Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük son durağa Kent Kart dolum makinesi

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlük Kent Kart noktası

Gümüşlüğe Kent Kart makinesi geldi


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 2011.2020 / Gümüşlük son durağa Kent Kart dolum makinesi

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin uygulamaya soktuğu kentiçi toplu taşımada kullanılan Kent Kart'ın dolum makinesi Gümüşlük son durağa kuruldu.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle Muğla'da kentiçi toplu taşıma araçlarında nakit para kullanılmıyor. İnsanlar Kent Kart, banka kartları ya da cep telefonu uygulaması aracılığıyla seyahat edebiliyor.

Ancak kentte özellikle de Gümüşlük ve yakınlarındaki mahallelerde en büyük sıkıntı kent kart dolum noktalarının azlığıydı. Kartına nakit yüklemek isteyenler mecburen en yakın nokta olan Turgutreis'e gidip en son durağa kadar yürümek sorunda kalıyordu.

Gümüşlük Kent Kart

Gümüşlük Kent Kart dolum noktası

Son durakta

Muğla Büyükşehir Belediyesi kent genelinde Kent Kart Dolum makinelerinin sayısını hızla arttırdı ve Gümüşlüğe de bir tane konuldu. Muğla Büyükşehir Belediyesi Gümüşlük için müjde sayılacak bir adım attı ve dolmuş, minübüs, otobüs son durağına (Yalı mevkii) Kent Kart dolum makinesi yerleştirdi. Makine aktif hale getirildi.

Yani artık isteyenler Muğla Kent Kartlarını Gümüşlük son durakta yer alan dolum makinesinden doldurabilecekler. Yeni kart çıkartabilecekler. Geçici seyahat kartına da bu makineden ulaşabilecekler.

Gümüşlük son durağa Kent Kart dolum makinesi 2

Gümüşlük son durağa Kent Kart dolum makinesi

HES koduna dikkat

Ayrıca unutmayın 30 Kasım 2020 itibariyle Kent Kart ve banka kartlarında HES kodu tanımlaması yaptırmayanlar kartlarında para olsa dahi toplu taşıma araçlarına binemeyecekler.

Kent Kartınızı HES koduna aktive etmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın lütfen;

https://www.gumuslukrehberi.com/mugla-haber-504.html

TAGS:

Gümüşlük Kent Kart dolum noktası

Gümüşlük haberleri

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.