Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Bayramda da evlerdeyiz

Genel | Haber | News

HAYATIN İÇİNDEN HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde açıkladı

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 18.05.2020 - Bayramda da evlerdeyiz

Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bayram günlerinde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını söyledi.

Erdoğan'ın açıklamaları;

Önlemlere devam

"Evimizden çıkıp girene kadar maske takmayı alışkanlık haline getireceğiz. Ellerimizi her fırsatta yıkayacağız. Dezanfektan ürünlerini sıkça kullanacağız. Maske, mesafe, temizlik üçlüsü artık hayatımızın vazgeçilmezi olacaktır."

Bayram kısıtlaması

"23-24-25-26 Mayıs, Bayram süresince sokağa çıkma kısıtlaması 81 ilimizde uygulanacak."

"Arife gününden bayramın son gününe kadar 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır."

Şehirler arası seyahat kısıtlaması

"15 ilimiz için geçerli olan şehirler arası seyahat kısıtlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır. Cezaevlerinde bir süredir yapılmayan kapalı görüşleri belirli sınırlandırmalar ve tedbirler eşliğinde Haziran ayında yeniden başlatıyoruz."

İzinli mahkumlar

"Cezaevlerinde bir süredir yapılmayan kapalı görüşleri, belirli sınırlandırmalar ve tedbirler eşliğinde haziran ayı itibarıyla yeniden başlatıyoruz. Aynı şekilde açık cezaevlerinde olup da salgın sebebiyle izne gönderilmiş bulunan 60 bin mahkumun mayıs sonunda dolan izin süreleri 2 ay süreyle uzatılmıştır."

Camiler açılıyor

"29 Mayıs Cuma günü cuma namazıyla birlikte valilik ve müftülüklerce belirlenen şartları uygun olan camilerimizde ibadete açıyoruz. Bir süre sadece öğlen namazı kılınacaktır. Cemaatle namazı kurallar içerisinde ifade edeceğiz."

Eğitim öğretim ylı sona erdi

"Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim öğretim yılı önümüzdeki Eylül ayında başlayacaktır."

"Üniversitelerle ilgili duyuruyu Yüksek Öğretim Kurumumuz daha önce yapmıştır. Kreşler ve bakımevleri 15 Haziran’da faaliyete geçecektir."

65 yaş üstü

"24 Mayıs Pazar saat 14.00 ile 20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız sokağa çıkabileceklerdir"

19 Mayıs kutlaması

"Yarın saat 19.19'da ülkemizde tüm stadyumlar ışıklandırılarak seslendirme cihazlarından İstiklal Marşı yayını yapılacaktır."

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Koronavirüsle mücadele

Hayatın içinden haberler