Muğla siyaset haberleri
HABER

Ahmet Aras projelerini tanıttı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SİYASET HABERLERİ
English News

Ahmet Aras introduced his projects - CLICK

https://www.48haber.com.tr/

Dolgu değil doğru haber...

https://www.48haber.com.tr/


48 Haber Ajansı (GHA) - 15.03.2024 - Ahmet Aras projelerini tanıttı / Ahmet Aras introduced his projects

Not: Görseller, video ve haber metni Ahmet Aras tanıtım ekibinden alıntıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, projelerini tanıttı. Aras'ın sloganı; "Dünya Kenti Muğla..."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Proje Tanıtım Toplantısına CHP PM, MDK üyeleri, CHP Muğla eski ve mevcut milletvekilleri, genel merkez, il ve ilçe yöneticileri, kadın, gençlik kolları temsilcileri, mahalle temsilcileri, kadın, gençlik kolları mahalle temsilcileri, belediye başkanları, belediye başkan adayları ile partililer katıldı.

Zekican Balcı

CHP Muğla İl Başkanı Zekican Balcı

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Zekican Balcı

Proje Tanıtım Toplantısının açılış konuşmacılarından Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Zekican Balcı, Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin herkese eşit hizmet için çalıştığını belirterek şunları söyledi;

"Bu yolda en büyük gücümüz Atatürkçü ve vatansever belediye başkanlarımız olacak. Yoksulluk ve cehaletle olan mücadelemizde sosyal demokrat, adil ve eşit belediyecilik anlayışımızı tüm ülkeye yaymak en büyük gayemizdir. Bizler, iktidar sahipleri gibi halkımıza zulmedenlerden olmadık, olmayacağız çünkü çok biliyoruz ki 'Zulm ile abad olanın akıbeti berbat olur.' Biz hepimiz, bu topraklarda doğan da doyan da, 1 Milyon 66 Bin Muğlalı olarak Muğla’mızın taşını, toprağını, kuşunu, denizini, kültürünü, tarihini canımızdan çok seviyoruz. 'Mutlu insanlar her şeyin en iyisine sahip olanlar değil, sahip olduklarını kaybetmeyecek kadar çok sevenlerdir'. İşte bu yüzden Muğla’mızı talandan ve yalandan korumaya kararlılıkla devam edeceğiz."

Osman Gürün

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün

Proje Tanıtım Toplantısının açılış konuşmacılarından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de şunları söyledi;

"16 gün kaldı. Neticede bitiyor. Ben de 5 yıl önce aldığım görevi, dün son meclis toplantımı yaparak fiilen bitirmiş oldum. Tabiki yeni sahibi gelene kadar işin başındayım. Projelerini hep birlikte burada dinleyeceğiz. Başkanlarınızın başarılı olmaları için elinizden gelen herşeyi yapın. Eleştiriyi içeride yapacağız. Övünülecek konuları dışarıda bağırarak söyleyeceğiz. Projeleri hep birlikte değerlendireceğiz. Muğla'nın yaşamını biraz daha kolaylaştırmak için çok önemli projeleri olacak Ahmet Başkanımın. Muğla'ya önemli bir katkı yapacaklarını düşünüyorum. Bu süreçte en önemlisi güven konusu. Güven duygusunu yükselterek ileri taşımak gerekiyor."

VİDEO

Dünya Kenti Muğla

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras proje tanıtım toplantısı açılış konuşmasına, "Bugün evrensel değerler ve eşit yurttaşlık üzerine bir program yayınlayacağımız için konuşmama tüm görevleri ve sıfatları bir kenara bırakarak devam edeceğim. Başkanı halktan, yöneticiyi çiftçiden, üreticiyi, hizmet sektöründen, kamu çalışanını, turizm sektörümüzden, çocuklarımızı ve gençlerimizi yaşlılarımızdan ayrı görmeyeceğiz. Hepimiz bu kentte yaşayan eşit yurttaşlarız" ifadeleriyle başladı.

Ahmet Aras

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Dünya Kenti Muğla” için çalıştıklarını belirterek, “Hepimiz “Dünya Kenti Muğla” için çalışan insanlarız. Bunun farkındayız. Muğla’yı bir bütün olarak ele alacağımızı ve tüm sorunların birlikte çözülmesi için elimizden geleni yapacağımızı ifade etmek isteriz. Bu bir hayal değil arkadaşlar. Sizlere “Dünya Kenti Muğla” vizyonumuzu hep beraber nasıl gerçeklestireceğimizi anlatacağım.

Eşitlik ilkesi

"1 Nisan itibariyle bizi nasıl bir Muğla bekliyor sorusuyla başlayalım" diyerek sözlerine devam eden CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras devamında şunları söyledi;

"Muğla kent vizyonunu uluslararası hedeflere atıfta bulunarak şekillendirecek. Bu hedefleri elinizdeki broşürlerde daha net göreceksiniz ancak bazılarına burada değinmem gerekecek. Bu hedefler arasında yoksullukla mücadele, iyi bir eğitim, nitelikli sağlık hizmetlerine erişim, toplumsal cinsiyet eşitliği, temiz ve yeterli su, temiz enerji, yağmadan uzak ekonomik büyüme, iş ve endüstriyel yenilikler, yaşanabilir ve çağdaş şehir Muğla gibi hedefler bulunmaktadır. Bu hedefleri ortaya koyarken üzerinde durduğumuz en temel ilke 'eşitlik' ilkesidir. Yoksulluk, niteliksiz eğitim, sağlık hizmetlerine erişememek, kaynakların dağılımındaki adaletsizlik ve ulaşım sorunları gibi sorunlar bizi eşit yurttaşlıktan uzaklaştırmaktadır. Buradan tüm Muğlalı kardeşlerime sesleniyorum. Hepimiz eşitiz ve bu eşitliği tehdit eden her şeyi ortadan kaldırmak için canla başla mücadele edeceğiz. Muğla, halihazırda bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için çeşitli alanlarda çalışmalar yürütmektedir. Bunu zaten görüyoruz. Osman başkanımızın deneyimi, vizyonu ve ilkesel duruşunun yarattığı değer kentimizin ve asırlık partimizin hafızasında hakettiği yeri almıştır. Muğla’da değişimin yüzyılı bu birikim üzerinden yükselecektir."

Ahmet Aras projelerini tanıttı 2

Ahmet Aras projelerini tanıttı

Dayanışma daveti

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemine dikkat çeken Aras konuşmasının "kent vizyonu" bölümünde şunları söyledi;

"Şimdi bütün olarak kent vizyonunu hayata geçirmek üzere görevi devralıyoruz. Bizim için çevre dostu politikalar ne kadar önemliyse, yenilikçilik, altyapı ve sanayi de bir o kadar önemlidir. Temiz su ne kadar önemliyse güçlü kurumlarımız da bir o kadar önemlidir. Kırsal kalkınma ne kadar önemliyse turizm de o kadar önemlidir. Ve hepsinden önemlisi bahsettiğimiz her şeyin bizi eşit kılması için ortaya koyacağımız dayanışma ve mücadeledir. Tüm bunları tek başımıza yapmamız elbette mümkün değil. Burada hepinizi büyük bir dayanışmaya davet ediyorum. Yerel demokrasiyi güçlendirmek için sivil toplum örgütlerimizi, ilçe belediyelerimizi, özel sektör temsilcilerimizi, akademik kuruluşlarımızı, sanayi ve ticaret odalarımızı, meslek örgütlerimizi, sendikalarımızı, Muğla’yı bir dünya kenti olarak görmek isteyen tüm yurttaşlarımızı bu dayanışmanın bir parçası kılmak zorundayız."

Ortak akıl ve evrensel çözümler

Göreve geldiğinde tüm paydaşlarla ortak çalışmalar yürüteceklerini ifade eden Aras, "Tanımlanmayan her süreç ve çözüm problemden daha bir büyük bir sorun olarak karşımıza çıkacaktır" dedi ve konuşmasına şöyle devam etti;

"Bu sebeple 1 Nisan itibariyle Büyükşehir Belediyesi bünyesinde tüm paydaşlarla süreçleri koordine edecek, tüm sorunları ve çözüm önerilerini teknik olarak değerlendirecek, uluslararası kuruluşlarla temas halinde olacak, sahasında uzmanlaşmış arkadaşlarımızla bir 'Planlama Ajansı' kuracağız. Aklımıza ilk geleni değil, ortak aklın ürettiği evrensel çözümleri hayata geçireceğiz. Muğlalı hemşehrilerim; son olarak şunu ifade edip, heyecanla beklediğiniz projelerimize geçelim. Bizi yoksullaştıran, çocuklarımızın geleceğini çalan, bize böyle güzel bir kentte güzelce yaşamı çok gören iktidara iki çift lafımız var. Biz Muğla olarak çiftçisinden, işçisine, memurundan, gencine, tüm yurttaşlarımızla birlikte baskıya karşı özgürlüğü, gericiliğe karşı cumhuriyeti ve aydınlanmayı, üstünlerin hukukuna karşı eşitliği savunacağız! Hepimiz eşit şekilde ve insanca yaşayacağız. Hepinize saygılarımı sunuyorum."

Ahmet Aras projelerini tanıttı 3

Ahmet Aras projelerini tanıttı

Projeler

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras daha sonra, "tamamen somut" olduğunu belirtiği projelerini anlattı.

Aras'ın duyurduğu projelerin başlıkları şöyle;

"Dünya Kenti Muğla" başlığı altında ‘Güçlü Kurumsal Yapı’, ‘Güçlü Muğla Lobisi’, ‘İmar Planları’, ‘Güçlü Altyapı’, ‘Üstyapı’, ‘Dirençli Kent’, ‘Ulaşım’, ‘Ekoloji’, ‘Enerji’, ‘Sağlık’, ‘Spor’, ‘Eğitim’, ‘Toplumsal Eşitlik’, ‘Tarım ve Hayvancılık’, ‘Sosyal Belediyecilik’, ‘Gençlik Politikaları’, ‘Kültür Sanat’, ‘Turizm’, ve ‘Hedef İçin Ortaklıklar

2019 Muğla yerel seçim sonuçları için TIKLAYIN LÜTFEN;

https://www.gumuslukrehberi.com/2019-mugla-yerel-secim-sonuclari.html

ENGLISH

Aras introduced his projects

Republican People's Party (CHP) Muğla Metropolitan Municipality Mayor Candidate Ahmet Aras introduced his projects. Aras' slogan; "World City Muğla..."

The Project Promotion Meeting held at Gazi Mustafa Kemal Atatürk Cultural Center was attended by CHP PM, MDK members, CHP Muğla former and current MPs, provincial and district administrators, women, youth branches representatives, neighborhood representatives, women, youth branches neighborhood representatives, mayors, municipalities. Presidential candidates and party members attended.

Zekican Balcı

Republican People's Party Muğla Provincial Chairman Zekican Balcı, one of the opening speakers of the Project Introduction Meeting, stated that the municipalities of the Republican People's Party work to provide equal service to everyone and said;

"Our greatest strength on this path will be our Ataturkist and patriotic mayors. Our greatest goal is to spread our social democratic, fair and equal municipality approach to the whole country in our fight against poverty and ignorance. We have not been and will not be among those who oppress our people like those in power, because we know very well that 'With oppression' The fate of those who are bad will be terrible.' As 1 Million 66 Thousand Muğla residents, all of us, born and raised in this land, love the stones, soil, birds, sea, culture and history of Muğla more than our lives. 'Happy people are not those who have the best of everything, they are too many to lose what they have. "They are lovers'. That's why we will continue to protect our Muğla from plunder and lies."

Osman Gürün

Muğla Metropolitan Municipality Mayor Osman Gürün, one of the opening speakers of the Project Introduction Meeting, said;

"There are 16 days left. After all, it is coming to an end. I have actually completed the task I took on 5 years ago by holding my last council meeting yesterday. Of course, I am in charge until the new owner arrives. We will all listen to their projects here. Do everything you can to make your presidents successful. Criticism is inside." We will do it. We will shout out the issues to be proud of. We will evaluate the projects together. My President Ahmet will have very important projects to make the life of Muğla a little easier. I think they will make a significant contribution to Muğla. The most important issue in this process is the issue of trust. It is necessary to increase the sense of trust and move it forward. ."

World City Muğla

CHP Muğla Metropolitan Municipality Mayor Candidate Ahmet Aras, in his opening speech of the project promotion meeting, said, "Since we will broadcast a program on universal values and equal citizenship today, I will continue my speech by leaving aside all duties and adjectives. The president is from the public, the manager is from the farmer, the producer, the service sector, the public employee." "We will not see our tourism sector, our children and our youth as separate from our elderly. We are all equal citizens living in this city," he said.

CHP Muğla Metropolitan Municipality Mayor Candidate Ahmet Aras continued his speech as follows;

Stating that they are working for "World City Muğla", he said: "We are all people working for "World City Muğla". We are aware of this. We would like to express that we will consider Muğla as a whole and do our best to solve all problems together. This is not a dream, friends. “I will tell you how we will realize our vision of “World City Muğla” together.”

principle of equality

CHP Muğla Metropolitan Municipality Mayor Candidate Ahmet Aras continued his words by saying, "Let's start with the question of what kind of Muğla awaits us as of April 1" and continued:

"Muğla will shape its city vision by referring to international goals. You will see these goals more clearly in the brochures in your hand, but I will have to mention some of them here. These goals include the fight against poverty, good education, access to qualified health services, gender equality, clean and sufficient water, clean energy, There are targets such as economic growth free from plunder, business and industrial innovations, livable and modern city Muğla. The most basic principle we focus on when setting these targets is the principle of 'equality'. Problems such as poverty, unqualified education, inability to access health services, injustice in the distribution of resources and transportation problems. It takes us away from equal citizenship. I call out to all my brothers from Muğla. We are all equal and we will fight with all our might to eliminate everything that threatens this equality. Muğla is currently carrying out studies in various fields to achieve these goals. We already see this. The value created by the experience, vision and principled stance of our president Osman has taken the place it deserves in the memory of our city and our century-old party. "The century of change in Muğla will arise from this accumulation."

Invitation for solidarity

Unity, berDrawing attention to the importance of unity and solidarity, Aras said the following in the "city vision" section of his speech;

"We are now taking over the task to realize the vision of the city as a whole. Just as environmentally friendly policies are important to us, innovation, infrastructure and industry are also as important. Our strong institutions are as important as clean water. As important as rural development is Tourism is just as important. And most importantly, it is the solidarity and struggle that we will put forward to ensure that everything we talk about makes us equal. Of course, it is not possible for us to do all this alone. Here, I invite you all to great solidarity. To strengthen local democracy, our non-governmental organizations, district municipalities, "We have to make our private sector representatives, academic institutions, chambers of industry and commerce, professional organizations, unions, and all our citizens who want to see Muğla a world city a part of this solidarity."

Common sense and universal solutions

Stating that they will carry out joint work with all stakeholders when they take office, Aras said, "Every process and solution that is not defined will appear as a bigger problem than the problem itself," and continued his speech as follows;

"For this reason, as of April 1, we will establish a 'Planning Agency' with our friends who are experts in their fields, who will coordinate the processes with all stakeholders within the Metropolitan Municipality, will technically evaluate all problems and solution proposals, will be in contact with international organizations. Not the first thing that comes to our mind, but the universal solutions produced by the common mind." We will implement it. My fellow citizens from Muğla; let's finally say this and move on to our projects that you are eagerly waiting for. We have a few words to say to the government that impoverishes us, steals the future of our children, and despises a good life in such a beautiful city. As Muğla, we, from Muğla, to its farmers, workers, civil servants, young people, "Together with all our citizens, we will defend freedom against oppression, the republic and enlightenment against reactionism, and equality against the law of superiors! We will all live equally and humanely. I offer my respects to all of you."

CHP Muğla Metropolitan Municipality Mayor Candidate Ahmet Aras then talked about his projects, which he said were "completely concrete".

The titles of the projects announced by Aras are as follows:

Under the title of "World City Muğla", 'Strong Institutional Structure', 'Strong Muğla Lobby', 'Zoning Plans', 'Strong Infrastructure', 'Superstructure', 'Resilient City', 'Transportation', 'Ecology', 'Energy', Under the topics of 'Health', 'Sports', 'Education', 'Social Equality', 'Agriculture and Livestock', 'Social Municipality', 'Youth Policies', 'Culture and Arts', 'Tourism', and 'Partnerships for the Goal' projects were introduced.

 

https://www.48haber.com.tr/

TAGS;

Yerel seçim haberleri

2024 Mahalli İdareler seçimleri

Muğla politika haberleri