Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük Halk Plajı'nda çalışmalar başladı

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ
English News

Great news for Gümüşlük - CLICK


Yalcin Cakir Youtube

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 10.05.2022 / Gümüşlüğe büyük müjde

Gümüşlük Rehberi'nin gündeme getirdiği Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajına belediye ekipleri girdi ve plajda çalışmalar başladı. Mavi Bayrak tabelası tekrardan yerine dikilirken listelerde yer alan analiz sonuçları ve Mavi Bayrak bilgileri de güncellendi.

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı Mavi Bayrak tabelası geri döndü, 10 Mayıs 2022 - GHA

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı çalışmalar başladı, 10 Mayıs 2022 - GHA

Yıllardır denizinin temizliği ve diğer kriterlere uygunluğu nedeniyle "Mavi Bayrak"la onurlandırılan Gümüşlük Halk Plajı'nın Mavi Bayrağı'nın iptal edildiğini yayınlamıştık. Plajın halini gözler önüne seren görseller ve yorumlarımızı da sosyal medya hesaplarından paylaşıp yetkililere çağrı yapmıştık.

Gümüşlük Halk Plajı sosyal medya paylaşımları, 10 Mayıs 2022 - GHA

Gümüşlük Halk Plajı sosyal medya paylaşımları, 10 Mayıs 2022 - GHA

Belediye ekipleri plajda

Yaptığımız haberler ve sosyal medya paylaşımlarının ardından Bodrum Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı'na bugün öğleden sonra girdi. Mavi Bayrak tabelası yeniden yerine dikildi.

Haber ve sosyal medya yorumlarımızda yazdığımız sorunlar belediye ekiplerince bir bir düzeltilerek çalışma başlatıldı. Bodrum Belediyesi'nden görüştüğümüz yetkili, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın konuyla bizzat ilgilenip, "işin aslı nedir araştırın. Varsa vatandaşın mağduriyetini hemen giderin" talimatını verdiğini belirtti.

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı Mavi Bayrak tabelası geri geldi, 10 Mayıs 2022 - GHA

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı Mavi Bayrak tabelası geri geldi, 10 Mayıs 2022 - GHA

Aynı belediye yetkilisi TURÇEV'le de görüştüklerini ve yeni deniz suyu tahlillerinin belediye ve TURÇEV görevlileriyle birlikte numuneler alınarak değerlendirileceğini, vakfın sayfalarındaki bilgilerin de bu veriler her değiştiğinde güncellendiğini kaydetti.

Çalışma başlatıldı

Bu gelişmelerden hemen sonra bugün öğleden sonra Bodrum Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü ekipleri Gümüşlük Belediyei Halk Plajına geldi. Yıkılan cankurtaran kulesinin onarımına başlandı. Bakımı yapılan Mavi Bayrak tabelası yeniden dikildi. Plajda temizlik çalışması başlatıldı. Doğal koşullar sonucu kopan diğer materyal ve tabelalar da ekiplerce bakıma alındı.

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı çalışmalar başladı, 10 Mayıs 2022 - GHA

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı çalışmalar başladı, 10 Mayıs 2022 - GHA

Ve bir müjde daha

Gümüşlük Belediyesi Halk Plajı'nın sezona yetiştirileceğini belirten yetkili, "Alan çok büyük. Her yerimiz plaj. Hepsine yatişmeye çalışıyoruz ve yetişeceğiz de. Sorumluluk alanımızdaki tüm plajları pırıl pırıl sezona ve halkın kullanımına hazır hale getiriyoruz" dedi. Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı tüm çalışmalar bitince işte böyle olacak;

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı çalışmalar başladı, 10 Mayıs 2022 - GHA

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı çalışmalar başladı. (Temsili görsel), 10 Mayıs 2022 - GHA

Mavi Bayrak tabelası geri geldi

Türkiye’de Mavi Bayrak Programı’nı yürütmekten sorumlu tek yetkili kuruluş olan Türkiye Çevre Eğitim Vakfı - TÜRÇEV’in sonuçları yayınladığı resmi internet sitesinde yer alan listede Gümüşlük için "İptal Edildi" uyarısı yer alıyordu. 7 Mayıs 2022 günü ekran görsellerini kayıt ederek yaptığımız haberde "İptal edildi" olarak gösterilen bilgiler yine aynı site tarafından yeniden düzenlendi ve "iptal edildi" yazısı sayfalardan kaldırıldı.

Analiz sonuçlarının olduğu sayfadaki tablo da sitenin sayfalarından kaldırılıdı... TURÇEV'den Gümüşlük Rehberi'ne değişikliklerle ilgili bir bilgi de gönderilmedi. Bilgi paylaşılması durumunda ya da yanıt hakkı kullanımı talebini anında yerine getirip noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlayacağımızı da duyururuz.

TURÇEV web sitesi

Veriler revize edildi. 7 - 10 Mayıs 2022 - GHA

TURÇEV web sitesi, Gümüşlük bölümü

Veriler revize edildi. 7 - 10 Mayıs 2022 - GHA

Gümüşlük Rehberi'nin notu;

Öncelikle Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a gösterdikleri hassasiyete; halkın sesi ve doğruların tarafı olarak teşekkür ederiz. İşimiz, "gücümüz" haber. Daha önceki haberimizde yer alan TÜRÇEV ve Mavi Bayrak web sitesindeki veriler ile ekran kayıtlarından yola çıkarak yaptığımız "Mavi Bayrak İptal Edildi" haberimizi okumak isterseniz lütfen TIKLAYIN;

https://www.gumuslukrehberi.com/gumusluk-haber-293.html

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı çalışmalar başladı, 10 Mayıs 2022 - GHA

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı Mavi Bayrak tabelası geri geldi, 10 Mayıs 2022 - GHA

Mugla News

ENGLISH

Great news for Gümüşlük

The municipality teams entered the public beach, which was brought to the agenda by the Gumusluk Guide, and the work began on the beach. While the blue flag sign was put back in place, the information in the lists was also updated.

We have published that the Blue Flag of Gümüşlük Public Beach, which has been honored with the "Blue Flag" for years due to the cleanliness of its sea and its compliance with other criteria, has been cancelled. The list on the official website of the Environmental Education Foundation of Turkey - TÜRÇEV, the sole authorized institution responsible for executing the Blue Flag Program in Turkey, had a "Cancelled" warning for Gümüşlük. On May 7, 2022, by recording the screenshots, the information about the demonstrations was revised and changed by the same site as "Cancelled" in the news we made.

Bodrum Municipality teams entered Gümüşlük Çayıraltı Public Beach right after the changes that took place after our news and social media posts. After the change made by TÜRÇEV on its pages, the Blue Flag sign was put back in place.

The problems we wrote about in our news and social media comments were corrected one by one by the municipality teams and work was started. The official from the Bodrum Municipality, whom we spoke to, stated that Bodrum Mayor Ahmet Aras gave the order to deal with the matter personally and "investigate what the truth is. If there is, my citizen, immediately remove his grievances".

The same municipality official noted that they have also met with TURÇEV and that the wide sea water analysis will be evaluated by collecting samples with the municipality and TURÇEV officials, and the information on the pages has been updated.

Right after these developments, Bodrum Municipality Support Services Directorate teams came to Gümüşlük Municipality Public Palaj today this afternoon. The repair of the destroyed cankjurtaran tower has begun. The maintained Blue Flag sign was erected from the ground. Cleaning work has started on the beach. Other materials and signs that were broken as a result of natural conditions were also taken into care by the teams.

And one more good news

Gümüşlük MunicipalityPublic Beach is being grown for the season. After all the work, the beach will be like this;

Gumusluk Guide's note;

First of all, we would like to thank Bodrum Mayor Ahmet Aras for their sensitivity as the voice of the people and the side of the truth. If you would like to read the news we made based on the data on the TÜRÇEV and Mavi Flag web sites in our previous news, please CLICK;

https://www.gumuslukrehberi.com/gumusluk-haber-293.html

TAGS:

Gümüşlük Halk Plajı

Mavi Bayrak

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.