Hayatın İçinden Haberler 1
HABER

Emekli maaşları hakkında "en net" açıklama

Genel | Haber | News

https://www.48haber.com.tr/


HAYATIN İÇİNDEN HABERLER
English News

Pension increases after the new year - CLICK

Dolgu değil doğru haber

48 Haber Ajansı (GHA) - 11.10.2023 - Olacak mı? Olmayacak mı? Ne kadar olacak? Ne zaman olacak? Refah Payı var mı? sorularına son noktayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koydu. Detaylar haberde...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Maaşlar, artışlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilerin yaşadığı sıkıntıları bir nebze de olsa hafifletmek için, Kasım ayının ortasında ödenecek şekilde, bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiye ödemesi yapmayı kararlaştırdıklarını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan çalışanların ve emeklilerin maaş artışı, enflasyon farkları ve refah payı düzenlemelerinin ne zaman yapılacağını da açıkladı. Erdoğan şunları söyledi;

Hem çalışanlarımızın, hem de emeklilerimizin maaşlarında, enflasyon farkı ve refah payını içeren yeni düzenlemeleri yılbaşında ayrıca yapacağız.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı

"Asla taviz vermeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Ülkemizi büyütme üzerine kurulu temel ekonomik stratejimizden asla taviz vermeden, yeni yol ve yöntemlerle, enflasyonun ve yol açtığı sıkıntıların üstesinden gelecek bir program uyguluyoruz” dedi.

Milletten ülkeyi yönetme vazifesini alırken, çok geniş bir alanda sorumluluk üstlendiklerinin bilinciyle, kendilerini sadece iç siyasetin tartışmalarına ve hesaplarına sıkıştıracak her türlü tuzaktan, polemikten, çekişmeden uzak durduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ufkumuzu ne kadar geniş tutarsak, millete karşı görevlerimizi o derece iyi yerine getirebileceğimizin farkındayız” ifadesini kullandı.

Hayat pahalılığı

Son dönemde insanların canını en çok yakan ve sıkan konunun, hayat pahalılığı olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, her ülkenin kendi gerçeklerine göre farklı seviyelerde seyreden enflasyondaki yüksek oranlı artışların, tüm dünyanın sorunu olduğunu belirtti.

Türkiye olarak biz de, birden fazla faktörün üst üste gelmesiyle, bu sorundan ciddi şekilde mustarip durumdayız” sözleriyle devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi büyütme üzerine kurulu temel ekonomik stratejimizden asla taviz vermeden, yeni yol ve yöntemlerle, enflasyonun ve yol açtığı sıkıntıların üstesinden gelecek bir program uyguluyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı 3

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı

Fedakarlık ve kararlılılık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devamında şunları kaydetti;

Bu programın başarısı ancak, devlet kurumları yanında; üreticisinden toptancısına, perakendecisinden tüketicisine, çalışanından kendi adına alım-satım yapanına kadar tüm kesimleriyle 85 milyonun tamamının fedakârlığı ve kararlılığıyla mümkündür. Ülkemizdeki hayat pahalılığı, bilhassa bazı alanlarda, ne enflasyonla, ne döviz kuruyla, ne de başka bir akılcı sebeple izah edilemeyecek seviyelere ulaşmıştır. Sadece, belirsizlik ortamını fırsat bilip üç kuruş daha fazla kazanmak uğruna ülkesine bu kötülüğü yapanlar, aslında kendi geleceklerini sabote ettiklerini bilmelidir. Biz, güven ve istikrar iklimini güçlendirdikçe, bu fırsatçıların foyaları daha net bir şekilde dökülmektedir. Milletimden bu fırsatçılara hak ettikleri cevabı, gerektiğinde malını satın almayarak, gerektiğinde hizmetini başka yerlerden temine yönelerek, ama her seferinde mutlaka yapılan ahlaksızlığı ifşa ederek vermesini istiyorum. Otomobilden konuta, kiradan gıdaya pek çok alanda yaşanan dengesiz fiyatlamaların önüne ancak bu şekilde geçebiliriz.

Hükûmet olarak, aldıkları tedbirlerin etkilerini yavaş yavaş görmeye başladıklarına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletimiz de mücadelemize destek verdiğinde, süreç daha da hızlanacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

https://www.48haber.com.tr/

ENGLISH

Pension increases after the new year

Will it happen? Won't it happen? How much will it be? When it will be? Is there Welfare Share? President Recep Tayyip Erdoğan put an end to these questions. Details are in the news...

President and AK Party Chairman Recep Tayyip Erdoğan attended the AK Party Group Meeting of the Turkish Grand National Assembly (TBMM) and made a speech.

President Erdoğan reminded that they decided to make a one-time bonus payment of 5 thousand liras, to be paid in mid-November, in order to alleviate the difficulties experienced by retirees, at least to some extent.

President Erdoğan also announced when the salary increases, inflation differences and welfare share arrangements for employees and retirees will be made. Erdogan said:

"We will also make new regulations at the beginning of the year, including the inflation difference and welfare share, in the salaries of both our employees and retirees," he said.

"We will never compromise"

In his speech at the AK Party Grand National Assembly Group Meeting, President Erdoğan said, "We are implementing a program that will overcome inflation and the problems it causes, with new ways and methods, without compromising our basic economic strategy based on growing our country."

Stating that they stay away from all kinds of traps, polemics and conflicts that will trap them only in the discussions and calculations of domestic politics, with the awareness that they assume responsibilities in a very wide area while taking the duty of ruling the country from the nation, President Erdoğan said, "The wider we keep our horizons, the better we can fulfill our duties towards the nation." "We are aware of it," he said.

Cost of living

Pointing out that the issue that hurts people the most lately is the cost of living, President Erdoğan stated that the high rate of increases in inflation, which varies at different levels depending on the realities of each country, is a problem for the whole world.

President Erdoğan continued by saying, "We, as Turkey, are seriously suffering from this problem due to the overlapping of multiple factors," and added, "We will overcome inflation and the problems it causes with new ways and methods, without compromising our basic economic strategy based on growing our country." "We are implementing a program," he said.

Selflessness and determination

President Erdoğan continued:

“The success of this program can only be achieved by state institutions; It is possible with the sacrifice and determination of all 85 million people, from producers to wholesalers, from retailers to consumers, from employees to those who buy and sell on their own behalf. The cost of living in our country, especially in some areas, has reached levels that cannot be explained neither by inflation nor by the exchange rate nor by any other rational reason. Those who take advantage of the uncertainty environment and do this evil to their country just to earn a few cents more should know that they are actually sabotaging their own future. As we strengthen the climate of trust and stability, these opportunists are exposed more clearly. I want my nation to give these opportunists the response they deserve, by not purchasing their goods when necessary, by procuring their services from other sources when necessary, but by exposing the immorality committed each time. "Only in this way can we prevent the unbalanced pricing experienced in many areas from automobiles to housing, from rent to food."

Pointing out that the government is slowly starting to see the effects of the measures they have taken, President Erdoğan said, "When our nation supports our struggle, the process will accelerate even more."

Muğla hastaneleri

TAGS

Emekli maaşları

Maaş artışları

Hayatın içinden haberler