Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

WhatsApp'dan Türkiye'ye özel güncellemeler

Genel | Haber | News

Yalcin Cakir Youtube


Tüm şartlar madde madde haberimizde

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 15.09.2022 - WhatsApp'dan Türkiye'ye özel güncellemeler / Special updates from WhatsApp to Turkey

WhatsApp'ta yeni güncelleme... Türkiye'de birçok özellik aktifleştirildi. Şirket son olarak Türkiye'de iki yeni özelliği aktifleştirdi.

WhatsApp'ın son güncellemesiyle dosya gönderme boyutu 2 GB'ye yükseltildi. Ayrıca gruplardaki kişi sınırı da 512'ye çıkartıldı. yrıca mesaj silme özelliğinde de kullanıcı dostu bir iyileştirme yapıldı.

Yanlışlıkla gönderilen mesajlar aceleyle herkesten sil yerine benden sil seçeneğiyle kullanıcıları zor durumda bırakabiliyordu.

WhatsApp artık benden sil seçeneğine birkaç saniyeliğine de olsa geri alma özelliği getirdi.

WhatsApp İşletme uygulamasını çıakrdıktan sonra işletme sahiplerine yönelik bir dizi yeniliği de kullanıma açmaya başladı.

Kullanıcı tarafında ise verilerin korunması gerekiyor. Son bilgilere göre bir işletme hesabıyla etkileşime geçerken numaranızı gizleyebileceksiniz.

WhatsApp'dan Türkiye'ye özel güncellemeler 1

WhatsApp'dan Türkiye'ye özel güncellemeler

Ayrıca işletmeler için sohbet anketi imkanı getiriliyor. İsterseniz bir işletmeyle etkileşime girdikten sonra aldığınız hizmeti değerlendirebileceksiniz.

Kullanıcı tarafını pek etkilemeyecek olan bu geliştirmeyle işletmelere geri bildirim sağlanacak. Gruplardan sessizce ayrılmak ve çevrimiçi durumunu gizlemek gibi özelliklerin geliştirildiği daha önce sızmıştı. Yakın zamanda bu iki özelliğin tüm kullanıcıların erişimine sunulması bekleniyor.

WhatsApp son olarak tek seferlik paylaşımlara ilişkin yeni bir adım atıyor.

Güvenlik kurallarını sertleştiren WhatsApp sadece bir kere görüntülenecek mesajlar özelliğini geliştirmişti.

Ancak bu uygulamanın da bir güvenlik açığı bulunuyordu. Siz karşınızdakine tek sefer görmesi için fotoğraf atsanız bile sistem ekran görüntüsü almayı engelleyemiyordu. Bu da amacın dışına çıkmak anlamına geliyordu.

Yakında yapılacak geliştirmeyle tek seferlik mesajlar açıldığında telefonun ekran görüntüsü alma özelliği devre dışı kalacak. Dünya genelinde kullanılan WhatsApp geçtiğimiz yıllarda gönderilen mesajların silinebilmesine imkan tanımıştı. Şirket bu özelliği daha da geliştirdi.

WhatsApp'dan Türkiye'ye özel güncellemeler 2

WhatsApp'dan Türkiye'ye özel güncellemeler

WhatsApp Android 2.22.16.3 sürümü ile birlikte durum güncellemesinde sesli mesaj seçeneğini de ekleyecek. Kullanıcılar fotoğraf ve videolara ek olarak sesli notlar da paylaşabilecekler. WhatsApp bu özelliğin adını “voice status” olarak belirledi.

Görüntülerde durum sayfasının alt tarafında artık bir mikrofon simgesi bulunuyor ve kullanıcılar bu düğmeye basarak sesli notlarını kaydedip diğer WhatsApp kullanıcıları ile paylaşabiliyorlar. Mikrofonun altında, alışılageldik metin, fotoğraf, video paylaşma seçenekleri yer alıyor.

Whatsapp, sesli durum bildirimlerini uçtan uca şifreleyecek ve sadece seçilen kişilere gösterecek.

Daha fazla bilgi için : https://www.whatsapp.com/features

WhatsApp'dan Türkiye'ye özel güncellemeler 3

WhatsApp'dan Türkiye'ye özel güncellemeler
Görseller WhatsApp'den alıntıdır

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

 

Gumusluk Brands

ENGLISH

Special updates from WhatsApp to Turkey

New update in WhatsApp... Many features have been activated in Turkey. The company has recently activated two new features in Turkey.

With the latest update of WhatsApp, the file sending size has been increased to 2 GB. In addition, the limit of people in groups was increased to 512. In addition, a user-friendly improvement has been made in the message deletion feature.

Messages sent by mistake could put users in a difficult situation with the option to delete from me instead of hastily delete for everyone.

WhatsApp has now brought an undo feature to the delete from me option, albeit for a few seconds.

After launching the WhatsApp Business app, it started rolling out a number of innovations for business owners.

On the user side, data needs to be protected. According to the latest information, you will be able to hide your number when interacting with a business account.

In addition, a chat survey facility is being introduced for businesses. If you wish, you will be able to evaluate the service you receive after interacting with a business.

With this development, which will not affect the user side, feedback will be provided to businesses. It has been leaked before that features like leaving groups silently and hiding your online status are being developed. These two features are expected to be available to all users in the near future.

WhatsApp is finally taking a new step towards one-time sharing.

By tightening up the security rules, WhatsApp had developed a one-time messages feature.

However, this application also had a security vulnerability. Even if you send a photo to the other person to see it once, the system could not prevent taking screenshots. This meant going out of context.

Special updates from WhatsApp to Turkey

Special updates from WhatsApp to Turkey

With the upcoming development, the screen capture feature of the phone will be disabled when one-time messages are opened. WhatsApp, which is used around the world, has allowed the deletion of messages sent in recent years. The company has further enhanced this feature.

WhatsApp will add the voicemail option in the status update with the Android version 2.22.16.3. Users will be able to share audio notes in addition to photos and videos. WhatsApp has named this feature as “voice status”.

There is now a microphone icon at the bottom of the status page in the images, and users can press this button to record their voice notes and share them with other WhatsApp users. Below the microphone are the usual text, photo, video sharing options.

Whatsapp will encrypt audio status notifications end-to-end and only show them to selected contacts.

For more information: https://www.whatsapp.com/features

TAGS;

WhatsApp

WhatsApp yeni özellkleri geldi ve geliyor

Hayatın içinden haberler