Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Erdoğan'dan 3600 açıklaması

Genel | Haber | News

Yalcin Cakir Youtube


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER
English News

3600 statement from Erdogan - CLICK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sağlık çalışanlarına iftar

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 21.04.2022 - Erdoğan'dan 3600 açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki iftar yemeğinde sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada 5 müjde olduğunu söyledi. Erdoğan'ın açıklamaları özetle şöyle;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık çalışanlarıyla iftar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık çalışanlarıyla iftar

"Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin, bu tür suçların katalog suç kapsamına alınarak önüne geçilmesine yönelik bir yasal düzenleme. Komisyon aşaması biten kanun teklifi inşallah bayramdan sonra Genel Kurul’a gelerek, milletvekillerimizin takdiriyle kanunlaşacaktır"

"Mesleki Sorumluluk Kurulu. Bu düzenlemeyle, mesleki faaliyetleri sebebiyle doktorlara açılacak tazminat davalarının önce Sağlık Bakanlığı bünyesindeki bir kurulda değerlendirilmesini sağlayacak yeni bir mekanizma oluşturuluyor."

"Sağlık çalışanlarının mali haklarıyla ilgili iyileştirmelerdi. İlgili bakanlıklarımız ve kurumlarımız oldukça kapsamlı hazırlık gerektiren mali iyileştirmeler konusunu çalışıyor. İnşallah en kısa sürede neticesini sizlerle paylaşacağız."

"lisans mezunu hemşirelerimizin 3600 ek gösterge kapsamına alınması başta olmak üzere mali iyileştirmelerin emekliliğe de yansıması konusuydu. Sağlık çalışanları dışında da önemli bir kesimi ilgilendiren 3600 ek gösterge meselesini yıl bitmeden neticelendirmekte kararlı olduğumuzun altını burada bir kez daha çizmek istiyorum."

"Aile hekimlerimizin ücretlerinde artış yapılmasıydı. Bu hususta da bakanlıklarımızın ve kurumlarımızın çalışmaları yakında bitiyor. Böylece sağlık çalışanlarımız bu yaz aylarından itibaren her bakımdan daha huzurlu ve daha rahat şekilde hayatlarını sürdürebilecekler."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık çalışanlarıyla iftar 2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık çalışanlarıyla iftar

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

 

Gumusluk Brands

ENGLISH

3600 statement from Erdogan

President Erdoğan met with healthcare workers at an iftar dinner.

President Recep Tayyip Erdoğan met with healthcare workers at the iftar dinner at the Presidential Complex.

President Erdoğan said that there are 5 good news in his speech here. Erdogan's statements are as follows;

"A legal regulation to prevent violence against healthcare professionals by including such crimes as catalog crimes. Hopefully, the law proposal, whose commission phase is over, will come to the General Assembly after the holiday and become law at the discretion of our deputies."

"Professional Responsibility Board. With this regulation, a new mechanism is established that will ensure that compensation cases to be filed against doctors due to their professional activities are first evaluated by a board within the Ministry of Health."

"It was improvements regarding the financial rights of healthcare workers. Our relevant ministries and institutions are working on financial improvements that require extensive preparation. I hope we will share the results with you as soon as possible."

"It was the subject of financial improvements, especially the inclusion of our undergraduate nurses in the scope of 3600 additional indicators. I would like to underline once again that we are determined to finalize the issue of 3600 additional indicators, which concerns a significant segment other than healthcare professionals, before the end of the year."

"It was an increase in the salaries of our family physicians. The work of our ministries and institutions in this regard is coming to an end soon. Thus, our healthcare professionals will be able to lead their lives in a more peaceful and comfortable way from this summer onwards," he said.

TAGS;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Sağlık çalışanlarıyla iftar

Hayatın içinden haberler