Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Borçlara yapılandırma geliyor

Genel | Haber | News

Yalcin Cakir Youtube


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER
English News

Coming to debt restructuring - CLICK

Belediye, elektrik, su, öğrenim kredisi, vergi, sigorta primi ve ceza borçları

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 20.01.2023 - Belediyelere, elektrik, su, öğrenim kredisi, vergi, sigorta primi ve ceza borçlarına yapılandırma geliyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak düzenlemeyle vergi sigorta primi borçlarıyla, cezalar için yapılandırma imkanı sunulacağı belirtildi.

Buna göre, 31 Aralık 2022’ye kadar olan borçlara taksit imkanı getirilecek. Belediyelere borçlar, elektrik su ve öğrenim kredisi borçları yapılandırma kapsamında olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilgili paketi pazartesi günü açıklaması bekleniyor. Pakette, sigorta primi borçlarıyla adli ve idari cezalar için yapılandırma imkanı sunulacak. Şirketlere matrah artırımı, kasa ve stok affı imkanı sağlanacak. Belediyelere olan borçlar, elektrik, su ve öğrenim kredisi borçları yapılandırma kapsamında olacak.

Habere göre, anapara borcuna eklenen faiz ve gecikme faizi borçlarında önemli ölçüde silinme meydana gelecek.

Önceki yapılandırmalarda olduğu gibi peşin ve taksitli ödeme imkanı getirilecek. Peşin ödeme halinde yüzde 90’a kadar bu borçların silinmesi imkanı olacak.

Borçlara yapılandırma geliyor, arşiv - GHA

Borçlara yapılandırma geliyor, arşiv - GHA

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

 

Gumusluk Brands

ENGLISH

Coming to debt restructuring

Municipalities are getting restructuring for electricity, water, student loan, tax, insurance premium and penalty debts. DETAILS ARE IN THE NEWS...

It is stated that with the regulation to be made by the Ministry of Treasury and Finance, it will be possible to restructure tax insurance premium debts and penalties.

Accordingly, installments will be available for debts until 31 December 2022. Debts to municipalities, electricity, water and student loan debts will be within the scope of restructuring.

President Recep Tayyip Erdoğan is expected to announce the relevant package on Monday.

The package will offer the possibility of restructuring for insurance premium debts and judicial and administrative penalties.

Companies will be provided with the opportunity to increase their base, cash and stock amnesty. Debts to municipalities, electricity, water and education loan debts will be within the scope of restructuring.

According to the news, there will be a significant write-off in the interest and default interest debts added to the principal debt.

As in previous configurations, cash and installment payment options will be available. Up to 90 percent of these debts will be erased in case of advance payment.

 

Muğla hastaneleri

Anahtar sözcük

Borçlara yapılandırma

Hazine ve Maliye Bakanlığı

Hayatın içinden haberler