen (Sosyal medya hesaplarımda halen duruyor.) ilişkisini kesmek yerine, Bodrum’daki STK’ları ve diğer kurumları birlikte ziyaret ederek parti örgütü görüntüleri veren, Bodrum Ticaret Odası’ndaki bir toplantıda ise asker emeklisi olan Ahmet Aras’ı kastederek “Bodrum’u artık asker yönetiminden kurtarmak gerekli” diyen beyefendi, 42 senedir ve halen seçmeni olduğum, olmakla da gurur duyduğum partimin adına kayıtlı sosyal medya hesabı üzerinden bugün kalkmış, “Bu şahıs görevden alınmalı” diyor benim için. Neye dayanarak diyor bunu ? İlçe Başkanı olduğu partinin Belediye Başkanı’na OÇ diyen ve sonra bunu reddeden yüreksizin ağabeyi ile 10 yıldan fazla bir süredir Bodrum Belediyesi’nin bankamatik alanlarına çöken ve Ahmet Aras’ın 5 yıla yakın bir süredir verdiği hukuk mücadelesi sonucunda çöktüğü bankamatik alanlarını geri vermek zorunda kalan yavuz hırsızın birlikte tezgahladıkları oynanmış ses kayıtlarına dayanarak diyor.. Ben de diyorum ki, konu yargıda. Sen madem ki bu ses kayıtlarının gerçek olduğuna eminsin, o zaman bu ses kayıtlarını gizlice kaydedenleri ve kaydettikleri konuşmalarıma, yapay zeka programı ile konuşmadıklarımı ekleyenleri de tanıyorsun demektir. Böyle bir durumda yapman gereken; sosyal medya üzerinden yargıçlık yapmak değil, malum ses kayıtları ve bu kayıtları gizlice alarak amaçlarına uygun hale getirenlerle birlikte adliyeye gelmektir. Şimdi ben böyle dedim diye sen, “Adamlar nasıl gelsin, yaptıkları suç, cezası ağır” diyecek olursan, ben de "Delikanlı olan çıkar gelir, gerekirse cezasını da yatar” diyorum. Onların yerinde ben olsam, gözümü kırpmadan öyle yapacağım için."

İsim vermeden doğrudan CHP Bodrum İlçe yöneticilerini hedef alan Arkan bakın neler yazdı;

Aras'tan açıklama yok

Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras'tan şu ana kadar konuyla ilgili bir sözlü ya da yazılı açıklama gelmedi. CHP Bodrum örgütünün, "Görevden alınmalı" açık çağrısına karşın Aras'ın ne yapacağı merakla bekleniyor.

Yani, şimdi gözler, "mahkemeye gideceğiz" ve "görevden alınmalı" diyen CHP Bodrum ilçe yönetiminin atacağı hukuk adımında ve Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın atacağı adımda

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

ENGLISH

The organization said "dismiss". All eyes on Aras

Mutual accusations between the consultant and the CHP organization continue in Bodrum. The organization said "judiciary". Advisor, "Hodri challenge." There has still been no statement from Aras regarding the "very serious accusations".

Some audio recordings claimed to belong to Levent Arkan, who served as a municipal consultant in Bodrum during the term of office of Bodrum Mayor and CHP Muğla Metropolitan Municipality Mayor Ahmet Aras, have been published. News was made based on these audio recordings. In these audio recordings, it is claimed that Arkan harshly criticized some business people and CHP executives.

Citing news published on a website, Arkan unnamedly targeted a journalist and the website where the allegations were published, and called him a "hitman" in an article that included allegations of "alcohol smuggling", "illegal construction" and "seizure of public property".

Levent Arkan's statement published on February 18, 2024 is as follows;

"As always, the remote-controlled hitman, who secretly recorded my private conversation in which I said what no one else could say in very clear and very angry terms, shared it on the so-called news site under the title "scandal", and has no crime that he is not involved in, from alcohol smuggling to illegal construction, from usurping public property to threats and blackmail under the guise of a journalist. Thanks to the "most honest" journalists of this country, there will be no one who has not heard or known how he and his supporters have destroyed the Bodrum Municipality for years. Because there is nothing in my life that I would be ashamed of. If there were, I would not be the one these hitmen deal with the most, but the one they love the most. Therefore, the one who is afraid of them "I want everyone to be like them and I wish everyone a happy Sunday."

Response from CHP Bodrum

CHP Bodrum District Chairman Tuna Işın and CHP Bodrum District Administration, who are alleged to have accused Levent Arkan in very harsh terms without naming him, in the voice recordings claimed to belong to him, published a statement and announced that they would file a "criminal complaint" against Arkan.

In the written statement made on CHP Bodrum District Presidency's social media accounts, it was requested that Levent Arkan be dismissed and said:

“The person named Levent Arkan, who introduced himself as a Consultant in Bodrum Municipality, is grateful to our organization, our dear Metropolitan Mayor Mr. We would like to state that we, as an organization, are preparing to initiate legal proceedings immediately regarding the audio recordings full of insults and profanities directed at Osman Gürün and the working municipal staff. We would like to emphasize that this person should be dismissed immediately and that we strongly condemn him for the ugly words he said to the honorable and dignified workers of our organization.

Our party has a deep-rooted history of 100 years, both locally and in general, and everyone who serves in our party is a part of the values we carry from past to future. We would like to inform you that we will not remain silent in the face of such ugly discourses by people with no qualifications and that we will not hesitate to hold Bodrum Municipality personnel accountable for mobbing, insults and harassment. We call out to all our municipality employees and our organization: You are never alone. We will continue to fight against the efforts of those who exhibit such behavior to tarnish the dignity of our party and our workers. "We are ready to take every step necessary to protect the reputation of our party and our people."

Very harsh response from Levent Arkan

Levent Arkan, who works as a consultant in Bodrum Municipality, responded to the statement made on the official Facebook account of the CHP Bodrum District organization with very harsh expressions. Arkan brought up a very serious allegation and claimed that he had said, without naming the CHP Bodrum District Chairman, "It is necessary to save Bodrum from military rule."

Arkan's statement is as follows:

"Despite the warnings I made on social media after this shameful incident took place, in Dibeklihan, the Mayor of the party of which he was the District Chairman was confronted by a person who called him OÇ among hundreds of people.

It still exists in my media accounts.) Instead of severing the relationship, he visited NGOs and other institutions in Bodrum together and gave images of the party organization, and in a meeting at the Bodrum Chamber of Commerce, he said, referring to Ahmet Aras, a retired soldier, and said, "Bodrum is no longer under military rule." The gentleman who said "it is necessary to save" came up today on the social media account registered in the name of my party, of which I have been a voter for 42 years and of which I am proud to be, and says "This person should be dismissed" for me. On what basis does he say this? The elder brother of the heartless man who called the Mayor of the party of which he was the District Chairman OÇ and then rejected it, and who collapsed on the ATM areas of Bodrum Municipality for more than 10 years and had to give back the ATM areas that collapsed as a result of Ahmet Aras's legal fight for almost 5 years. Yavuz says it is based on doctored audio recordings that the thief concocted together. I also say that the matter is in the judiciary. If you are sure that these voice recordings are real, then you also know those who secretly recorded these voice recordings and added things that I did not speak to my recorded conversations with the artificial intelligence program. What you should do in such a situation: It is not about acting as a judge via social media, but about coming to the courthouse with certain voice recordings and those who secretly took these recordings and adapted them for their purposes. Now, just because I said so, if you say, "How can these men come, what they did is a crime, the punishment is heavy," I say, "The young man will come and pay the penalty if necessary." Because if I were in their place, I would do so without batting an eyelid."

No statement from Aras

So far, no verbal or written statement has been received from Bodrum Mayor and CHP Muğla Metropolitan Municipality Mayor Ahmet Aras regarding the issue. Despite the open call of the CHP Bodrum organization, "He should be dismissed", it is eagerly awaited what Aras will do.

So, now all eyes are on the legal step to be taken by the CHP Bodrum district administration, which said "we will go to court", and the statement to be made by Bodrum Mayor and CHP Muğla Metropolitan Municipality Mayor Ahmet Aras.

Mugla News

TAGS;

CHP Bodrum ilçe örgütü

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri