Spor Haberleri 1
HABER

Muğla kulüpleri BAL'a katılmıyor

SPOR HABERLERİ

Gümüşlükspor, Ortaca Belediyespor ve Yatağanspor bu sezon BAL'da oynamayacak

Muğla ASKF açıklama yaptı

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 28 Mayıs 2021 - Muğla kulüpleri BAL'a katılmıyor

Gümüşlükspor, Ortaca Belediyespor ve Yatağanspor bu sezon Bölgesel Amatör Lig'e katılmama kararı aldı. Muğla ASKF açıklama yaptı.

2019-2020 Süper Amatör Küme ligleri pandemi koşulları nedeniyle ertelenmiş ve son maçlar oynanamamıştı. Muğla bölgesindeki Süper Amatör Küme şampiyonu Gümüşlükspor dahil Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) oynamaya hak kazanmış 3 takım Gümüşlükspor, Ortaca Belediyespor ve Yatağanspor hızlandırılmış lige katılmama kararı aldı.

TFF hak kaybı olmadan isteyen kulüplerin BAL'a katılmama hakkı olduğu kararını duyurunca böyle bir karar alan 3 kulüp de bu yıl sahaya çıkmayacak. Yani 202-2021 BAL liglerinde Muğla takımları olmayacak. Muğla ASKF'nin konuyla ilgili açıklaması aşağıda;

Muğla kulüpleri BAL'a katılmıyor

Muğla kulüpleri 2020-2021 sezonunda BAL'a katılmıyor. Arşiv - GHA

Muğla ASKF açıklama

"TFF Kararına göre 2020-2021 sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları yeni bir statü ve yeni bir gruplandırma ile Haziran ayının 1.haftasında başlatılması planlanmıştı.

Öncelikle BAL’a katılma hakkı olan 266 kulübe lig’e katılıp katılmayacakları yazılı olarak sorulacak, bu sezon katılmayacağını belirten kulüplerin BAL’a katılım hakkı saklı tutulup 2021-2022 sezonuna katılabileceklerdir.

Bu sezon sıkıştırılmış bir takvim ile oynatılacak BAL’a katılacağını belirten kulüpler yeni bir gruplandırma ve yeni bir statü ile BAL’a katılabileceklerdir.

Bu çerçevede 2020-2021 sezonunda İlimizi Bölgesel Amatör Ligde temsil edecek olan;

1-Ortaca Belediyespor

2-Yatağanspor

3-Gümüşlük Gençlikspor

takımlarımız TFF’ye verdikleri dilekçe ile 2020-2021 sezon BAL Ligine katılım haklarını 2021-2022 sezonunda kullanmak istediklerini bildirmişlerdir.

Bu nedenle 2020-2021 Futbol sezonunda Bölgesel Amatör Lige (BAL) İlimiz kulüpleri katılmamış olacaklar.

Kulüplerimize 2021-2022 Futbol sezonunda BAL’da başarılar dileriz.

ASKF"

Kaynak: https://www.muglaaskf.com/bal-kuluplerimiz-bu-sezon-lige-katilmama-karari-aldi/

PUAN TABLOLARI & MAÇ SONUÇLARI

TFF Süper Lig, Misli.Com 2. Lig, Misli.Com 3. Lig, BAL, SAL maç sonuçları, Fikstür ve Puan Tabloları için burayı tıklayın

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Bölgesel Amatör Lig

BAL

Spor haberleri