Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Elektriğe zam yapıldı

Genel | Haber | News

Yalcin Cakir Youtube


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER
English News

Hike in electricity - CLICK

Elektriğe hem sanayide hem de konutlarda zam geldi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 31.08.2022 - Elektriğe Eylül zammı. Sanayide ve konutlarda kullanılan elektriğe zam yapıldı.

Konutlarda kullanılan elektriğe eylül ayından itibaren yüzde 20 zam yapıldığı duyuruldu. EPDK tarafından yapılan açıklama şöyle:

Pandeminin etkilerinin küresel ekonomilerde etkisini sürdürdüğü bir dönemde başlayan Rusya-Ukrayna savaşı, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünya enerji piyasaları için ağır sonuçları beraberinde getirmiştir.

‘Küresel enerji krizi’ olarak da yorumlanan bu süreçte neredeyse bütün ham madde fiyatlarında olağanüstü artışlar yaşanmış bu durum ülkemizdeki enerji üretim maliyetlerini de olumsuz etkilemiştir.

Özellikle son aylarda küresel piyasalardaki enerji hammadde fiyatlarındaki artışların belirli seviyeleri geçmesi sebebi ile nihai elektrik tarifelerinde mesken ve tarımsal faaliyetler abone grupları için %20, kamu ve özel hizmetler sektörü ile diğer aboneler grubu için %30, sanayi abone grubu için %50 oranında artış yapılmıştır. Bu artışla beraber 100 kWh elektrik tüketimi olan bir mesken abonesi için ödenecek tutar 173,46 TL olmuştur.

Yeni tarifeler 1 Eylül 2022 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecektir.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

 

Gumusluk Brands

ENGLISH

20% hike in electricity

September tariff for electricity has been announced. The electricity used in industry increased by 50 percent and the electricity used in residences increased by 20 percent.

It has been announced that there has been a 20 percent hike in electricity used in residences since September. The statement made by EMRA is as follows:

The war between Russia and Ukraine, which started at a time when the effects of the pandemic continued to have an impact on global economies, brought heavy consequences for the entire world energy markets, especially for European countries.

In this process, which is also interpreted as the 'global energy crisis', extraordinary increases were experienced in almost all raw material prices, and this situation also negatively affected the energy production costs in our country.

Especially in recent months, due to the fact that the increases in energy raw material prices in the global markets have exceeded certain levels, the final electricity tariffs have been increased by 20% for the residential and agricultural activities subscriber groups, 30% for the public and private services sector and other subscribers, and 50% for the industrial subscriber group. With this increase, the amount to be paid for a residential subscriber with 100 kWh electricity consumption has become 173.46 TL.

The new tariffs will enter into force as of September 1, 2022.

TAGS;

Elektrik zammı

Yüzde 20 zam yapıldı

Hayatın içinden haberler