Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Yaban domuzunu elleriyle besliyor - VİDEO

Genel | Haber | News

Yalcin Cakir Youtube


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER
English News

Feeding the wild boar with his hands - CLICK

Yaban domuzu düzenli olarak bakımevine ziyarete geliyor

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 15.02.2022 - Tedavisi yapılıp yaban hayata geri bırakılan yaban domuzu düzenli olarak bakımevine ziyarete geliyor. VİDEO...

2021 yılında Torba'da yaralı olarak bulunup, Torba Geçici Hayvan Bakımevine getirilen ve tedavisi yapılan yaban domuzuna "Ceyar" adı velimişti. Tedavisi tamamlanan Ceyar daha sonra doğal yaşam alanına geri bırakıldı.

Ancak baım evindeki bakıcılarına alışan ve orada beslenebileceğini keşfeden yaban domuzu Ceyar düzenli aralıklarla Torba'ya gelip bakım evini ziyaret ediyor. Bu sayede de ödülünü alıp elle baslanan yaban domuzu daha sonra yine doğal yaşam alanına geri dönüyor.

O anlar Bodrum belediyesi'nde kayda alınıp şu notla paylaşıldı;

"Sevimli dostumuz Ceyar ile tanışın 🐷
Geçtiğimiz sene tedavisini gerçekleştirip yaşam alanına bıraktığımız sevimli dostumuz Ceyar, o günden beri düzenli olarak Bakımevimizi ziyarete gelerek misafirimiz oluyor.
Biz de seni seviyoruz ufaklık 🐖
😍"

VİDEO

Not: Bu videodaki yaban hayvanı besleme şeklini (uzman değilseniz) siz SAKIN denemeyin. Çocuklara da örnek olmasını engelleyin. İlçemizde sık görülen yaban domuzları adı üstüne, "yaban"dır ve saldırabilirler.

 

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

 

Gumusluk Brands

ENGLISH

Feeding the wild boar with his hands

The wild boar, which is treated and released back to the wild, regularly visits the nursing home. VIDEO...

The name "Ceyar" was given to the wild boar, which was found injured in Torba in 2021, was brought to the Torba Temporary Animal Shelter and treated. Ceyar, whose treatment was completed, was later released back to his natural habitat.

However, the wild boar Ceyar, who got used to the caretakers in the care home and discovered that he can feed there, regularly comes to Torba to visit the nursing home. In this way, the wild boar, which receives its reward and is ridden by hand, then returns to its natural habitat.

Those moments were recorded in Bodrum municipality and shared with the following note;

"Meet our lovely friend Ceyar 🐷
Our lovely friend Ceyar, who was treated last year and left him in the living area, has been visiting our Nursing Home regularly since then.
We love you too kiddo 🐖
😍"

Note: DO NOT try the way of feeding wild animals in this video. Do not set an example for children. Wild boars, which are frequently seen in our district, are "wild" and may attack.

TAGS;

Torba Geçici Hayvan Bakımevi

Bodrum Belediyesi

Hayatın içinden haberler