Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Covid-19 belirtileri değişti

Genel | Haber | News

Yalcin Cakir Youtube


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER
English News

Covid-19 symptoms have changed - CLICK

Covid-19 yeni varyantlara yeni belirtiler

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 15.07.2022 - Covid-19 belirtileri değişti / Covid-19 symptoms have changed

Korona virüsü hastalığının belirtileri değişti. Öksürük, baş ağrısı, koku, tat kaybı, ateş şikayetleri azaldı yeni semptomlar başladı.

İngiltere'de yapılan araştırmalara göre virüsün yeni varyantlarıyla birlite belirtiler de değişmeye başladı. Daha önceden yoğun olarak gözlemlenen ve hissedilen ksürük, baş ağrısı, koku ve tat kaybı ile yüksek ateş semptomları azaldı.

İngiltere’de Zoe Covid Araştırma Uygulamasında en çok görülen hastalık semptomlarının sırası değişti. Zoe’nin kurucusu Epidemiyoloji Profesörü ve Yazar Tim Spector'un araştırma yorumlarının da yer aldığı Zoe Covid Araştırma Uygulamasına göre corona virüsü salgınında en çok görülen yüksek ateş, öksürük ve tat-koku kaybı gibi belirtilerin daha nadiren görülmeye başlandığı anlaşıldı.

Corona virüsü yeni varyantlarının bulaştığı kişilerde en çok görülen belirti artık boğaz ağrısı. Uzmanlar, baş ağrısı ve burunda tıkanıklığın da yeni varyant şikayetlerinde ön plana çıktığını belirtiyorlar.

Dünya çapında 6.3 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan corona virüsüyle ilgili araştırmalarda öksürük, çatallı ses, hapşırmak, halsizlik ve kas ağrısının da yaygın semptomlardan bazıları olduğu belirlendi.

Araştırma sonuçlarını değerlendiren Zoe’nin kurucusu Epidemiyoloji Profesörü ve yazar Tim Spector, “Eğer soğuk algınlığı ve grip gibi belirtiler gösteriyorsanız, Covid-19 olma ihtimaliniz iki kat yüksek” dedi.

Covid yeni belirtiler kaynak;

https://health-study.joinzoe.com/blog

ZOE Kaynak:

https://health-study.joinzoe.com/?_ga=2.47498863.914713080.1657883789-1063185313.1657883789

Covid-19 belirtileri değişti

Covid-19 belirtileri değişti

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

 

Gumusluk Brands

ENGLISH

Painter İbrahim Öz passed away

Painter İbrahim Örs passed away in Copenhagen, where he was treated for kidney failure. Anvil will be buried in Milas Iasos.

The painter İbrahim Örs, who continued his art studies in Copenhagen, Denmark and spent most of the summer months in the Kıyıkışlacık (İasos) Village of Milas, passed away due to kidney failure.

A ceremony will be held for Örs, who has been treated for kidney failure in Denmark for about 3 years and exhibits a line close to the Fantastic Realists segment in Turkish painting, on Wednesday, 13 July 2022, at his home in Kıyıkışlacık (Iasos), with his painter wife Boris Örs and daughter Aslı Örs and art lovers. Örs' body will be buried in the Kıyıkışlacık Village of Milas, after the ceremony and then the noon prayer.

Who?

İbrahim Örs was born in 1946 in the Tercan district of Erzincan. He graduated from the Istanbul State Academy of Fine Arts, which he entered in 1965, in 1971. Örs, who brought his works together with art lovers in dozens of awards, first prizes in competitions and exhibitions, also opened an exhibition in Bodrum Turgutreis in 2018.

Examining the paintings of Örs;

A "contextual reading" of İbrahim Örs' late painting works;

http://meralbostanci.blogspot.com/2015/12/ibrahim-orsun-son-donem-resim.html

TAGS;

Covid-19 belirtileri değişti

Covid-19 yeni semptomlar

Hayatın içinden haberler