Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Erdoğan'dan TÜSİAD'a, "Bizimle mücadele edemezsiniz..."

Genel | Haber | News

Yalcin Cakir Youtube


2021 İlim Yayma Akademi Ödülleri Töreni

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 19.12.2020 - Erdoğan'dan TÜSİAD'a, "Bizimle mücadele edemezsiniz..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 İlim Yayma Akademi Ödülleri Töreni’ne katıldı. Erdoğan, TÜSİAD'ı eleştirerek, "Bizimle mücadele edemezsiniz" dedi.

Törende yaptığı konuşmada, İlim Yayma Cemiyeti ve Vakfına gönül verenlerle tekrar bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödül alan isimleri tebrik etti ve “Bilindiği gibi, tarihi ilim ve irfan cehdiyle dolu cemiyetimizin mücadelesi 1951 yılında başladı. Vakıf statüsüyle de yarım asra yaklaşan bir geçmişe sahiptir. Cemiyetimizin artık 178 şubeye, 189 öğrenci yurduna, 67 eğitim merkezine ulaşan 70 yıllık tarihi yeni nesillere örnek olacak mücadele örnekleriyle bezelidir” dedi.

TÜSİAD'a sert eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında faiz eleştirilerine de yanıt vererek, "Neymiş efendim faizleri düşürüyormuşuz. Benden başka bir şey beklemeyin" dedi. Erdoğan ayrıca TÜSİAD'ın ekonomi ile ilgili açıklamasına sert tepki göstererek şunları söyledi;

"Ey TÜSİAD ve yavruları sizlere sesleniyorum. Sizin tek göreviniz var yatırım, üretim, istihdam, büyüme. Siz bu konuda ne yapıyorsunuz? Kalkıp hükümete saldırmanın farklı versiyonlarını aramayın. Bizimle mücadele edemezsiniz. Sizin cinsinizi de cibiliyetinizi de iyi biliyorum. Sizin derdiniz başka, bizimki bambaşka. Bu millet bu fırsatı size vermeyecek. Dün millet olarak kendi canımız pahasına istikbalimizi korumuştuk, bugün de aynısını yapacağız."

VİDEO

 

Dedikodu yapanlara

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiyle ilgili dedikodular üretildiğine de dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Cuma gününden beri bir dedikodudur almış başını gidiyor. 'Pazartesi'den itibaren finans piyasalarında sorunlar yaşanacakmış' bunu ancak ihanet içinde olanlar söyler. Bunlar, aynı zamanda keramet ehli herhalde. Merak etmeyin, böyle bir durum söz konusu değil. Biz dimdik ayaktayız. Göreve geldiğimizde unutmayın, Türkiye'nin IMF'ye borcu 23 milyar dolardı. MB'nin döviz rezervi 27,5 milyar dolardı. Başbakanlığım döneminde 135 milyar dolara kadar çıkardık. Daha sonra bir düşüş yaşandı. Cumhurbaşkanıydım. Şimdi yeniden 100 milyarın üzerine döviz rezervimiz çıkmış vaziyette. Toparlayacağız, daha da yukarı çıkacak. Nasıl 27,5 milyardan buralara getirdiysek, şimdi yine aynı şekilde yukarılara çıkaracağız, çıkarıyoruz. Bizim kasamız boş değil. Türkiye'ye karşı oynanan oyunun döviz kurunu tutmak da bizim elimizdedir. Her birimiz üzerimize düşen görevi yaparsak, birkaç ay içinde daha güçlü bir Türkiye'nin önüne kapıların açıldığını göreceğiz."

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

Gumusluk Brands

ENGLISH

President Erdogan: "You can't fight us..."

President Recep Tayyip Erdoğan attended the 2021 Science Spreading Academy Awards Ceremony. Erdoğan criticized TÜSİAD and said, "You cannot fight us."

In his speech at the ceremony, President Erdoğan, expressing his pleasure to reunite with those who are devoted to the Science Spread Society and Foundation, congratulated the awardees and said, “As it is known, the struggle of our society, whose history is full of science and wisdom, started in 1951. With its foundation status, it has a history of nearly half a century. The 70-year history of our society, which has now reached 178 branches, 189 student dormitories and 67 education centers, is adorned with examples of struggle that will set an example for new generations.”

President Recep Tayyip Erdoğan

President Recep Tayyip Erdoğan

Harsh criticism of TÜSİAD

Responding to the criticism of interest rates, President Erdogan said, "What is it, sir, we are reducing interest rates. Don't expect anything else from me." Erdoğan also reacted harshly to TÜSİAD's statement on the economy, saying;

"O TÜSİAD and its offspring, I am calling out to you. You have only one task: investment, production, employment, growth. What are you doing about this? Do not look for different versions of attacking the government. You cannot fight with us. I know your gender and sexuality well. Your problem is different, ours is. "This nation will not give you this opportunity. Yesterday as a nation, we protected our future at the cost of our own lives, and we will do the same today."

TAGS;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

2021 İlim Yayma Akademi Ödülleri Töreni

Hayatın içinden haberler