Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

İşte yeni "ekstra zamlı" maaşlar

Genel | Haber | News

Yalcin Cakir Youtube


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER
English News

25% raise for all retirees - CLICK

Memur maaşları ile tüm emekli maaşlarına yüzde 25 artış

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 03.01.2023 - Cumhurbaşkanı Erdoğan memur maaşı ve tüm emeklilere yapılacak ekstra zammı duyurdu. Maaşlara yüzde 25 artış uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da "Sözleşmeliye Kadro Şöleni" programına katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerimizin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum" dedi.

Erdoğan'ın maaşlarda iyileştirme açıklaması şöyle;

"Açıklanan 2022 enflasyon oranına göre kamu görevlilerin maaş artış oranı yüzde 16,48 olarak uygulanacaktır. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinde ise bu oran yüzde 15,4 olarak ortaya çıkmıştır. Memur, memur emeklileri ve diğer tüm emeklilerimizin maaş artış oranını yüzde 25 olarak uygulayacağımızın müjdesini vermek istiyorum."

"Bu kapsamda 4C'den 4B'ye geçenler, Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçıları, vekil ebe, hemşire, aile sağlığı merkezi çalışanları gibi geniş bir alandaki sözleşmeli personelimizin kadrolarına düzenleme yapıyoruz. Kademe ve derece ilerleme hakkına sahip olacak. Artık bu personellerimiz de diğer kadrolu kamu görevlileri gibi, sözleşmelerinin yenilenmemesi ihtimali ile karşılaşmayacak. Kademe ve derece ilerleme hakkına sahip olacak."

"Kullanılmayan izinlerini bir sonraki yıla aktarabilecekleri gibi ücretsiz izne ayrılma imkanları da bulunacak. Yurtdışında eğitim, Yemek ücreti yardımından faydalanma haklarına kavuşacak. Sözleşmenin feshedilmesi halinde tazminat ödenmemesi durumu son bulacak. Aynı çatı altında görev yaptıkları kadrolu meslektaşları hangi hak ve imkanlardan istifade ediyorsa sözleşmeden geçen kardeşlerimiz de artık aynı haklardan faydalanabilecektir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının tam metnine ulaşmak isterseniz TIKLAYIN;

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/142392/-memur-ve-tum-emeklilerimizin-maas-artis-orani-yuzde-25-olarak-uygulanacaktir-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium, 03 Ocak 2022

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

 

Gumusluk Brands

ENGLISH

25% raise for all retirees

Public servants and all the pensioners will have a 25 percent increase in their salaries

Making a speech at a ceremony held for the provision of permanent staff status to contract-based employees in the public sector, President Erdoğan said: “I want to break the good news that we will introduce a 25% rise in public servants’ salaries as well as in all the pensions, including those of retired public servants.

President Recep Tayyip Erdoğan addressed a ceremony held in Ankara for the provision of permanent staff position to contract-based employees in the public sector.

Announcing the pay rise in public salaries and pensions for the first half of 2023, President Erdoğan stated: “I want to break the good news that we will introduce a 25% rise in public servants’ salaries as well as in all the pensions, including those of retired public servants.

For the full text of President Recep Tayyip Erdoğan's speech, CLICK HERE;

https://www.tccb.gov.tr/haberler/410/142392/-memur-ve-tum-emeklilerimizin-maas-artis-orani-yuzde-25-olarak-uygulanacaktir-

TAGS;

2023 Ocak-Temmuz emekli maaşları

Emeklilere % 25 zam

Hayatın içinden haberler