Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Aras Gümüşlük ve Koyunbaba'da

Gümüşlük | Haber | News


Yalcin Cakir Youtube

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 07.09.2022 / Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras "Halk Buluşmaları" adlı turlarına Gümüşlük ve Koyunbaba'da devam etti.

VİDEO HABERİN SONUNDA

Aras Gümüşlük ve Koyunbaba'da / Aras is in Gümüşlük and Koyunbaba

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras "Halk Buluşmaları" adlı turlarına Gümüşlük ve Koyunbaba'da devam etti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Gümüşlük Mahalle Muhtarı Zeki Pay, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, belediye başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri ile birlikte ilk olarak Gümüşlük Mahallesi’nde ziyaretler gerçekleştirdi. Sahil şeridi boyunca işletmeleri dolaşarak işletme sahipleri ve çalışanlarla görüşen Aras, vatandaşlardan ve işletmecilerden gelen talep ve şikayetleri dinledi. Daha sonra Gümüşlük El Sanatları Çarşısı'nda, her sene belediye tarafından tahsis edilen dükkanları dolaşan Aras çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Aras Gümüşlük ve Koyunbaba'da 2

Aras Gümüşlük ve Koyunbaba'da

Aras daha sonra Koyunbaba Mahallesi Bölme Halk Plajı’nda düzenlenen ve belediye tarafından "Halk Buluşması" adı verilen toplantıya katıldı. Koyunbaba Mahalle Muhtarı Yılmaz Çinçik, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum belediyesi başkan yardımcıları, ilgili birim müdürleri ile Aydem, MUSKİ ve bölgede altyapı çalışmalarını yürüten müteahhit firmanın yetkilileri katıldı.

İkametgahını Bodrum’a almanın önemi ve getirilerinden bahseden Başkan Aras, "Bu yatırımlar açısından önemli. Tamamen nüfusa dayalı yatırım ve İller Bankası yardımı geliyor. Şu anda 187 bin 400 olan resmî nüfusumuza nazaran yaklaşık sabit yaz kış 450 bin nüfusa hizmet ediyoruz. Bu konuda gittiğim her mahallede serzenişte bulunuyorum. Yılın büyük çoğunluğunu Bodrum’da geçiriyorsanız birinci ikametinizi Bodrum’a almaya ihtiyaç var" dedi.

Bölgede Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen altyapı, kanalizasyon ve arıtma tesisi çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Başkan Aras, "İşte şimdi, 2022 yılında, dünyanın uzay çağından dijitalleşmeden bahsettiği bir çağda hâlâ foseptikle, vidanjörle, elektriksizlikle ve susuzlukla mücadele ediyoruz. Bu yaşadığımız coğrafya için çok haksız bir durum. Bu coğrafyanın çok önceden bu türlü sorunlarını bitirmesi lazımdı. Şu anda çektiğimiz tüm sıkıntıların altında bu yatıyor” şeklinde konuştu.

Aras Gümüşlük ve Koyunbaba'da 3

Aras Gümüşlük ve Koyunbaba'da

Şirketle, MUSKİ’yle, Aydem’le yapılan çalışmaların üzerine Bodrum Belediyesi olarak onların bitirdiği sokak ve caddeleri yapmak için ihale yaptıklarını söyleyen Başkan Aras neredeyse 3 yıldır bitmeyen toz, çamur, çukur sorunuyla ilgili olarak da, "Bu işlerden yakın bir zamanda kurtulacağız. 2023 Mart’ta Turgutreis İleri Biyolojik Atık Su Arıtma tesisi bitiyor. Daha sonra devam eden Terfi Merkezi çalışmaları var, onlar tamamlanacak. 2023 yılının sonuna kadar umuyorum ki birçok yerin çalışmalarını ve yollarını halletmiş olacağız" dedi.

Başkan Aras, toplantı sonunda Halk Buluşmasına katılım gösteren vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı.

VİDEO

ENGLISH

Aras is in Gümüşlük and Koyunbaba

Bodrum Mayor Ahmet Aras continued his tours called "Public Gatherings" in Gümüşlük and Koyunbaba.

Bodrum Mayor Ahmet Aras, Gümüşlük Neighborhood Headman Zeki Pay, CHP Bodrum District President Halil Karahan, together with the deputy mayors and relevant unit managers, first visited Gümüşlük Neighborhood. Aras visited the businesses along the coastline and met with business owners and employees, and listened to demands and complaints from citizens and operators. Afterwards, Aras, who visited the shops allocated by the municipality every year in Gümüşlük Handicrafts Bazaar, gave information about the works.

Aras later attended the meeting called "People's Gathering" by the municipality, which was held in Koyunbaba Mahallesi Bölme Public Beach. Koyunbaba Neighborhood Headman Yılmaz Çinçik, CHP Bodrum District President Halil Karahan, Bodrum Municipality Deputy Mayors, relevant unit managers, Aydem, MUSKİ and the officials of the contractor company that carries out the infrastructure works in the region.

Aras is in Gümüşlük and Koyunbaba

Aras is in Gümüşlük and Koyunbaba

Talking about the importance and benefits of taking his residence in Bodrum, Mayor Aras said, "This is important for investments. Investments based entirely on population and Iller Bank assistance are coming. We serve a fixed population of 450 thousand in summer and winter compared to our official population of 187,400 at the moment. "I am reproaching every neighborhood. If you spend most of the year in Bodrum, there is a need to take your first residence in Bodrum," he said.

Stating that the infrastructure, sewerage and treatment plant works carried out by the Muğla Metropolitan Municipality in the region continue, Mayor Aras said, "Now, in 2022, in an age where the world talks about the space age and digitalization, we are still struggling with cesspools, vacuum trucks, lack of electricity and thirst. This is very unfair for the geography we live in. "This is a situation. This geography should have ended such problems long ago. This is what lies behind all the troubles we are experiencing right now," he said.

Aras is in Gümüşlük and Koyunbaba 2

Aras is in Gümüşlük and Koyunbaba

Stating that they, as Bodrum Municipality, made a tender to build the streets and avenues they completed, after the works with the company, MUSKI and Aydem, Mayor Aras also said about the dust, mud and pothole problem that has not been completed for almost 3 years, "We will get rid of these works soon. 2023 "The Turgutreis Advanced Biological Wastewater Treatment plant will be finished in March. Later, there are ongoing Pumping Center works, they will be completed. By the end of 2023, I hope we will have completed the works and roads of many places," he said.

At the end of the meeting, President Aras answered the questions from the citizens who participated in the People's Meeting.

TAGS:

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Halk Buluşmaları

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.